PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z obrotami Stag 300 plus



wilu117
14-12-2011, 19:01
Podkusiło mnie do wgrania nowego softu (8.4 a wcześniej było 7.4)
Zniknął mój typ wtryskiwacza był:
valtek type 30/ RAIL IG 1/AC .... (3 Ohm)

pojawił się po prostu:
valtek type 30 (3ohm)

i ten wybrałem.

http://img31.imageshack.us/img31/92/valh.jpg

Nie mam żadnego oznaczenia na listwach dlatego nie wiem czy to ten, wcześniej był wybrany bez BFC więc chyba teraz ustawiłem dobry, zwykłe czerwone valteki.

Cały problem polega na tym, że zaraz po tym jak przełączy na gaz (zimny silnik) auto bardzo szybko schodzi z obrotów prawie gaśnie i dopiero wraca na wolne. Dzieje się tak aż silnik złapie 90 stopni. Na benzynie tego objawu nie ma i na starym sofcie też tego nie było.
Oczywiście robiłem autokalibrację i ustawiałem mapy na drodze, o dziwno na nowym sofcie mnożnik ustawił się prawie idealne ale mimo to po jakieś dwa kliki poprawiłem.
Jakaś podpowiedź co jest przyczyną i jak zaradzić ?

rustin
14-12-2011, 21:35
Zrób mały test. Zapisz sobie ustawienia z tego softu żebyś znowu nie musiał regulować. Wgraj stary tzn 7,4 i do niego stare ustawienia bo zakładam że je zapisałeś, zobaczysz czy będzie ok.

wilu117
14-12-2011, 21:51
Chętnie bym wrócił ale korygowałem ciśnienie na reduktorze i nie wiem czy stare ustawienia zadziałają

rustin
14-12-2011, 22:25
A po co ruszałeś ciśnienie?

wilu117
15-12-2011, 22:19
Bo po porządnym ułożeniu się parownika skoczyło trochę do góry

rustin
15-12-2011, 23:02
Jak tylko trochę to nie trzeba było nic robic po to jest korekta po ciśnieniu

wilu117
16-12-2011, 09:21
Rustin zmieniałem soft i nie przyszło mi nawet do głowy że nowy może sprawiać problemy dlatego też skorygowałem ciśnienie.
To nie jest jakiś wielki problem jak nie znajdę rozwiązania to wgram starszą wersję i po prostu ustawię od nowa mapy.

rustin
16-12-2011, 09:23
Możesz spróbować dać korektę po temp na minus tam gdzie ci wachluje bo zapewo przelewa ci ?

wilu117
16-12-2011, 10:18
Tak tylko wcześniej żadnej korekty nie miałem, nowy soft ma niby lepsze a problem jest teraz

rustin
16-12-2011, 12:10
To żaden problem przecież abyś zmienił i po kłopocie.

wilu117
16-12-2011, 12:21
Spróbuję jeszcze dzisiaj z tą korektą po temperaturze

koper666
16-12-2011, 12:43
wymien wtryski one sa za wolne a to nawet nie sa wtryskiwacze tylko elektrozawory ..:) Wsadz Hana i bedzie ok

rustin
16-12-2011, 13:00
wymien wtryski one sa za wolne a to nawet nie sa wtryskiwacze tylko elektrozawory .. Wsadz Hana i bedzie ok
Zgadzam się.

wilu117
16-12-2011, 13:54
Panowie, skoro jeździłem na nich i było ok a popsuło się po zmianie softu to chyba znaczy że wina nie leży po stronie wtrysków. Nie wymienię czegoś co w tej chwili działa tak jak trzeba, padną to będę się zastanawiał.

wilu117
16-12-2011, 17:14
Gazowałem na zimnym żeby zobaczyć jak schodzi z obrotów i ustawiałem przy tym korektę po temperaturze. Przestawiałem po trochu aż do 15% pierw na - potem na + i reakcji nie było dalej z obrotów spadał dużo szybciej niż na benzynie. Nie wiem co jest, może złe wtryski ustawiłem ale skoro wcześniej były bez BFC to i teraz powinny. Nie wiem jak je odróżnić bo nie ma żadnego oznaczenia. W dodatku na wolnych czasy wtrysków spadły z 3.1 do 2.6, oczywiście na gazie, bo mówię o czasach benzyny które w tym silniku wynoszą 3.1. Albo wtryski złe albo zdecydowanie coś nie tak z tym nowym softem.

