PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Problem z Turbem !



daawwiidd92
19-12-2011, 21:05
Witam. Oddalem samochod do mechanika na wymiane dwumasa i sprzegla .. po odebraniu auta wogole nie ma mocy , mysle ze turbo nie dziala i nie wiem gdzie moze byc nie podlanczone . Jeszcze na zimnym silniku sa lekkie stuki ale zaraz ustaja i co to moze byc? Mechanik mowi ze to zbieg okolicznosci i nic z tym nie zrobi ... wiec gdzie moglbym posprawdzac czy nie ma jakiejs przerwy na dolocie czy cos takiego ;) z gory dzieki za podpowiedzi

linkgrabber
19-12-2011, 21:13
Sprawdź czy założyli wszsytkie wtyczki na czujniki, głównie na czujnik ciśnienia doładowania, plastikowa rura, szukaj pod autem w rejonie chłodnich, chociaż niby tego nie powinni ruszać przy dwumasie :) Wykręcali prawie na pewno rury od filtra powietrza do turbiny, je sprawdz, te co jest na nich przepływomierz (w przypadku jego uszkodzenia/nie podłączenia moc będzie ograniczona)

daawwiidd92
19-12-2011, 22:11
Komputer wykazał ze jest to Czujnik Cisnienia w Kolektorze , Obwod .. co to moze byc i gdzie to sie znajduje ;P

fundil
20-12-2011, 02:38
To jet tak zwany mapsensor znajdziesz go na róże przy dolnej części chłodnicy,Ale podobny objaw będzie jak mechanik nie podłączył wtyczki od zaworków sterowania podciśnieniem,znajdziesz je w dolnej części skrzyni biegów.

Paolo
20-12-2011, 07:47
Czyli standardowe usterki w tddi po wymianie sprzęgła :), nie wpięta kostka mapsensora, nie zapięte wtyczki przy czujnikach podciśnieniowych lub połamane plastikowe rurki od podciśnień.

misiek1982
20-12-2011, 11:47
Czyli standardowe usterki w tddi po wymianie sprzęgła , nie wpięta kostka mapsensora, nie zapięte wtyczki przy czujnikach podciśnieniowych lub połamane plastikowe rurki od podciśnień.
Czyli gościu się spieszył i zrobił robotę na odwal się albo ni wiedział jak podłączyć :panna:masakra

Paolo
20-12-2011, 21:03
Czyli gościu się spieszył i zrobił robotę na odwal się albo ni wiedział jak podłączyć masakra

Nie raz poprawiałem robotę po wymianie sprzęgła po innym warsztacie, bo auto traciło moc, a co najlepsze to nawet miałem jeden przypadek że nie było hamulcy :)

daawwiidd92
21-12-2011, 22:53
Aha no to ja sobie to posprawdzam :P i dam znac jak juz to bedzie zrobione albo bd cos wiedzial :P ale tez mi sie zdaje ze cos jest niepodpiete lub zawinal czesc dobra . Masakra z tymi mechanikami , jak sie nie ma z nimi do czynienia to jest spoko , a jak sie zacznie to juz nie ma konca :P to narazie dzieki Panowie ;)

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:43 ----------


To jet tak zwany mapsensor znajdziesz go na róże przy dolnej części chłodnicy,Ale podobny objaw będzie jak mechanik nie podłączył wtyczki od zaworków sterowania podciśnieniem,znajdziesz je w dolnej części skrzyni biegów.

Co do tej wtyczki sterowanie podcisnieniem zaworkow to dojde tam sam czy nie dam rady bez dobrych narzedzi ? :D

atomik67
21-12-2011, 23:39
Powinieneś do tego mechanika jechać,niech to poprawi,przecież tak nie może być,płacisz kasę,to musi być auto sprawne.

Sven-T
23-12-2011, 19:11
dokładnie jak - co to za mechanik, skoro on taką fuszerkę odwala? skoro coś robi, to niech to robi dokładnie...

daawwiidd92
26-12-2011, 10:06
No taki mechanik :P teraz wymysla to i tamto :P niby gada ze mi czujnik poszedl z dnia na dzien i ze to zbieg okolicznosci :P ale mi sie zdaje ze to napewno cos nie jest podlaczone :P teraz po swietach sie do niego pojedzie zobaczymy co z tym zrobi :) a ile taka poprawka u innego mechanika by kosztowala? :)

atomik67
26-12-2011, 12:25
kwestia samego podłączenia,to chyba groszowa sprawa.

daawwiidd92
13-01-2012, 23:44
Mechanik podlanczyl nowy czujnik i dalej to samo ... wszystkie przewodu podopinane i nic sie nie zmienia ... slyszalem cos ze jesli dwumas zle sie zalozy moze cos przeszkadzac w dostawaniu cisnienia do turbo . czy jest to mozliwe w mondeo ?

linkgrabber
13-01-2012, 23:59
Dwumasa ma za zadanie tłumić drgania skrętne pochodzące z silnika przekazywane na skrzynie biegów i całą bude, według mnie w ogóle nie ma sie to do turbo...
Jedź do jakiegoś dobrego mechanika a tamtemu grzecznie mówiąc podziękuj i więcej razy nawet z rowerem sie tam nie pokazuj :)

bulion771
14-01-2012, 19:24
No i się moja turbina rozleciała dzisiaj. Mondek stracił moc. Pod blokiem otwarłem machę i obudowa turbiny zarzygana olejem i bagnet od oleju suchy. Nie powinno mi się coś zaświecić na desce przy takiej awarii ?
I co [ciach]dalej z tym robić ?

na konto leci upomnienie