PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Słaby - turbo ok, odpala ok, nie dymi jak deptam - booster?



puzon_16
19-11-2011, 16:38
Witam,

Jak w temacie. Auto jest słabe:

1) pompa była robiona rok temu - była w doskonałym stanie
2) wtryski sprawdzane też rok temu -bdb stan
3) turbina sprawdzana teraz -działa bez zarzutu
4) odpala też ok
5) filtry sprawdzone
6) EGR zaślepione

Wskazówki: usterka powstała z dnia na dzień, co ciekawe - nawet jak deptam najgłębiej jak się da to nie puści dyma.

Wg mnie przywiesił się/uszkodził booster- czy jest jakiś sposób potwierdzenia tego?

Czy można go wykręcić i złożyć czy trzeba mieć już części do wymiany bo na starych nie da się złożyć

kuba 82
19-11-2011, 17:44
rozbierz booster i sprawdz czy sie trzpien nie zaciął, musi chodzic lekko ale bez wyczuwalnego luzu, jezeli obroty nie falują i ropuchy nie ma w wezyku to mozna wstepnie wykluczyc membrany. dziwne ze nie kopci po dodaniu gazu bo raczej w klekotach to norma ze pusci baka

oja_ojaaa
20-11-2011, 14:07
Sprawdz najpierw czy wężyk jest szczelny który idzie do turbo, miałem ten sam problem i okazało się że w połowie drogi był wyczepiony.

joshua79
20-11-2011, 22:13
wygląda na trzpień boostera zacięty na minimalnej dawce nie dymi wtedy, lub przerwa na wężyku.

puzon_16
21-11-2011, 21:09
Naprawione- w sumie to wszystko było nieco brudne ale w żadnym razie zapieczone. jedynie śruba regulacyjna która ma w środku otworek totalnie zaklejona. wyczyściłem ten "klajster" i wszystko złożyłem. Śmiga jak zły:) Co ciekawe zapomniałem na początku założyć sprężynkę i chodził zupełnie normalnie.