PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] V6 BWY odpalił, zgasł i brak prądu



cdsoftware
05-12-2011, 22:47
Hej,

Może ktoś miał coś podobnego i podpowie gdzie szukać.
Wyszedłem z roboty wsiadłem w mondeo, odpaliłem zapiąłem reverse, wyjechałem pół długości samochodu i zdechł.
Zdechł w dziwny sposób - brak mu prądu po przekręceniu kluczyka, dziwna sprawa bo jak przekręcam kluczyk do włączenia zapłonu to radio się włącza.
Awaryjne działają, klakson też, pozycja się świeci, zegarek działa, alarm zamyka/otwiera uzbraja się - i nic poza tym ;)
Reszta ciemno - amba fatima.
Bezpieczniki pod maską sprawdzałem - 50A, 30A - wsio dobre, na próbę 50A nawet zadrutowałem i nic.
W środku żadnych bezpieczników po ciemnicy nie badałem.

Aku OK nowy, alternator też po regeneracji - prądy są, na aku jest 12,6V

Pomożecie ??

Pozdrawiam !

PS:
Jak będzie mi jeszcze więcej takich numerów wywijał to się zawiodę i to mocno na Mondku :(

1olek
06-12-2011, 08:03
sprawdziles czy klemy nie sa luzne na aku

P.S. jak sie kupuje okazje z przebiegiem 150 tys to tak to sie konczy i dotyczy to kazdego auta ;)

cdsoftware
06-12-2011, 08:08
sprawdziles czy klemy nie sa luzne na aku

P.S. jak sie kupuje okazje z przebiegiem 150 tys to tak to sie konczy i dotyczy to kazdego auta ;)

Bez przesadyzmu klemy to pierwsza rzecz.
Samochód ma 150kkm rzeczywistego przebiegu, (kupiony w PL, użytkowany w jednej firmie, serwisowany cały czas w jednym serwisie)- wszystko jest do niego udokumentowane :P więc nie rozumiem uszczypliwości co do przebiegu :P

cdsoftware
06-12-2011, 19:15
Solution na moje problemy:
Nie dochodzi prąd ze skrzynki bezpieczników pod maską do stacyjki.
Rozwiązanie w.g. elektryka - wymienić skrzynkę bo po rozebraniu jej może się okazać że nie da się tego do kupy złożyć ;) Jako że wisi mi kasę to przystałem na wymianę ;)

cdsoftware
09-12-2011, 07:50
Solution na moje problemy:
Nie dochodzi prąd ze skrzynki bezpieczników pod maską do stacyjki.
Rozwiązanie w.g. elektryka - wymienić skrzynkę bo po rozebraniu jej może się okazać że nie da się tego do kupy złożyć ;) Jako że wisi mi kasę to przystałem na wymianę ;)

Chyba muszę zmienić elektryka, albo sam się za swój własny samochód wziąć ;)
Elektryk wziął podmienił skrzynkę bezpieczników pod maską, stwierdził że dalej to samo, teraz ma podmieniać skrzynkę bezpieczników w środku ;) Jak mi dzisiaj nie dojdzie to chrzanię - zabieram samochód do siebie, schemat elektryki w rękę i sam się za to biorę :) niestety nie ma to jak samemu się wziąć za swój własny samochód :) przynajmniej wiesz człowiecze na czym stoisz :D

cdsoftware
11-12-2011, 09:08
Nie dogadałem się przez telefon z człekiem :)

Wymieniona skrzynka bezpieczników pod maską, samochodzik jeździ normalnie.

Pozdrawiam !