PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z wyświetlaczem w radiu7000 RDS



wyrzyk
20-11-2011, 16:17
Witam posiadam radio model 7000 RDS jednak jest problem z wyświetlaniem informacji na wyświetlaczu. Wyświetlacz podświetla się lecz nie wyświetla informacji. Radio również wyłącza się podczas jazdy i "załącza". Posiadam również zmieniarkę CD (orgynalna fordowska na 6 płyt) jednak kiedy na radiu naciskam przycisk CD zmieniarka nie załącza się.
Czy jest jakiś warsztat (z rozsądnymi cenami) w okolicach Radzymina który zajął by się tym problemem.

Pozdrawiam

1olek
20-11-2011, 21:45
w rozsadnej cenie to kupisz na allegro nowe 7000 rds, ja tak zrobilem

wyrzyk
21-11-2011, 09:03
Najłatwiejsze rozwiązania zawsze są najtrudniejsze :)

kula159
21-11-2011, 16:34
To bolączka tego modelu i w grę wchodzi tylko wymiana wyświetlacza ;) Mam namiary na gościa który montuje wejście USB do radia FORD(wszystkie modele) i jak z nim wstępnie rozmawiałem kiedyś to taka naprawa wraz z zamontowaniem USB zamiast kasety wyniosła by ok. 150zł + pewnie wysyłka do tego do tego gościa ;) Jak jesteś zainteresowany to, to jest jego e-mail: meljey@o2.pl , napisz może podejmie się naprawy bez montowania USB to wtedy cena zmniejszy się pewnie o jakieś 70-80zł ;) A i zaznaczam że sam radia ostatecznie nie wysłałem bo kupiłem 5000RDS i to stare mam gdzieś w garażu ;) Nie wiem czy gościu jest dobry "w te klocki" ale czytałem dobre opinie na temat jego pracy :)

wojti
02-12-2011, 17:27
Mi już tak w dwóch 7000 się zrobiło. Nienaprawialne. Ponoć płyta główna siada.
W sprawie usb - ciekawa sprawa. Nie chcę zmieniac radia na nie forda - ze względu na sterowanie przy kierownicy.
Czy można poprosić o kontakt to tego człowieka??

maniek_
03-12-2011, 16:47
W sprawie usb - ciekawa sprawaBył na forum kolega który to wykonywał, ale dla forumowiczów dawał cenę znacznie wyższą niż na allegro więc zakończył u nas swoją karierę.


Nie chcę zmieniac radia na nie forda - ze względu na sterowanie przy kierownicy.A czemu myślisz że zmiana radia wiąże się z utratą tej funkcji? Na forum mamy umieszczony opis jak przerobić oryginalny pilot aby obsługiwał radia Pioneera i Sony. Do innych marek można zakupić na allegro odpowiedni adapter.[COLOR="Silver"]

kula159
04-12-2011, 14:42
To jest jego e-mail: meljey@o2.pl , nie wiem czy to ta sama osoba co na forum się oferowała, ale swego czasu był na allegro ;) O więcej szczegółów trzeba bezpośrednio do niego na e-mail bo ja dość dawno się dowiadywałem o taką przeróbkę ;) Co do samego wyświetlacza, to czytałem na jakimś zagranicznym forum że dzieje się tak, jeżeli na ten wyświetlacz psika się preparatami typu PLAK i tym podobne ;) Podobno uszkadzają one ścieżki i wyświetlacz się do niczego nie nadaje ;) Jak by ktoś chciał to mam takie radyjko z uszkodzonym wyświetlaczem z książkę i kodem, to mogę 'oddać' za przysłowiową flaszkę :)

wojti
06-12-2011, 02:45
Dziękuję za informację. Już do niego piszę. Niczym nie był chlapnięty - w serwisie powiedzieli, że te radia tak mają, ale jako że słabo z częściami to lepiej zorganizować sobie nowe. Z serią 5000 tak się nie dzieje.

kula159
06-12-2011, 14:03
Więc ja bym proponował Ci jednak zakup 5000RDS i nie będzie takiego problemu ;) Ja u siebie właśnie tak zrobiłem i nie martwię się czy widać czy też nie ;) Jakoś dźwięku jest podobna, przynajmniej po zamianie nie będziesz odczuwał różnicy w dźwięku ;) A takie radyjko można za 50zł już nawet znaleźć z gałeczką oczywiście :)

wojti
07-12-2011, 18:44
5000 mam z gałeczką, wymieniałem 2 x na 7000 i dwa wyświetlacze padły :-)