PDA

Zobacz pełną wersję : Ostatnio gaśnie przy przełączaniu na gaz



radekrataj
29-11-2011, 12:58
Wcześniej tylko spadały obroty, od wczoraj kilka razy zgasł gdy przełączał się na lpg, nawet podczas jazdy czyli nie na niskich obrotach. Co może być tego powodem? Ostatnie podpięcie pod kompa podczas wymiany wielozaworu nic nie wykryło.
Chodzi super, moc ma, obroty nie falują, poza tym przełączaniem wszystko ok.

Dopiero zobaczyłem - zły dział.

maniek_
29-11-2011, 13:17
Przeniosłem do odpowiedniego działu. Sprawdź poziom płynu chłodnicowego - może go brakować co powoduje przymarzanie reduktora a zarazem gaśnięcie silnika lub szarpanie

radekrataj
29-11-2011, 14:19
Oko, sprawdzę, ale czy to ma znaczenie przy zimnym silniku?

wilu117
29-11-2011, 14:29
Instalka której generacji ?

radekrataj
29-11-2011, 14:47
Kurde nie wiem która generacja/nie znam się:)/, ale to sekwencja Prins z 2005 /na fakturze 5,5k zł/

radekrataj
08-12-2011, 11:48
Sprawdź poziom płynu chłodnicowego - może go brakować co powoduje przymarzanie reduktora a zarazem gaśnięcie silnika lub szarpanie
Faktycznie płynu było poniżej min., uzupełniłem i jest lepiej/podczas jazdy minimalnie odczuwalna zmiana przy przełączaniu na gaz/ ale na światłach jak się przełączył do zgasł mimo to... Reduktor może nie trzymać ciśnienia czy co?
Pozdr

Jankes
09-12-2011, 21:57
Ja bym stawiał na temp przełączania się. Np brc w swoich wtryskiwaczach ostatnio zaleca temp przełączania nie niższą niż 35'C ze względu na możliwość sklejania się wtryskiwaczy z powodu zbyt niskiej temp gazu, który jest podawany. Może tutaj leży problem? Bo po rozgrzaniu nieco bardziej silnika problem znika?

radekrataj
10-12-2011, 19:14
Ja bym stawiał na temp przełączania się. Np brc w swoich wtryskiwaczach ostatnio zaleca temp przełączania nie niższą niż 35'C ze względu na możliwość sklejania się wtryskiwaczy z powodu zbyt niskiej temp gazu, który jest podawany. Może tutaj leży problem? Bo po rozgrzaniu nieco bardziej silnika problem znika?
Przełącza się jak wskazówka temp. dochodzi do początku skali czyli jak jest może nie rozgrzany ale 'ciepły'.
I zgadza się, po rozgrzaniu nie ma problemu.

Jankes
11-12-2011, 08:09
pasuje byś podjechał do gaziarza albo kogoś kto ma kompa do instalki i może na próbę przestaw temp przełączania na nieco wyższą np o 5'C. Ja mam w tej chwili ustawioną temp przełączania na 30'C płynu chłodniczego i wiem, że zimą, przy dużych mrozach będę miał problem z przygasaniem jak było rok temu. Może tutaj leży problem...

---------- Post added at 08:09 ---------- Previous post was at 08:05 ----------

I nie zwracaj uwagi na temp silnika na wskazówce w kabinie, bo instalka rządzi się swoimi prawami. Przełącza się jak temp płynu chłodniczego w reduktorze przekroczy temp ustawioną w sterowniku lpg. Jak piszę bzdury to mnie poprawcie.

radekrataj
16-12-2011, 08:38
Zauważyłem, że jest związek pomiędzy ilością gazu a tym przełączaniem się, dzisiaj przełączył się na gaz na dosłownie sekundę po czym wrócił na benzynę, ten przełącznik od instalacji popikał trochę i 15 km na benzynie, przełączył się dopiero jak się porządnie rozgrzał. Gazu było jeszcze pomiędzy rezerwą a jedną zieloną kropką.

Trujnik
18-12-2011, 22:16
A nie czuć przypadkiem gazem w środku??? W prinsach częsta przypadłośc że parownik się zakleja i nie reguluje ciśnienia i puszcza zaworem bezpieczeństwa i wywala błąd i piszczy.

radekrataj
19-12-2011, 14:49
Gazem nie czuć. Sytuacja z piszczeniem zdarzyła mi się drugi raz, pierwszy jak lekko przycisnąłem na zimnym silniku.
Może faktycznie przestawić temp. przełączania na wyższą?

rustin
22-12-2011, 17:56
jeżeli jest też tak podczas jazdy to prawdopodobnie masz spadki ciśnienia, możesz wymienić filtry jak dawno nie zmieniane. Jeżeli tylko podczas postoju lub pierwszego przełączenia to brudne wtryski i się kleją