_NeroN_
16-12-2011, 17:30
Mnożnik Ci wychodzi poniżej 1 jak rozumiem ?


Valtek 30, może masz 34 ?
Sorx,ale 30 tki to się do Astry I zakłada - to są klepaki nie wtryski :)

Szczerze, naprawdę bym zaczął od wymiany wtrysków.

wilu117
16-12-2011, 22:35
Rustin jaką masz teraz temperaturę gazu w trakcie jazdy ?

rustin
16-12-2011, 22:44
Gazowałem na zimnym żeby zobaczyć jak schodzi z obrotów i ustawiałem przy tym korektę po temperaturze. Przestawiałem po trochu aż do 15% pierw na - potem na + i reakcji nie było dalej z obrotów spadał dużo szybciej niż na benzynie.
Tak sie korekty nie robi.


W dodatku na wolnych czasy wtrysków spadły z 3.1 do 2.6, oczywiście na gazie, bo mówię o czasach benzyny które w tym silniku wynoszą 3.1
NIe czaje, to nie dowód że soft zły tylko że masz źle mnożnik ustawiony na wolnych. Regulowałeś od nowa po zmianie softu wszystko? bo trzeba.
Rustin jaką masz teraz temperaturę gazu w trakcie jazdy ?
ok 50'

---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

wgraj stary soft i sprawdź czy będzie ok.

wilu117
16-12-2011, 23:06
Ustawiałem wszystko od nowa, mnożnika na wolnych nie ruszałem dlatego mnie to dziwi.



Tak sie korekty nie robi.

ale zdaje się że powinien na to w jakiś sposób zareagować...

rustin
16-12-2011, 23:14
czasy ci się będą zmieniać , korekty ecu ale nie szybkość opadania obrotów.
nie bardzo rozumiem, jak po zmianie softu nie ruszałeś mnożnika w przedziale wolnych obrotów ?

wilu117
16-12-2011, 23:18
Przecież wolne obroty po autokalibracji ustawiają się same więc po co mam ten punkt mnożnika potem ruszać ?

rustin
16-12-2011, 23:26
Daj spokój :boshe: autokalibrację to sobie w buty możesz wsadzić, nigdy jej nie robię i praktycznie mało kto , kto oczywiście się zna na tym ale mniejsza z tym.
zresetuj teraz kompa ecu bo juz może się rozregulował , chyba ze nie to włącz auto na pb i zobacz jakie są czasy, potem przełacz na lpg i ustaw tak mnożnik na wolnych aby były takie same

norbi333
16-12-2011, 23:31
Daj se spokój i jeździj na Pb:zakrecony:

rustin
16-12-2011, 23:45
A niby dlaczego? Jak można taniej :)

wilu117
16-12-2011, 23:46
O autokalibracji jest dyskusja na innym forum, ja wiem że jest potrzebna bo wgrałem stary soft i początkowo nie zmieniałem nic tylko się przejechałem na starym mnożniku. I mapa się pokryła, potem zrobiłem autokalibrację żeby się mnożnik ustawił sam jeszcze raz i teraz na tym nowym sofcie po tej autokalibracji, ustawia się dużo lepiej niż było na starym więc jednak to nie są tylko wolne obroty. (teraz jest mniej do poprawek i mnożnik poszedł dużo w dół przy średnich czach wtrysku)

Jutro jeszcze raz to ustawię

rustin
17-12-2011, 00:05
Autokalibracja nie jest potrzebna a jak już to napewno trzeba potem wyregulować, skoro nie ustawiłeś wolnych obrotów to nic dziwnego że coś jest nie tak.

wilu117
17-12-2011, 11:14
Zrobiłem dzisiaj jeszcze raz kalibrację na sofcie 8.4, czasy na wolnych ok.
Zebrałem mapę na benzynie, przejażdżka na gazie, mapa rozjechana maksymalnie :panna: ale jadę dalej. Po 2,5km nagle znacznik na mapie zaczął sam chodzić mniej więcej tak jak mapa benzyny (sam z siebie nie dotknąłem nawet laptopa). Skasowałem jeszcze raz mapę gazu i wyrysowała się tym razem bardzo podobnie do mapy benzyny. Nie wiem co jest ale zdecydowanie jest coś nie tak z tym softem. Nie możliwe jest aby bez ruszania mnożnika mapa w tych samych warunkach rysowała się tak że rozjazd po 2cm na ekranie a za chwile wszystko się zmienia i mapa prawie ok.
Wgrałem stary soft, stare ustawienia i mimo to że poprawiałem ciśnienie mapy są ok więc całkiem nieźle sam sobie stag poradził z korektą.

http://img10.imageshack.us/img10/1729/78688044.jpg

Natomiast zastanawia mnie temperatura gazu i parownika, mam go pod akumulatorem w nadkolu i chyba za bardzo na niego tam dmucha.

norbi333
17-12-2011, 11:19
A niby dlaczego? Jak można taniej :)
A tak sobie :hehe:

rustin
17-12-2011, 11:34
Czyli teraz masz soft 7 ? Daj znać czy dalej masz te objawy co na 8.mam takie pytanie , przy jaką temp kalibracji miałeś teraz na focie 8 i przy jakiej temp gazu ci mapy się nie pokrywały a potem zeszły?Jaką temp kalibracji masz teraz przy sofcie 7 i jaka jest podczas jazdy gdzie mapa ci się pokryła?

wilu117
18-12-2011, 01:49
Czyli teraz masz soft 7 ? Daj znać czy dalej masz te objawy co na 8.mam takie pytanie , przy jaką temp kalibracji miałeś teraz na focie 8 i przy jakiej temp gazu ci mapy się nie pokrywały a potem zeszły?Jaką temp kalibracji masz teraz przy sofcie 7 i jaka jest podczas jazdy gdzie mapa ci się pokryła?

Screen i wszystko co tam jest dotyczy wersji 7.5 autokoalibracja robiona była w sierpniu przy temperaturze gazu 45 stopni. Jak widać teraz takiej nie osiąga. W sofcie 8.4 były jaja z mapami i czasami na wolnych raz za małe a drugi raz za duże mimo że nic nie ruszałem. Dziś zrobiłem 400km po powrocie do softu 7.5 i wszystko jest ok. Zdecydowanie coś jest z tym nowym źle.

temp kalibracji na 8,4 to było 35 stopni ale w trakcie jazdy było tak jak na screenie czyli ok 25 stopni i w tych warunkach raz dobrze a raz źle bez dotykania mnożnika

Marcinu83
18-12-2011, 14:24
Ja po aktualizacji softu do wersji 8.4 jestem zadowolony, mnożnik od razu lepiej się ustawił. Dodam tylko że ja zmieniałem wtryski stare valteki na Reg Fast i jest różnica auto lepiej jeździ, łatwiej się rusza z pod świateł( przedtem potrafił się zadusić przy ruszaniu jeśli nie dodawało się odpowiednio gazu). Ogólnie lepiej wkręca się na obroty.

frugo
18-12-2011, 16:29
Ja wczoraj też zmieniłem soft na 8.4 i mam takie są problemy jak u autora wątku. Na wolnych obrotach auto szaleje, obroty falują, na benzynie spokój. Ogólnie przeprowadziłem autokalibracje kilkakrotnie i nic się nie zmieniło, czasy wtrysków benzyny na PB 2.9 na LPG 3.2, a mnożnik żeby to zniwelować trzeba było zwiększyć masakrycznie, wcześniej był ok 1.4 a teraz 1.6. Potem ustawiałem na drodze mapy i niby nieźle wyszło. Dzisiaj zrobiłem kilka kilometrów i patrze a tu na wolnych obrotach czasy benzyny na PB 2.9 a na LPG 2.6, zmieniam mnożnik żeby poprawić i wróciłem do tego po autokalibaracji. I oczywiście po zebraniu mapek okazało się że znowu całkiem rozjechane. Wydaje mi sie że jest coś nie tak z charakterystyką Valteków w tej wersji.

Jak widać na Reg Fastach nie ma takich problemów stąd mój wniosek, chyba też na razie wrócę do wersji 7.5 :/

wilu117
18-12-2011, 16:31
Ja wróciłem i wszystko jest ok, na tym nowym były problemy i jak widać nie tylko ja je mam