PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 2.0 + LPG II generacji



Harob
03-03-2006, 13:18
Zamierzam wkrótce zakupić MDO z silnikiem 2.0 i ze względów finansowych chciałbym zainstalować do niego LPG II generacji. Czy ktoś już się spotkał z takim rozwiązaniem i jakie są opinie na ten temat? Ile spala gazu?

lyssy
03-03-2006, 15:04
Osobiście (jeszcze) gazu nie mam, ale nie sądzę żeby były jakiekolwiek przeciwwskazania - pod warunkiem że będzie to motor ze "srebrną pokrywą". Poza tym wiele (wszystko?) zależy od tego jak Ci tą instalację założą. I nie próbuj zbytnio oszczędzać (np. godząc się na jakiś marny "komputer") bo nic dobrego z tego nie wyjdzie...

A może BLOS? :beer: Tylko parę złotych drożej (a nawet w tej samej cenie - możesz od razu wziąć I generację) a podobnież czyni cuda...

Janek
03-03-2006, 15:07
a jest jakaś różnica między silnikami a MK I a MKII??
bo słyszałem że to są te same silniki tylko były inne modernizacje w tych modelach

lyssy
03-03-2006, 15:20
a jest jakaś różnica między silnikami a MK I a MKII??
Do 05/1998 nie ma(?). Potem weszła mechaniczna regulacja zaworów itp. bajery - lista różnic była chwilę temu podana tutaj (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=11745). A, komputer Pb trochę inny (w MkII EECV, z OBD2, inna wiązka).

PAWLOS
03-03-2006, 20:29
ja tam zrobiłem ponad 20tys km i narazie zadnych problemow pali trasa 9L miasto 13L srednio koło 11L podstawa to zdrowy silnik i dobry warsztat czasami nie zakładaj w ABARCIE to partacze firma moze ma juz kilka lat ale ciągle zmienia mechaników :beer:

LaBobas
05-03-2006, 03:48
Zamierzam wkrótce zakupić MDO z silnikiem 2.0 i ze względów finansowych chciałbym zainstalować do niego LPG II generacji. Czy ktoś już się spotkał z takim rozwiązaniem i jakie są opinie na ten temat? Ile spala gazu?Mam zalozona taka instalke i nie ma zadnych problemow.Wazne tylko jak ktos tutaj powiedzial,zeby dobreze zalozyli instalacje.Silniczek 1.6 moze troszke wiecej gazu spalac bo troszke maly silnik....no na kombi zecydowanie za maly,ale przy innych formach nadwozia moze daje rade.Mnie spala...hmmm po miescie 12l w trasie jeszcze nie udalo mi sie sprawdzic.Przy trybie sportowym miasto 14l, trasa 10 l,ale chodzi lepiej niz na benzynie. :satan:

kbobyk
05-03-2006, 10:21
Nie ważne czy srebrna czy czarna pokrywa - jak pojedziesz do dobrych gazowników, którzy znają się na rzeczy i zobaczą że masz czarną pokrywę - to ci założą lubryfikator gniazd zaworowych i zaleją flash lube na przykład (bo są ceramiczne i na gazie się wypalają) - no chyba że klient nie chce, ale to na swoją odpowiedzialność. Co do spalania mój na trasie przy 120 km/h 9 - 10 litrów, miasto niestety głównie krótkie przebiegi zimny silnik - lato z klimą 14 - 15, zimą potrafi do 16. Nie oszczędzam na mieszance coby uniknąć bum bum.

lyssy
05-03-2006, 10:39
... założą lubryfikator gniazd zaworowych i zaleją flash lube na przykład (bo są ceramiczne i na gazie się wypalają) ...
Ceramiczne... Taaaa... A nie tłuką się podczas pracy? Ja słyszałem jeszcze o plastikowych zaworach... :jezyk1:







Gniazda są jak każde inne - i wypalają się jak każde inne jak się nie pilnuje luzów zaworów. Dlatego "czarny" silnik w MDO jest "gorszy" do gazu.

kbobyk
05-03-2006, 10:52
Ja na razie nie narzekam choć dopiero 11 tys na gazie oprócz bum bum które było spowodowane krótki zwarciem na klaksonie ale to inna bajka, a tak mimo czarnej pokrywy i 138 tys na budziku na razie oki