PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkII] jaki olej?



radzam
02-03-2006, 20:05
wlasnie kupilem mondka TD i nie wiem jaki olej mial lany a musze jak najszybcij wymienc bo jest w oplakanym stanie moze ktos mi doreadzi jakego rodzaju olej uzyc czy mineralny czy polsyntetyk czy moze syntetyk?


A i jeszcze jedno troche mi cieknie z zaworu boostera zwlaszcza przy odpalaniu chcialem go przeczyscic tak jak to jest opisywane we wczesniejszych postach lecz tam jest inna pompa niz moja mianoewicze prawdopodobnie mam pompe lukasa Czy naprawa tego zaworu przebiega tak samo jak w pompie gareta???

waldemarz
02-03-2006, 20:23
Syntetyk napewno nie byl wlewany, jesli juz to polsyntetyk bym polecal, a jaki masz przebieg i czy w ksiazce nie masz zadnego opisu jakim byl zalewany olejem? Przewaznie wiekszosc mondkow zalewana byla olejem fordoskim 5W-30

altoot
02-03-2006, 20:24
wlasnie kupilem mondka TD i nie wiem jaki olej mial lany a musze jak najszybcij wymienc bo jest w oplakanym stanie moze ktos mi doreadzi jakego rodzaju olej uzyc czy mineralny czy polsyntetyk czy moze syntetyk?


A i jeszcze jedno troche mi cieknie z zaworu boostera zwlaszcza przy odpalaniu chcialem go przeczyscic tak jak to jest opisywane we wczesniejszych postach lecz tam jest inna pompa niz moja mianoewicze prawdopodobnie mam pompe lukasa Czy naprawa tego zaworu przebiega tak samo jak w pompie gareta???


syntetyku w starym dieslu? raczej nie...

a bym jaki¶ dobry półsyntetyk wlał...i bacznie obserwował co dziać się bedzie :satan:

radzam
02-03-2006, 20:25
niestety nie mam do niego ksziazki natomiast przebie na liczniku to 150 tysiecy

altoot
02-03-2006, 20:26
niestety nie mam do niego ksziazki natomiast przebie na liczniku to 150 tysiecy


dodaj do tych 150 000 jeszcze ze 100 000, to może wyjdzie rzeczywisty :zakrecony:


lej półsyntetyk.

waldemarz
02-03-2006, 20:27
Wiec moglbys sprobowac 5W30 jest to polsyntetyk i tak jak pisal Altoot sprawdzalbys co sie dzieje.

radzam
02-03-2006, 20:29
oczywiscie orginalny forda??

a co z zaworem??

altoot
02-03-2006, 20:31
Wiec moglbys sprobowac 5W30 jest to polsyntetyk i tak jak pisal Altoot sprawdzalbys co sie dzieje.


Ja raczej zalałbym Ford Formula XR+ 10W40 :hmm:



to traktor, o niewiadomym przebiegu

waldemarz
02-03-2006, 20:33
Wiec moglbys sprobowac 5W30 jest to polsyntetyk i tak jak pisal Altoot sprawdzalbys co sie dzieje.


Ja raczej zalałbym Ford Formula XR+ 10W40 :hmm:



to traktor, o niewiadomym przebiegu
Tu masz racje Przemku. Bo nigdy nie wiadomo ile ten klekot ma przejechane.