PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] problemy z ciśnieniem



Rafal_Blues
11-11-2011, 17:17
mam mały problem autko zaczęło mi się przełączać mi się na benzynę przy mocniejszym wciskaniu gazu, myślałem że to wina filtrów i je wymieniłem, ale jest to samo.
Ciśnienie jest 1,4 podczas delikatnego dodawania gazu jest w normie do 3300 obrotów a potem spada do 0.30 jest to podczas jazdy na postoju szybkie dodawanie gazu nic nie powoduje, do momentu jak wcisnę gwałtownie gaz do dechy wtedy ciśnienie spada do 0.30.
Reduktor jest Scorpion ST komp stag 300-6 i wtryski magic pojedyńcze, rurka od zbiornika fi8, a instalka nie ma 3 lata i jakieś 40 tys km przelotu w czym może być problem ???????????

Autko wcześniej śmigało aż miło nie miałem żadnych problemów

rustin
20-11-2011, 12:55
Pewnie reduktor powiedział :pa::pa: skoro przez 40tys było ok a filtry wymienione. Sprawdź jeszcze czy nigdzie miedź ci się nie zagięła pod od butli do reduktora. Na postoju nie ma prawa być żadnego spadku.

pepicosi
20-11-2011, 22:00
i coś ciśnienie masz za wysokie ustawione

rustin
21-11-2011, 00:29
mówisz za wysokie? a to ciekawe , chętnie posłucham dlaczego. Ja mam też mam 1,4 też za dużo ?

Rafal_Blues
27-11-2011, 22:53
miedź jest Ok od tego zaczynałem sprawdzanie, z moich poszukiwań wynika że zacina mi sie zawór w parowniku. Jest to znane w Scorpionach i zastanawiam sie czy nie zmienić reduktora na inny, ale jaki?

rustin
28-11-2011, 09:48
To może najpierw spróbuj wyczyścić?

camre
06-12-2011, 14:50
A może czujnik ciśnienia padł i pokazuje za małe, gdy trochę spadnie. choć nie wiem czy to możliwe.


Podłączę się z pytaniem o to ciśnienie.

Jakie powinno Waszym zdaniem być?
Po założeniu gazu miałem 1,2 i było wszystko było ok. teraz jakoś tak samoczynnie przeskoczyło na 1,35 czy coś w ten deseń. Spalanie delikatnie większe?
Co myślicie? dokręcić śrubę czy nie? ;p

rustin
06-12-2011, 15:27
Każda zmiana ciśnienia wiąże się z regulacją. Ale jak zmieniło się na reduktorze a w programie robocze nie to nie powinno nic się dziać bo od tego jest korekta po ciśnieniu ale ona nie zawsze działa dobrze.

camre
06-12-2011, 17:20
po zmianie ciśnienia wymagana tylko zmiana c. roboczego czy też kalibracja i ust mapy?
pytam bo nie mam nikogo do pomocy przy mapie a samemu to ciężko trochę w trakcie jazdy na moich zakrętach;p

---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

reduktor mam jakiś z tomasetto i staga4. wtryski valtek, ale to chyba nie gra w tym roli, choć wiem, że niekiepskie nie są

rustin
06-12-2011, 17:38
Zależy czy chcesz mieć zapas ciśnienia do zapętlania, jeżeli coś takiego u ciebie występuje. Jeżeli tak to ustawiasz na reduktorze większe w programie mniejsze i jazda w drogę. Jeżeli nie to robocze takie jak na reduktorze. Jeżeli zmienisz ciśnienie w programie to musisz od nowa regulować jeżeli tylko na reduktorze , nie dużo to nie koniecznie

Rafal_Blues
07-12-2011, 23:07
problem rozwiązany, parownik wyczyszczony ( ale mamy brudny LPG) wiele było w nim syfu.

rustin
07-12-2011, 23:21
Niestety ,dlatego jakis dobry FL trzeba