PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Brak podświetlenia ekraników LCD



Mystic_Art
17-12-2011, 20:08
Witam

Sądziłem, że spaliły się żarówki podświetlające w/w. Żarówki zostały wymienione - brak efektu. W momencie, gdy powinny się świecić powinno być napięcie zasilające te żarówki. Czy ktoś kiedyś miał coś takiego? Jaka część elektroniczna na płytce odpowiada za podanie napięcia na te żaróweczki?

MarekPrint
17-12-2011, 21:41
Do sprawdzenie poprawność wpięcia wtyczki za licznikiem, napięcie powinno się pojawić po przekręceniu kluczyka.

1olek
18-12-2011, 12:34
moze licznik sie uszkodzil

Mystic_Art
18-12-2011, 13:30
Nie sądzę, bym źle podpiął wtyczkę do zegarów. Być może faktycznie padła elektronika. Wiecie może które piny podają napięcie 12V po stacyjce na podświetlenie ekraników? Może uda mi się obejść elektronikę na płytce.

1olek
18-12-2011, 14:35
watpie zebys to obszedl sensownie bo one nie swieca pelna moca a jak wlaczys swiatla to wtedy swieca jasniej. Do tego jak wlaczysz swiatla to ekraniki swieca, jedno i drugie sie przelancza miedzy soba. Zobacz ceny angolskich licznikow na allegro.

Mystic_Art
20-12-2011, 18:19
Doraźnie udało mi sie obejśc to podświetlenie. Zastosowałem niżej pokazaną żaróweczkę na 24V. Fakt, że ekraniki zapalają sie dopiero po włączeniu świateł, ale w zasadzie to tylko w nocy i wieczorem najmniej widać na tych ekranikach :):):). Zasilanie wziąłem z podświetlenia zagarów (W3W), Żaróweczka oczywiście zamocowana na gorący klej. Do wymiany zegarów na pewno wytrzyma :):):0

http://www.sellneo.pl/product/image/655/T4W-Ba9s-stozkowa-zielona.jpg