PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana paska alternatora w Oplu Astrze z 1997 1,7D.



kruszyna
01-12-2011, 01:04
Witajcie
Najpierw prośba do modów. Wiem że nie ten dział na takie tematy, ale sprawa jest dość pilna i jeśli to możliwe proszę o nie przenoszenie tematu, ponieważ tutaj więcej osób zagląda.
Muszę wymienić pasek alternatora w Oplu Astrze I z 97 z silnikiem 1,7 D, jestem zmuszony zrobić to sam i dlatego proszę o jak najdokładniejsze instrukcje, ponieważ jeszcze nic takiego sam nie robiłem.

rc23
01-12-2011, 01:07
zostawie przekierowanie

kruszyna
01-12-2011, 01:12
zostawie przekierowanie

nie wiem co to znaczy ale ok :) dziękuje :)

rafantek
01-12-2011, 01:32
Napisz jaki silnik, moze to ułatwić. generalnie zasada zwykle jest taka sama. Lokalizujesz samonapinacz, zwalniasz go, zdejmujesz pasek stary, zakladasz nowy. Czasem potrzebna 2 osoba. Chyba ze to jakis wynalazek i potrzeba narzedzia. Taki info da ci ktos kto to robil i pamieta (ja niestety niepamietam) ew jedno spojzenie co ty tam masz za rolki i bedzie wiadomo.

kruszyna
01-12-2011, 01:51
jutro będę wiedział dokładnie jaki to silnik bo to auto znajomej, w niedziele wyjeżdża i sobie o pasku przypomniała...

ryszinho
01-12-2011, 01:56
Najczesciej w hoplach masz pasek własnie na mimosrodowym takim napinaczu, centralnie nakładasz klucz na śrube napinacza, przekrecasz zeby luz na pasku zrobić (sprężyna w napinaczu dosć chamska jest i najlepiej nasadowym lub oczkowym go brać) i pasek masz luźny ;)

kruszyna
01-12-2011, 02:44
no ok ale do altka jest osobny pasek czy to jakoś z rozrządem jest związane ??

rafantek
01-12-2011, 03:31
osobny zawsze.

ryszinho
01-12-2011, 15:13
Zawsze jest osobny, bo przeciez to pasek wieloklinowy. Rozrząd masz pod obudową a od altka na wierzchu :)

kruszyna
01-12-2011, 22:13
słuchajcie mała pomyłka... jest to astra I z 97 z silnikiem 1,7 (kobiety, nawet nie wiedzą czym jeżdżą :) )

gdzie szukać tej śruby do poluzowania żeby pasek wymienić ??

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

chyba wyśle ją do mechanika... ja nigdy tego nie wymieniałem a nie chciałbym czegoś spierdzielić...

ryszinho
01-12-2011, 22:31
chyba wyśle ją do mechanika... ja nigdy tego nie wymieniałem a nie chciałbym czegoś spierdzielić...

Tam nie ma co spierdzielić ;)

Tylko w astrze były 2 1.7 :zakrecony: jeden od opla drugi od isuzu :hehe:

kruszyna
01-12-2011, 22:33
Tam nie ma co spierdzielić

wiesz jakbym znalazł gdzieś na necie jakieś zdjęcia schematy co i jak po kolei to bym zrobił bez problemu ale nawet nie wiem co poluzować odkręcić żeby zdjąć/założyć ten pasek

ryszinho
01-12-2011, 22:44
jakieś zdjęcia

Własnie szukam jakichś zdjęc zeby pokazać Tobie co robic ale znaleźc nie mogę.....

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

Ale jeżeli to diesel jest to tam już nie bedzie tak prosto jak w benzyniakach bo tam już wsio pochowane jest.

---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

Coś mi sie kojarzy ze tam altek jest dośc nisko i że robie sie z wneki koła/spod samochodu.

---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

Jeżeli ma wspomaganie, to najpierw trzeba zdjąc pasek od wspomagania (pasek jest napinany pompą wspomagania wiec trzeba taka sruba regulacyjna krecic coby pompe przestawic) a nastepnie trzeba cały altek poluzowywać żeby wymienic pasek od altka (pasek od altka tez napinany altkiem)

kruszyna
01-12-2011, 22:48
pojedzie do mechanika... za głupi jeszcze jestem na takie naprawy :) w kabelki się mogę pobawić ale takie naprawy sobie odpuszcze

ryszinho
01-12-2011, 22:51
No gdyby to był benzyniak to by były 2 minuty no ale w tym dieslu to jeszcze stare rozwiązania są i troche sie namęczyć trzeba żeby to zrobić ;)

kruszyna
01-12-2011, 23:16
a no właśnie... jak mam coś uszkodzić to niech jedzie do kogoś kto się na tym zna... ja jej mogę podświetlenie drzwi zrobić :)

papel
01-12-2011, 23:16
nie wiem jak w silniku 1.7 ale w 1.4 8V benzynce musiałem odkręcić łapę silnika do zdemontowania paska. inaczej się nie dało.

ryszinho
01-12-2011, 23:53
w 1.4 8V benzynce musiałem odkręcić łapę silnika do zdemontowania paska. inaczej się nie dało.

tak jest i u mnie w starej vectrze ;) bo to to samo w zasadzie :zakrecony:

rafantek
02-12-2011, 02:48
w 1.7 to nie wiem czy nie jest napinanie reczne jeszcze :)

ryszinho
02-12-2011, 13:39
w 1.7 to nie wiem czy nie jest napinanie reczne jeszcze

Tak dokładnie jest i zamiast pasków wielorowkowych to klinowe :zakrecony:

Vaio
15-12-2011, 21:31
Tak dokładnie jest i zamiast pasków wielorowkowych to klinowe

które potrafią wydawać fajne odgłosy z rana w zime:D polecam częstą wymianę albo obudowę pod silnik by uchronić go ja średnio raz na 5 tys wymieniałem pasek klinowy.
Polecam też uważać na dolną nakrętka od mocowania altka u mnie tak się wyrobiła że ją zgubiłem:D


tak jest i u mnie w starej vectrze bo to to samo w zasadzie

Bo to te same silnik były montowane:D zasada działania też ta sama


tak jest i u mnie w starej vectrze bo to to samo w zasadzie

No gdyby to był benzyniak to by były 2 minuty no ale w tym dieslu to jeszcze stare rozwiązania są i troche sie namęczyć trzeba żeby to zrobić


o samo co w benzynie jak nie ma wspomagania bardzo proste luzujesz 13 nakrętkę z góry zdejmujesz pasek zakładasz nowy napinasz altek podkładając jakiś kij dokręcasz i wsio więcej filiozofi nie ma