PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Czujniki parkowania - niski ciągły dzwięk



Piotrek1977
18-12-2011, 23:45
Witam
Kłopot z czujnikami parkowania z tyłu. Po włączeniu wstecznego jest sygnał testowy jak rozumiem - krótkie "pip" a póżniej wydają ciągły dzwięk ale nie taki jak przy zbliżaniu się do przeszkody, tylko taki zdecydowanie niższy. Czasami, bardzo rzadko ale sie zdarza, jest ok ale generalnie niestety nie działają. Dzwięk dochodzi gdzieś spod kierownicy w okolicach gniazda OBD.
Może ktoś tez miał taki problem. Czujki działają bo po lekturze z forum sprawdziłem, przy lekkim dotknięciu leciutko pykają lub wibrują jak kto woli.

Vaio
24-12-2011, 22:58
odwiedź myjnie i myjką ciśnieniową umyj dokładnie zderzak i zobacz potem wychodzi na to że masz zabrudzone w zimie zazwyczaj tak się dzieje od soli .

Kromir
25-12-2011, 08:17
ja mam to samo, ale przypuszczam ze woda dostala sie gdzies do srodka

Ciko
27-11-2013, 13:59
Witam.
Mam zmieniarkę CD w bagażniku. Czy aby dostać się do rezystora PDC muszę ją wymontować? Jeśli tak to jak to zrobić?
Pozdrawiam, CIKO

rustin
30-11-2013, 09:46
Nie wiem jakie masz czujniki , ja mam zwykłe z allegro jakieś chińczyki , jak większość. I mam to samo gdy są brudne.

Cinek
30-11-2013, 11:29
U mnie czujniki raz działają, a raz nie. Już przestałem z nimi walczyć. Wszystko prawdopodobnie od wilgoci - fajnie by było jakby ktoś podrzucił pomysł jak to uszczelnić. Dodam jeszcze, że wina leży od strony zewnętrznej, bo od wewnątrz mam szczelnie zaklejone taśmą i dalej jest to samo.

Ciko
02-12-2013, 08:24
Ja mam czujniki Valeo. Wyciągnąłem czujniki i wyczyściłem. Szwankuje mi prawy czujnik. Raz słychać tyrkotanie a raz nie. Nie wiem czy to jego wina czy wina wiązki przewodowej. Strasznie się leje po nim woda więc podejrzewam że to wina czujnika.