PDA

Zobacz pełną wersję : [Porady] Wywabianie oleju z wykładziny bagażnika



fala
27-11-2011, 21:39
Proszę o pomoc, już od miesiąca walczę gazetami i jakimś psikadełkiem do czyszczenia tapicerki z rozlanym w bagażniku olejem przekładniowym(ano pociekło ze skrzyni, przeszło przez szmatę i kongo).

Śmierdzi olejem w całym samochodzie, jedyne co udało się osiągnąć to wykładzina się już tak nie lepi, ale swąd i lekka śliskość nadal pozostała :( Jak mogę się tego pozbyć?

Mav
27-11-2011, 23:27
Przeprac wykladzine bagaznika. APC w odpowienim stezeniu i nie bedzie sladu po oleju. Jesli chodzi o zapachy to neutralizator zapachu lub ozonowanie auta.

Jondi
28-11-2011, 01:28
jak jest wilgotne proponuje odciągnąc najpier odkurzaczem zabrudzenia a potem tak jak pisał Mav :)

fala
28-11-2011, 11:12
brudy odciągnąłem, ale i tak zostało :(

GrekuPL
28-11-2011, 15:00
ja w doblo tyle co woziłem turbinę z 1.8td i lało z uszczelnienia...i kurde wylało się akurat na tapicerkę w doblo :wall: wczoraj rano wziąłem odtłuszczacz (a dokładnie zmywacz do hamulców bernera) i na tapicerkę, szmatka i tak kilka razy :satan: i śladu nie ma :hehe: tylko to dosyć świeże było-max 4dni miała ta plama...

fala
28-11-2011, 19:59
ja od razu próbowałem benzyną ekstrakcyjną to wyłapać, ale się nie udało... na pewno zminimalizowałem skutki

kilus89
28-11-2011, 22:54
ja od razu próbowałem benzyną ekstrakcyjną to wyłapać, ale się nie udało... na pewno zminimalizowałem skutki
a próbowałeś środkiem do mycia silników bardzo ładnie czyści z smarów i oleji samochodowych sam sprawdziłem :D:hmm:

sisio
29-11-2011, 10:01
przedwczoraj czyscilem smar z dywanu maslem, potem gabeczka z plynem do zmywania i ciepla woda - sladu nie ma. Moze olej tez rozpusci

KomaroV
29-11-2011, 19:15
Vanish do wykładzin w maksymalnym stężeniu na plamę, później wypierz całą wykładzinę. Popytaj się w pralniach chemicznych. A może wysłać Ci nasz preparat z pracy, rozpuszcza olej jak się patrzy. Drogi i skuteczny ale Ci puszkę skołuję

fala
01-12-2011, 23:41
dzięki za rady, jutro będę walczył, dostałem od znajomka jakiś detergent, zobaczymy co to będzie. gazety jak dotychczas ładnie wchłaniają olej