PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] kontrolka alternatora żarzy przy odpalaniu gaśnie czy brak wzbudzenia ??? POMOCY!!!!!



slavos13
24-11-2011, 08:18
Witam
auto to mondeo mk2 1,8 td 96r kombi . Problem mam następujący : po przekręceniu kluczyka kontrolka akumulatora nie świeci pełną parą w porównaniu z kontrolką oleju tylko się żarzy , natomiast podczas rozruchu kontrolka całkowicie gaśnie a gdy auto odpali jakims cudem to kontrolka już nie świeci , Podejrzewam ze to wzbudzenie czy mam racje ?? jak sprwdzic przewody idące do alternatora ? kiedys auto miało pozar lekki moze to wina kabli ? do alternatora wchodzi wtyczka na 3 piny : czerwony , biały i zielono zółty , oraz pojedyncza wsówka koloru białego , oraz gruby czerwony,
dzisiaj wyciągam alternator na stół bo jakis mokry z oleju jest
prosze o porady
pozdrawiam

slavos13
28-11-2011, 21:06
nikt nie pomoze????

Mike44
28-11-2011, 23:40
alternator mokry w oleju? 8O to nieźle Ci tam dmucha silnik...

żarówkę sprawdzałeś czy dobrze siedzi?

auto miało lekki pożar, ale gdzie? kable od alternatora? inne?

slavos13
29-11-2011, 01:54
dzieki za zainteresowanie :)
wymieniłem regulator i szczotki ,dzisiaj zawiozłem alternator do sprawdzenia elektrykowi , bede go miał jutro popołudniu .
rozebrałem deske rozdzielczą sprawdziłem zarówke jest ok , poprzedni własciciel informował ze auto miało lekki pozar instalacji wewnątrz auta (cos w okolicy przełącznika swiateł)
hmm.. gnębi mnie jedno pytanie : czy na przewodzie idącym od kontrolki zółto-zielony ma byc mniejsze napięcie ?? po przyłozeniu przewodu do masy żarówka swieci jak szalona , po podłączeniu do altka troszke gorzej , moze wina alternatora.
W altku mam wtyczke 3 pinową , +12 czerwony , biały ni to plus ni to masa , oraz zielono-zółty z kontrolki mm... do czego idzie srodkowy (biały) przewód z 3pinowj wtyczki w alternatorze ? czy to moze masa ????

MAm kupe zagadek do rozstrzygnięcia :D altek jest jednąz nich :D a pozostałe to m in. nie działa korektor kąta wtrysku , nagle autko nie chce odpalic zero reakcji trace siły

rafantek
29-11-2011, 15:13
TD wiec moga byc obroty brane z Alternatora.

Tomasz
29-11-2011, 21:24
TD wiec moga byc obroty brane z Alternatora.To tylko wskazania na zegar.
Podstawa to miernik do łapek i:
1. auto zgaszone, wszystko powyłączane, napięcie na aku 12,3 V
2. Autko odpalone, odbiorniki typu światła, radio itp powyłączane, napięcie na aku 14,4-14,6 V
3. Przy odpalonym aucie i włączeniu świateł spadek napięcia na aku o ok 0,2 V (zależy od mocy żarówek, połączeń elektrycznych itp.)
4. Pomiar napięcia pół godziny po zgaszeniu silnika i na drugi dzień rano. Przy założeniu że nie ma jakiś specjalnych mrozów, napięcie powinno utrzymywać się powyżej 12 V.

Wnioski:
ad1. nie spełnione, aku nie doładowane.
ad.2 nie spełnione, alternator nie ładuje - uszkodzone diody wzbudzenia lub regulator napięcia (w tym przypadku jeżeli napięcie zbyt wysokie to również wskazuje na regulator)
ad.3. przy większych spadkach albo regulator, albo szczotki na wykończeniu
ad.4. przy większym spadku zwarcie w instalacji lub zgon akumulatora.Jeżeli spadnie poniżej 12V można zrobić jeszcze jedną próbę. Naładować aku, odpiąć klemy i wtedy sprawdzić napięcie na drugi dzień. Jeżeli będzie ok. to znaczy że gdzieś jest zwarcie lub jakiś odbiornik prądu się nie rozłącza.

slavos13
29-11-2011, 22:14
problem rozwiązany ;
okazało sie ze po odebraniu alternatora okazał sie sprawny , problemem okazało sie kiepskie połączenie przewodów masowych , czyli przewód masy aku - silnik , silnik podwozie oraz czyszczenie połączenia przewodów plusowych :D
Problem ładowania i prądu wzbudzenia rozwiązany :D
Okazało sie ze ciezko odpalał równiez przez to iż brał powietrze z łączenia w baku , lekka przeróbka i auto pali jak nowe :D:D:D
temat do zamknięcia dziekuje za zainteresowanie POZDRAWIAM

Mike44
29-11-2011, 23:32
po przyłozeniu przewodu do masy żarówka swieci jak szalona , po podłączeniu do altka troszke gorzej , moze wina alternatora.
problemem okazało sie kiepskie połączenie przewodów masowych , a już miałem pisać sprawdź masę pod maską i na aku :))