PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Denerwujace klepanie z okolic tylnych drzwi, słupka i kanapy. (strona kierowcy)



Pawel_BYD
16-11-2011, 19:30
Witam,


Może u siebie zdiagnozowaliście o co chodzi. (MKIII Kombi 2005).

Mianowicie podczas jazdy na wybojach [ciach] słychać dźwięki z okolic tylnych drzwi, ew: słupka, kanapy. (za kierowcą) do tego dochodzi uciążliwe popiskiwanie. Denerwuje mnie to strasznie, czuje się jak w starym "tarpanie", aż wstyd wozić pasażerów. :boshe:

Początkowo podejrzenia padły na tylną kanapę bo miała luz na zatrzasku no to dla testu owinąłem trzpienie szmatką razem z dolnym mocowaniem kanapy i zatrzasnąłem, podobnie zrobiłem z roletą (teraz żaden element nie ma luzu).

Podobnie zrobiłem z zagłówkami.
"Opukowując" drzwi nie usłyszałem nic niepokojącego, testy wykonywane przy zarówno zamkniętych jak i otwartych szybach.

Drzwi nie mają luzu (test: przy otwartych drzwiach szukałem ew. luzu "góra" dół").

Pomóżcie bo nerwica mnie bierze, a nie pozwolę ,żeby kumpel co ma Passat-a "piał" mi prosto w twarz ,że mondeo to tarpan. :jaja:

:mo:!!!! Help !!!!! :mo:

Ar2rB
16-11-2011, 19:50
zobacz, czy drzwi przy zamykaniu nie sa niżej niż być powinny i dopiero w momencie zamkniecia podnosza się (ocierając). Warto posmarować uszczelki i wszystko co gumowe jakims smarowidłem do uszczelek. mnie tak do szału doprowadzało piskanie w bagażniku... :-)

a kolega z passata nie powinen się nabijac ;-). Mondeusza mozna tak wytresowac żeby żadnych dźwięków nie wydawał i... to mi sie poki co udaje ;-).

Pawel_BYD
16-11-2011, 20:23
zobacz, czy drzwi przy zamykaniu nie sa niżej niż być powinny i dopiero w momencie zamkniecia podnosza się (ocierając).

Drzwi zamykają się idealnie przy delikatnym pchnięciu.
Już nie wiem jak ogarnąć te odgłosy.
Ewentualnie jakieś wskazówki co do regulacji drzwi ?? Ale nie... w zasadzie drzwi nie mają luz-u.

Jak wy ogarnęliście wszelakie trzaski i puki w środku ??



poszukaj mojego tematu

Jakoś znaleźć nie mogę

Netoper
16-11-2011, 20:28
Sprawdź czy linka od ręcznego nie tłucze o zawieszenie.
Często pęka plastikowe mocowanie linki i wtedy stuka nieprzyjemnie.

rustin
16-11-2011, 21:30
słabo szukałeś http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/51420-Skrzypienie-trzeszczenie-z-tyłu-lewa-strona/page2?highlight=skrzypi

Pawel_BYD
16-11-2011, 22:56
słabo szukałeś http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...hlight=skrzypi

Dzięki ale to nie to... Miałeś problem troszkę innej natury. U mnie to jak bym worek kartofli z dzwonkami woził w wielkim pudle na tylnym siedzeniu. A jestem pewien ,że za-wiecha jest ok, wszystko nowiusieńkie posmarowane i wychuchane.. a mimo to wrażenia jak w tarpanie.

Robiłem osłuch w czasie jazdy z pomocą drugiej osoby: Twierdzi ,że odgłosy dochodzą coś jakby od drzwi lub słupka pomiędzy drzwiami. Pytanie co tam tak może walić ??? :red:

Przyjmę również wszelkie porady jak ewentualnie reguluje się drzwi, na jakie elementy zwrócić uwagę..

Pytanko czy w środku w drzwiach może być coś poluzowane na tyle żeby tak hałasować w czasie jazdy ??
Przypomnę ,że obstukiwałem drzwi i nic niepokojącego nie zauważyłem

rustin
17-11-2011, 16:06
Spróbuj nasmarować zawiasy w dzrwiach

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 15:06 ----------

kilka postów niżej http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/77743-Stukanie-w-drzwiach