PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] ZIELONY OLEJ OD WSPOMAGANIA W MKII???



lis
10-03-2006, 21:52
Sporo się naczytałem na forum o oleju do wspomagania. Wszyscy piszą, że powinien być malinowy. A u mnie zdaje się, że jest zielony. 8O Tzn. trudno stwierdzić bo tak naprawdę jest brązowawy, ale mechanik stwierdził, że jest za jasny, żeby mógł być kiedyś czerwony. Tak więc jestem totalnie zdezorientowany 8O 8O 8O , bo wszyscy na forum piszą o czerwonym/malinowym kolorze, a ja nie wiem :niewiem: , co mam i nie wiem jak to sprawdzić. A mówiono mi że powinno się zalać taki sam rodzaj, jak był. Jeśli był zielony - to zielony lać, a jak czerwony - to czerwony. Zmiana ponoć miewa skutki nieciekawe, więc wolałbym uniknąć sprawdzania tego na własnej kieszeni. Dodam, że chciałbym wymienić, bo po kolorze sądząc oleum jest zużyte. Poza tym jest go za mało. Będę dzwięczny za opinie w tym temacie :pad:

waldemarz
10-03-2006, 21:59
Uczciwie powiem, ze zielony to ja mialem specjalny plyn LHM w citroenie BX do calego ukladu hydrauliczno-wspomaganiowym. Nie wiem czemu u ciebie jest zielony, moze sie tylko tak wydaje bo jest zuzyty i dlatego ma taki nijaki kolor. oryginalny kolor do wspomagania powinien byc malinowy.

gorilla666
10-03-2006, 22:12
powinien byc malinowy,byc moze i jest tylko ze starosci płyn lubi zmienic kolor na blizej nie okreslony a co za tym idzie to lepiej sciagni go troche i dokładnie obadaj jaka mógł miec kiedys barwe bo dolanie niezgodnego moze miec smutne skutki :wall: wiec lepij zachowac ostroznosc w tej sprawie bo moze byc problem :beer:

rc23
10-03-2006, 23:31
jeśli jest czysty to nie ma problemu, ale jeśli zielonobrunatny i do tego mętny to jest po prostu stary i trzeba go wymienić

lis
11-03-2006, 11:06
Sęk w tym, że trudno stwierdzić, czy on jest zielonobrunatny, czy czerwonobrunatny. Na pewno nadaje się do wymiany. Pytanie brzmi na jaki :niewiem:

rc23
11-03-2006, 14:29
ATF na orlenie lub oryginał ceny porównywalne
ale kupiłbym dwa zestawy, jeden wykorzystaj do przepłukania
zalej pozwól mu popracować trochę , zlej i zalej właściwy
wierz mi tak będzie lepiej zobaczysz ile syfu wypłynie przy płukaniu

mareckis
12-03-2006, 19:23
Istnieje jeszcze jedna możliwość - poprzedni właściciel dolał płyn innego koloru i powstał odcień taki jak opisujesz.

KarolRS
12-03-2006, 19:30
kiedyś slyszałem, ze własnie ten malinowy trzeba lać. Wymienialem u siebie, kupilem olej Elf. Litrowa butelka 42zł.
pozdrawiam.

werc
12-03-2006, 19:36
Wypłucz to cudo przynajmniej ze 3 razy - skutków ubocznych nie będzie.
Jakiś cymbał zalał olej do hydrauliki siłowej :wall: coprawda mógł zalać np. silnikowy ale ten zielony pracuje w mniejszym zakresie obrotów - ja zalewałem takie cudo do siłowników wtryskarek :))