PDA

Zobacz pełną wersję : MK3 2004 prośba o opinie



korneliusz
17-12-2011, 13:04
Witajcie

Poszukując autka dla siebie, natknąłem się ostatnio na takie ogłoszenie: http://otomoto.pl/ford-mondeo-C22147512.html
Fachowcem niestety nie jestem w ocenie samochodów, sporo staram się czytać jak ocenić stan samochodu, autentyczność danych itd, ale wiadomo co z człowiekiem robi takie "napalenie się" na coś ;) Dlatego proszę osoby głębiej siedzące w temacie o zerknięcie i ocenę tego samochodu.

To co budzi trochę moje wątpliwości jest przebieg oraz zestaw głośnomówiący, bo to może jak dla mnie sugerować że był to samochód służbowy, firmowy, a wtedy trudno uwierzyć w przebieg 150 tyś.

Jeszcze kwestia ogrzewania przedniej szyby, niby w opisie jest zawarte że jest podgrzewana, ale we wnętrzu nie ma przycisku do tego... Wszystkie MK3 series 40 (TREND) miały podgrzewanie?

Sprzedający na moją prośbę przesłał mi tez VIN: WF05XXGBB54C87693

Dzięki i pozdrawiam :)

Llukass
17-12-2011, 13:29
Nic wielkiego nie widzę w nim tylko jedno mi się rzuca w oczy dlaczego na pokrywie bagażnika napis mondeo jest bo prawej stronie a nie jak powinno być po lewej?Podejrzewam że pokrywa musiała być lakierowana i ktoś ze swojej nie wiedzy nakleił go po złej stronie.Nie musi to oznaczać nic poważnego i na samym początku przekreślać te auto.
Jak masz niedaleko to możesz podjechać i go przetrzepać,albo poproś kogoś z tego regionu o przetrzepanie go.

WojtasS
18-12-2011, 00:19
jeszcze przód, strona pasażera źle spasowana maska do błotnika lub na odwrót... coś tam musiało być robione...

co do szyby to możliwe, że właściciel sobie na nią chucha i wtedy się podgrzewa ;)

korneliusz
19-12-2011, 12:48
Dzięki za opinie, dopiero gdy czytając Wasze posty dopatrzyłem się tego wszystkiego :) No i zrezygnowałem...

http://otomoto.pl/ford-mondeo-1-8sci-130km-6biegowy-sedan-C22066736.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-1-8-16v-trend-model-2004-C20715482.html

Jak dla amatora oba zewnętrznie wyglądają nieźle, tylko jak to bywa z komisami są wypucowane, żeby takim jak ja wydawało się że wszystko jest ok ;) Dlatego ponownie proszę o parę słów na temat tych samochodów.

Jareczek1980
19-12-2011, 14:48
w tym drugim handlarzyna wyplakował nawet wycieraczki, no i nie ma 8 airbag, mk3 miało max 6, przebieg w obu dla mnie nierealny. Ten drugi ma też jakąś dziwną rure i tłumik, jakby je ktoś malował.
Ten pierwszy ma brudne siedzenia, do tego trzeba zweryfikować czy te kropki to od aparatu czy faktycznie na siedzeniach są

ext
19-12-2011, 15:19
Co do pierwszego to wiesz, że SCI to specjalna wersja silnika 1.8, prawda? IMHO taka wersja silnikowa to wada - mało popularny i niegazowalny silnik. Do tego faktycznie na fotce wydaje się być strasznie upaskudzony w środku, a mieszek zmiany biegów wygląda jak po 300 czy 400 tysiącach. W moim autku z prawie 200 tysiakami na liczniku nie jest nawet w ćwierci tak zniszczony jak tamten.

Natomiast ten drugi to zaprawdę "igiełka". Nic tylko zamówić gościa, żeby mojego mondka tak wypicował ;) Zalecana duża ostrożność.

jarku
19-12-2011, 15:27
ten pierwszy to 1.8sci - bezposredni wtrysk, warto mieć to na uwadze. Silnik niespotykany, nie nadaje się do lpg - choć podobno można go zagazować, nie wiem jak z usterkowością.

ext mnie ubiegł :zakrecony: