PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z gazem, strzały.



KAMIL 2424
16-12-2011, 19:21
Mam problem z gazem. 3 dni temu założyłem gaz ISA do mondeo mk3 2.0 duratec. Gazownik miał problem z ustawieniem gazu. Auto przy dodaniu gazu dusi się i jest strzał po czym wchodzi na obroty. dzieje się tak za każdym razem jak dodaje gaz. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Gazownik twierdzi że to nie jest wina instalacji tylko albo z zapłonem lub z zaworami.

kocurek_krk
16-12-2011, 20:22
Witam miałem dokładnie to samo , tydzień temu zamontowałem gaz , przy wciśnięciu gazu poniżej 2tyś. obrotów auto się dławiło i strzelało gazownik od razu mi powiedział,że do wymiany świece i kable a cewka do sprawdzenia.
Po wymianie kabli i świec tematu nie było zero strzałów i dławienia się.

Trujnik
16-12-2011, 20:40
W pierwszej kolejności świece i przewody, cewka na samym końcu. Takie objawy są typowe przy sekwencji i wypalonych świecach. Wymień i będzie po problemie.

york84
24-01-2012, 21:01
Pozwolę sobie odświeżyć temat-dziś parkując mondziaka cofając usłyszałem strzał, dym spod maski i auto zgasło.Odpaliłem spowrotem ale jest straszny świst jakby wiało przez dziure w oknie obroty falują i spadają i gaśnie.I tak za każdym razem.Patrzyłem pod maske ale nie widziałem czegoś niezwykłego.Na co powinienem zwrócić uwage? Mondeo MKII 1.6 90km lpg na autronic al-700, parownik na zwór lovato.Świece i przewody wymienialem w kwietniu na ngk

Netoper
24-01-2012, 21:27
Na co powinienem zwrócić uwage?
Na odstrzelone wężyki podciśnień, czy nawet rozerwane, oraz na kolektor czy nie pękł.
Dodatkowo w kolektorze mogą być zabezpieczenia p/wybuchowe i może nie domknęły się.

wujor20
24-01-2012, 21:33
Spróbuj zmniejszyć przerwe na świecach do 0.7 mm mnie to w 2.0 pomogło.
[CIACH] bo nie moge jeszcze pisać tematów w dziale Sprzedam

Do sprzedaż mamy odpowiednie działy po spełnieniu ich warunków

96mk1
25-01-2012, 09:24
A może zbyt bogata mieszanka lpg? Jak na benzynie nie strzela tylko na lpg. Mam tak po wzbogaceniu mieszanki ponieważ świece były stare i szarpało. Wymieniłem swiece a mieszanki nie ruszałem i przy niskich obrotach (1,5k) jak chce sie depnąć to strzela. Gazownik oczywiscie powiedzial o wymianie cewki i kabli, ale wcześniej takiego problemu nie bylo:)

Netoper
25-01-2012, 10:58
Wymieniłem swiece a mieszanki nie ruszałem i przy niskich obrotach (1,5k) jak chce sie depnąć to strzela.
Albo masz problem z układem WN, albo zbyt uboga mieszanka.

york84
25-01-2012, 17:29
A więc sprawdziłem i dolot jest cały, żadne wężyki podciśnienia nie odczepione.Odpalam na PB wskakuje na obroty ok 2000-2500 po czym spadają i gaśnie.Utrzymując obroty po pewnym momencie jakby strzelił z okolic pod wężem dolotu ( gdzieś pod nim przy przepustnicy) na niskich obrotach słychac syczenie

rustin
27-01-2012, 12:12
Raczej cewka w pierwszym przypadku.