PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Automatyczne podgłąśnianie w 6002CD



guuuma
06-11-2011, 18:39
Witam,
Choć wiem, że tego typu radio nie występowało w Mondkach to mam pytanie do osób znających się na elektronice.
Mianowicie. Jest to radio segmentowe występujące w fiescie. Ktoś w nim kiedyś grzebał i teraz podgłaśniając się nie pokazuję skali i wyje mimo, że jest na "1".
Nie był by to problem gdyby nie podgłaśniało się wcale. No i w takim razie jak to zrobić? Jak wyeliminować opcję zwiększania się głośności podczas przyśpieszania? Próbował ktoś???

rc23
07-11-2011, 18:02
jesli to radio ma funkcje podgłaśniania sterowanego prędkością to powinna dac się wyłączyć w menu

guuuma
07-11-2011, 20:41
szukałem w jednej fiescie w fiescie znajomych i nie znalazłem
może można odłączyć jakiś czujnik?? czy jest wogóle jakiś czujnik??

MondeuszTD
07-11-2011, 20:44
A tam nie jest,że kabelek jakiś odłączasz?Nie miałem okazji zaglądać na tył radii seryjnych ale słyszałem,że tak podobno jest xD

rc23
07-11-2011, 20:44
pewnie kabel od sygnału VSS jest podłaczony do radia, masz licznik na linkę? czy bez?

guuuma
07-11-2011, 21:05
to jest fiesta z 2002r. choć to wersja GHIA to nie ma takich bajerów jak tempomat więc nie wiem czy jest tam linka czy elektronika
nie bardzo mogę też wybebeszyć licznik z kokpitu bo to nie moje auto tylko auto ojca mojej dziewczyny, dostała je(na czas bliżej nie określony...) do jazdy do pracy/uczelni, nie interesowałbym się tym problemem gdyby można było wysiedzieć w samochodzie podczas przyśpieszania ( przy około 80km/h na niestachowskiej/witosa trzeba krzyczeć do pasażera)

MondeuszTD
07-11-2011, 21:20
Wyciągnij radio i zobacz jak tam są kable i jakie.


niestachowskiej/witosa

Tam nie raz miałbym stłuczkę nie z mojej winy :P.

guuuma
07-11-2011, 21:33
Tam nie raz miałbym stłuczkę nie z mojej winy :P.

Tak, tak... ludzie tam jadą z dużymi prędkościami, pewnie ledwo ich wyprzedzasz?? :)

MondeuszTD
07-11-2011, 21:42
Sprawdź te radio :P
Jechałem przepisowo 80 km/h,bo nigdzie mi się nie śpieszyło ;].Wiara zjeżdżająca z WP wylatywała przez pasy wyłączone z ruchu i zajeżdżali drogę albo zatrzymywali się na barierce oddzielającej pasy ;]

guuuma
07-11-2011, 21:58
dziś już ciemno na ulicy... jutro zobaczę jak je wyjąć bo nie widziałem jak robią to elektrycy w warsztacie, "znafcy" powiedzieli że się nie da mając wypisane na czole "nie umiem"

MondeuszTD
07-11-2011, 22:09
"znafcy" powiedzieli że się nie da mając wypisane na czole "nie umiem"
Tacy są najlepsi...nie wiem jak oni zdali praktyki ;x