PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Przymarznięte linki hamulca ręcznego czy coś innego?



bartekk
14-11-2011, 08:25
Witajcie. Pacjent to poliftowe Mk3. Po nocy spędzonej w temperaturze ok. -3 i dużej wilgotności powietrza i zaciągniętym ręcznym hamulcu miałem taki objaw że spuszczając ręczny poczułem luz. Nie że linki się luzują, tylko mogłem w pewnym zakresie ruszać dźwignią ręcznego bez żadnego oporu. Auto oczywiście lekko hamowało, więc wyglądało na to że trzymają tylne hamulce. Po 2 km puściły, bo auto przestało hamować a na dźwigni przy podciąganiu ponownie był opór.

Przymarzły mi linki ręcznego - dobrze dedukuję?

Jeśli tak, co radzicie zrobić? Wymienić? Na jakie? Oryginały? Jaki jest orientacyjny koszt?

pompka
14-11-2011, 16:19
Jeśli to możliwe to zdejmij linki z dżwigni przy tylnich zaciskach i zobacz czy same dzwignie odbijają.
Jeśli nie to musisz je rozebrać,przeczyścić i przesmarować.

Marq
14-11-2011, 16:28
Dedukujesz dość blisko. Przymarznięcie oczywiście mogło wystąpić. Jednak linki mają tendencję do blokowania się w pancerzu. Z czasem to wszystko się zapieka i linki nie puszczają do końca. Przeczyścić i przesmarować jak radzi kolega pompka raczej musisz, żeby zaobserwować czy coś to pomoże. Natomiast jeśli sytuacja się powtórzy, to niestety ale chyba będzie trzeba wymienić. Koszt linek razem z zaczepami podtrzymującymi to 180 zł (ale taniej też się da). No i w przypadku MK3 wskazane jest bardzo, aby używać ręcznego regularnie. Gdy to wszystko jest używane, to znacznie "dłużej żyje".

Globi
14-11-2011, 16:32
Tak jak kolega Pompka pisze, sprawdź czy zaciski odbijają, ale często zacierają się linki w pancerzach, wtedy trzeba się nimi zająć, raczej wymiana wchodzi w grę. Gdy jeszcze raz Ci sie trafi takie "nie puszczenie" hamulca to przejedź ten kawałek aż poczujesz na dźwigni ręcznego znowu napięcie to zatrzymaj się i przyłóż dłoń do jednej i drugiej felgi. Zobaczysz które koło się mocniej nagrzało, lub obydwa, i dowiesz się na którym skupić uwagę.
Dobrze jest taką awarię szybko ogarnąć bo może się zdażyć tak, że chwyci kiedyś mocniej, tarcza się tak zagrzeje że aż zacznie świecic i wtedy już niewiele trzeba żeby ją pokrzywiło i dodatkowe koszty..
--
Widzę kolega Marq mnie ubiegł :)

Marq
14-11-2011, 16:39
Widzę kolega Marq mnie ubiegł :)

Ano tak wyszło. Ale potwierdzenie zawsze się przyda, dwa głosy na ten sam temat utwierdzają w węższym zakresie poszukiwań. :)

bartekk
07-12-2011, 19:32
Dziękuję Kolegom za pomoc i podpowiedzi. Problem został - mam nadzieję - rozwiązany poprzez zakup nowych linek i przy okazji uchwytów mocujących (jeden całkowicie się rozsypał). Linki zamienniki 102 PLN, uchwyty oryginalne 40 PLN, robocizna 40 PLN. Nie było sensu smarować starych linek ponieważ już sam stan wizualny wskazywał na to że swoje odsłużyły. Pamiętam o tym co pisaliście, aby używać ręcznego regularnie - na szczęście mam taki nawyk, więc liczę na to że przez jakiś dłuższy czas nie będę miał kłopotów z ręcznym. Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :up:

Bartek
07-12-2011, 19:58
Jak już wszystko wymienione i po problemie to ok :) Trzeba tylko pamiętać,że


Po nocy spędzonej w temperaturze ok. -3 i dużej wilgotności powietrza
nawet nowe linki mogą przymarznąć.

PEPE89pl
30-12-2011, 10:57
Koledzy a ja mam taki problem... dźwignia bardzo ciezko chodzi i nie ma wcale hamulca;/ juz raz tak miałem i przy okazji wymiany klockow wymieniłem zacisk na taki z angola uzywany bo tamten sie rozsypał;/ i reczny był... przez nie długi czas;/ co to? ciezko chodzi i nie hamuje... wiec? (a zima jest i przydał by sie;p:)

1olek
30-12-2011, 12:48
u mnie trzeba bylo linki wymienic bo stare sie zapiekly i nie odbijaly

PEPE89pl
30-12-2011, 13:53
u mnie trzeba bylo linki wymienic bo stare sie zapiekly i nie odbijalya może wd by mi pomogło? bo narazie nie mam warunków do wymiany linek;/

Globi
30-12-2011, 23:50
Może pomoże, ale na krótko... A wtedy bym dla pewności ręcznego nie zaciągał ;)

browarek-b1
04-01-2012, 11:01
Miałem ten sam problem ale nowe linki posmarowałem smarem silikonowym mam nadzieje że już nie złapie ręczny