PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Silnik się grzeje



jubikej
20-11-2011, 12:29
Miałem dziś niespodziewane spotkanie z krawężnikiem przez piep....go taksówkarza, wymieniłem uszkodzone koło, wsiadłem do auta i pojechałem. W pewnej chwili zauważyłem, że wskazówka temp silnika jest na maks!! Zatrzymałem się schłodziłem auto i jakoś wróciłem do domu z postojami po drodze. Sądzicie, że to może być pompa wody?? Chciałbym żeby to było to, olej jest, płyn jest, nic nie wycieka. Mogła się uszkodzić jak przeleciałem przez krawężnik??
pozdro

dream
20-11-2011, 12:37
Mogła się uszkodzić jak przeleciałem przez krawężnik??

Za wysoko siedzi i z dala od koła żeby ją uszkodzić przy wjezdzie na krawężnik

GrekuPL
20-11-2011, 12:58
sprawdź czy termostat się nie zaciął, podłącz się pod elm-a i sprawdź czy np. sam wskaźnik w liczniku nie padł ... u mnie przy dokładaniu kontrolki sport do imrc ruszyłem jakąś częścią licznika i wskaźnik w pewnym momencie leciał na pysk, przelutowałem go i wszystko wróciło do normy, sprawdzałem to w ten sposób, że jak temperatura naglę rosła to podłączałem elm-a i czytałem co pokazuje czujnik do ecu a nie na wskaźnik i wychodziła normalna temperatura a nie taka jaka powinna być na czerwonym polu :)

jubikej
20-11-2011, 13:24
temperatura byla wysoka, w zbiorniczku az bulgotalo, moze poprostu padla przy okazji :] wiem ze poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial ja dwukrotnie

GrekuPL
20-11-2011, 14:19
temperatura byla wysoka, w zbiorniczku az bulgotalo, moze poprostu padla przy okazji :] wiem ze poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial ja dwukrotniesprawdź pompę wody, roboty na 1h może :bigok:

jubikej
20-11-2011, 15:01
będe musiał podjechać do warsztatu bo nie mam kanału a auto pod blokiem :(

dream
20-11-2011, 15:25
Do wymontowania pompy wody nie potrzeba kanału

GrekuPL
20-11-2011, 15:40
będe musiał podjechać do warsztatu bo nie mam kanału a auto pod blokiemtak jak Adam napisał, nie ma potrzeby kanału, jeżeli masz narzędzia, trochę chęci i grzebanie przy tej temperaturze Cię nie przeraża to spokojnie zrobisz to sam :bigok: jakaś grzechotka mała, kilka nasadek, szczypce, sylikon i sprawdzisz sam i w razie co złożysz :bigok:

jubikej
21-11-2011, 10:38
tu gdzie mam auto mam tylko wkrętak krzyżowy :) jutro odstawie go do znajomego do warsztatu :] może mnie nie złoi po pośladkach za bardzo :) a może to nie pompa tylko cuś innego, jakiś termostat albo wiatrak (w sumie nie wiem czy działał jak był zagotowany)

jubikej
23-11-2011, 15:59
auto naprawione, przyczyną grzania był termostat, pompa wody ciekła, więc przy okazji też wymieniona, dodatkowo wpadł nowy płyn,a portfel cieńszy o 440zł :] pompe wstawili jakąś niemiecka nazwy nie pamiętam ale 150zł mnie wyszła :]