PDA

Zobacz pełną wersję : MKII - na co zwrócić uwagę, kilka pytań



cruzer
22-11-2011, 11:50
Przymierzam się do zakupu Mondka mkII i tutaj mam problem z wyborem silnika a mianowicie 2.0 16V Zetec czy 2.5 V6 Duratec?

1. Mam obawy co do 2.5 V6 bo podobno u jednych bardziej awaryjne a u drugich spokój - jak to faktycznie jest?
2. Co za tym idzie jakie są koszty utrzymania? tj części a także SPALANIE bo do ekonomicznych nie należą ;P
3. Jak to jest z montażem i eksploatacją gazu LPG ?
4. Ostatnia kwestia jaka mnie interesuje to porównanie manuala z automatem - czy automat jest bardziej usterkowy i jakie są koszty jego napraw (może ktoś z was miał z tym doczynienia)?

Linarr
22-11-2011, 17:29
1. wszstko zależy od poprzednich właścicieli na jaki trafisz taki będziesz miał. Ogólnie wytrzymałe silniki i rozrząd na łańcuchu :metal:
2. vka wciąga jakieś 2-3 litry więcej niż zetec chociaż potrafi pozytywnie pod tym względem zaskoczyć (nie zawsze mniejszy silnik mniej pali)
3. dobra sekwencja i będzie śmigał :)
4. o automatach w mk2 zapomnij :p wolne toto, drogie w naprawie no i spalanie większe a przyspieszenie gorsze

sam mam zamiar kupić mk2 z jednym z tych silników :) marzy się vka ale jak się trafi zadbane 2.0 to też nie pogardzę chociaż wiadomo pełni szczęścia nie będzie

cruzer
22-11-2011, 20:47
Dzięki serdeczne Linarr :] chociaż ty ;p

sssV
24-11-2011, 10:27
Vki nie ma co sie bac:hmm:

Tylko kupic trzeba naprawde zrowa, bo naprawy np glowic sa drogie.
Moj pali srednio 12l LPG.
Silnik powinien byc absolutnie suchy, pracowac mega cicho i rowno oraz czy nie slychac charakterystycznego cykania, ktore moze (ale nie musi) zwiastowac walnieta uszczelke po glowica.

cruzer
25-11-2011, 06:36
No czeka mnie żmudne szukanie dobrego egzemplarza. Te głowice chyba można regenerować?

Mam jeszcze pytanko przy jakim przebiegu w 2.5 zdarzyło wam się wymienić sprzęgło ??

sssV
25-11-2011, 08:59
Glowice oczywiscie mozna regenerowac jednak koszt tego do malych nie nalezy, Do tego znalezienie mechanika, ktory sie tego podejmie i zrobi to nalezycie do prostych nie nalezy.

Sprzeglo zaleznie od stylu jazdy... Jednym pada po 50tkm innym po 250...

cruzer
29-11-2011, 06:26
Trafiła mi się okazja od znajomego kupić MKII GHIA 2.0 16V kb przebieg 250 tys, nigdy nie gazowany (u niego od 2002r), jedynie blacharka do roboty (progi + nadkola tylne) cena 2500 zł :)