PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] kierownica obrócona o kilka stopni



kombiwars
24-11-2011, 16:49
Dostrzegłem niedawno zmianę położenia kierownicy przy jeździe na w prost. Obrócona jest w prawo o kilka stopni w prawo. Wiążę to z niedawnymi wymianami sworzni wahacza. Pochodzą od innych producentów. Ten z lewej został wymieniony przed wakacjami a prawy ok. miesiąca temu. Samochodu nie ściąga, ale nie wygodnie się jeździ. Oczekuję światłych podpowiedzi! Geometri przedniej osi nie sprawdzałem. Pozdrawiam klubowiczów.

krystian1410
24-11-2011, 16:57
ustawił bym zbierzność,bo zanim ustawiają zbierzność blokują prosto kierownice i potem będzie dobrze

lukaswer1983
24-11-2011, 17:57
Dostrzegłem niedawno zmianę położenia kierownicy przy jeździe na w prost. Obrócona jest w prawo o kilka stopni w prawo. Wiążę to z niedawnymi wymianami sworzni wahacza. Pochodzą od innych producentów. Ten z lewej został wymieniony przed wakacjami a prawy ok. miesiąca temu. Samochodu nie ściąga, ale nie wygodnie się jeździ. Oczekuję światłych podpowiedzi! Geometri przedniej osi nie sprawdzałem. Pozdrawiam klubowiczów.
tylko i wyłącznie podjechać gdzieś i ustawić zbieżność i masz problem z głowy.Jest to zalecane jeżeli zmieniasz coś w układzie jezdnym typu wachacze,tuleje czy końcówki drążka...itd.

pupek86
24-11-2011, 21:39
i chyba mnie to czeka, bo też kierownica krzywo.

i do tego u mnie przy hamowaniu z większej prędkości ściąga wóz na prawo, jak puszczę hamulec to wraca do jazdy prosto. a co dziwniejsze, jak droga równa to mogę puścić kierownicę i wóz jedzie prosto :panna:

Marcin-Klb
24-11-2011, 22:05
i chyba mnie to czeka, bo też kierownica krzywo.

i do tego u mnie przy hamowaniu z większej prędkości ściąga wóz na prawo, jak puszczę hamulec to wraca do jazdy prosto. a co dziwniejsze, jak droga równa to mogę puścić kierownicę i wóz jedzie prosto
Moim zdaniem wypracowane mogą być sworznie wahacza przy takim układzie. Ewidentnie wina przy zbieżności

pupek86
24-11-2011, 22:15
Moim zdaniem wypracowane mogą być sworznie wahacza przy takim układzie. Ewidentnie wina przy zbieżności

jeden sworzeń był wymieniany w sierpniu. drugi sprawdzaliśmy z falą nie miał luzu. a co do zbieżności to trzeba zrobić jakoś niedługo.

Marcin-Klb
24-11-2011, 22:26
zapraszam, ustawimy za 'Bóg zapłac' ;) Szkoda opon głównie

Marecki6_6
24-11-2011, 22:32
Ostatnio zmieniałem końcówki drążków kierowniczych i też delikatnie kierownica jest krzywo przy jeździe na wprost.
Trza iść ustawić zbieżność :)

pupek86
24-11-2011, 22:52
zapraszam, ustawimy za 'Bóg zapłac' ;) Szkoda opon głównie

dzięki wielkie ;)

ale niestety paliwa za bóg zapłać nie dają :(

kombiwars
25-11-2011, 15:35
Ha! dziękuję kolegom za podpowiedzi!
W innym poście podnosiłem kwestię puknięcia przy maneewrach związanych ze zmianą kierunku jazdy tył-przod ze skrętem kół w drugą stronę! Brak celującej diagnozy.
M

Dziergi
25-11-2011, 15:40
i chyba mnie to czeka, bo też kierownica krzywo.

i do tego u mnie przy hamowaniu z większej prędkości ściąga wóz na prawo, jak puszczę hamulec to wraca do jazdy prosto. a co dziwniejsze, jak droga równa to mogę puścić kierownicę i wóz jedzie prosto :panna:

Ewentualnie wybite tuleje wahacza. U mnie to było powodem przekręcania się kierownicy i znoszenia pojazdu podczas hamowania.

A z doświadczenia wiem, że jeśli coś się robi z zawieszeniem to najlepiej od razu po dwóch stronach. Ma się tą pewność, że układ pracuje tak samo. Dobry zakład od razu przy wymianie robi zbieżność. Jeśli nie, wolę omijać takie warsztaty. Ja mam wyjechać sprawnym autem a nie włóczyć się po mechanikach, który jeden jest lepszy od drugiego.

kombiwars
17-10-2013, 09:53
Aby zakończyć wątek: przyczyną była poluzowana śruba mocująca kolumnę macphersona.