PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] po wymianie koła pasowego i napinacza nadal głośny silnik TCI



laurin
19-12-2011, 23:15
Witam. Mondeo mk3 2.0 tdci 115km. Po wymianie koła pasowego wału korbowego i napinacza nadal jest głośny silnik na biegu jałowym. Uruchamiając silnik pracuje prawidłowo zaczyna hałasować po ok 30sek-1 min pracy silnika. Odgłosy są z okolic paska alternatora lub rozrządu ?obroty są ok, nie falują. Koło dwumasowe ma 2 miesiące. Koło pasowe alternatora ???coś z rozrządu ??? rolek prowadzących nie wymieniałem.

Pozdrawiam

Ab4rth
19-12-2011, 23:43
jaki kolego jest ten odgłos?? takie buczenie?? bo coś czuje że w moim jest to samo, ale niestety na moim wątku nikt nie odpowiedział, na biegu jałowym na wolnych obrotach słyszę takie jakby buczenie, z okolic rozrządu i paska klinowego, tak jak by coś tam było nie dokręcone i wpadało w rezonans, taki mam objaw. Czy u Ciebie jest to samo??

laurin
20-12-2011, 09:36
Witam. U mnie jest to samo...co ciekawe zaczyna buczeć, rezonować po ok 30sek-1 min pracy

Ab4rth
20-12-2011, 10:50
no dokładnie, i to nie dzieje się cały czas, czasami jest cicho przez kilka minut a później znowu taki odgłos. Tylko z tego co widzę na tym forum jest bardzo wielu fachowców od "oceny auta z ogłoszenia" najlepiej ze zdjęcia. A jeśli ktoś ma problem to nikt łaskawie się nie odezwie.

marcinmg1
20-12-2011, 11:26
Było już o tym - jak buczy nieregularnie to koło, jak terkocze to napinacz.

Ab4rth
20-12-2011, 11:35
no nieregularnie, czasami buczy, czasami nie buczy, i tak dziwnie rezonuje, jak by coś było nie dokręcone i wpadało w drgania. Taki odgłos.

marcinmg1
20-12-2011, 12:06
U mnie koło miało takie wibracje(chociaż nie hałasowało bo wcześniej miałem wymieniony napinacz), że pasek stracił swoją krawędź i w końcu pękł - wcześniej piszczał na wolnych obrotach.

Vansam
20-12-2011, 12:17
U mnie było to samo to pojechałem z reklamacją do mechanika, sprawdził, okazało się że chciał mi zaoszczędzić trochę grosza i kupił tańsze, wymienił na jakieś lepsze z tłumikiem drgań i jak ręką odjął. Obie części kupił w Intercars niestety nie znam producenta.

misiek1982
20-12-2011, 13:23
wymienił na jakieś lepsze z tłumikiem drgań
Każde powinno być z tłumnikiem drgań
ostatnio wymieniałem u siebie też miałem buczenie koło poszło Febi zamawiałem w ford.sklep.pl i pasek oryginała a przy okazji napinacz i wszystkie rolki i nastała cisza
A tak w ogóle to Ford zaleca wymianę wszystkich rolek napinacza i koła pasowego jednocześnie nawet mój mechanior tak mówi i przy okazji on też lata mundiaczem
Bo jak jedno siada to na pewno niedługo i reszta zacznie padać także łatwiej i taniej od razu wszystko wymienić

Ab4rth
20-12-2011, 14:48
a powiedzcie mi jeszcze Panowie czy z tym objawem można jeździć?? chodzi mi o to nieregularne buczenie o którym kolega wcześniej napisał że to koło pasowe. Nie bardzo mi się chce bawić w to przed świętami, i zrobił bym to po nowym roku. Tylko moje pytanie, co się może więcej zepsuć od tego?? czy raczej ryzyko jakieś większej awarii spowodowanej tą usterką jest niewielkie??

misiek1982
20-12-2011, 15:15
ja jeździłem z tym buczeniem jakieś 4 miesiące ale najlepiej jak najwcześniej wymienić bo im dłużej tym bardziej reszta się rozsypuje ale w sumie i tak wszystko trzeba wymienić ale do świąt powinno wytrzymać

Krzysztofb
20-12-2011, 15:54
Wystarczy przy wymianach wymienić także kółko na alternatorze ze stałego na takie ze sprzęgłem jednokierunkowym i problem znika na zawsze. Wałkowane wiele razy. I sprawdzone.

Ab4rth
20-12-2011, 16:32
no zobaczymy co tam wyjdzie, wyczytałem w dokumentach które mam od poprzedniego właściciela że ok 30 tyś km temu wymieniał napinacz i pasek, ja zaryzykuje i wymienię sobie samo koło i pasek, no i zobaczymy :) jeśli problem nie zniknie to będę wymieniał dalej. Ale mam nadzieję że będzie ok

Ab4rth
21-12-2011, 17:03
Wystarczy przy wymianach wymienić także kółko na alternatorze ze stałego na takie ze sprzęgłem jednokierunkowym i problem znika na zawsze. Wałkowane wiele razy. I sprawdzone.
a gdzie to kółko alternatora można kupić, i czy to jest do diesla czy może dopasować trzeba od innego modelu, może jakiś link albo chociaż podpowiedź gdzie tego szukać.