PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Problem z turbiną?



Masa
20-12-2011, 18:26
witam wszystkich

pare dni temu miałem taki problem że podczas jazdy szarpnęło mną jakby zabrakło paliwa i po tym już turbina mi nie działała auto jechało jak rower. Dzisiaj odebrałem samochód po wymianie turbiny bo do starej dostał się jakiś kawałek metalu i ją zablokował no i podobno puszczała olej (druga to używka). Samochód teraz jeździ lepiej ale jest strasznie zamulony ta turbina zamiast gwizdać to piszczy i to nawet poniżej 2tyś obrotów. Wcześniej auto po przekroczeniu 2,2tyś obrotów i jak załączała się turbina to czuć było jak pędzi i słychać było gwizd a to to po prostu jedzie i piszczy. To jest wina turbiny czy mechanika?

janek19pl
20-12-2011, 18:31
Wsadził padło trochę lepsze niż zdjął. Ja tez miałem w tym miesiącu wymienianą i 2 turbiny też były lipne aż kupił dobrą i jeździ prawidłowo. Pewnie ma luzy albo nieszczelność przy dolocie ale raczej tam nie bo wszystko jest blisko siebie i raczej nie ma się gdzie rozszczelnić

Masa
20-12-2011, 18:49
no to super... tą turbine dałem mu sam bo wcześniej kupiłem ją. Zapłaciłem za wymiane a tu **** :/

marco2603
20-12-2011, 19:29
Ja ci powiem z doświadczenia, że chyba lepiej opłaca się zregenerować. Jak mi się moja rozsypała to mechanik mi powiedział, że to jest najlepsze rozwiązanie. Moja poszła do regeneracji, chyba 700 zł dałem i lata jak należy

janek19pl
20-12-2011, 19:35
Mój mechanik sprawdzony powiedział że regeneracja absolutnie bo próbowali juz nie raz i turbo szybko padało i trzeba było dopłacać za naprawę bo nie uznawali gwarancji. Według niego większość firm regenerujących turbo robi je tak wysyłka- części made in china a jak oni zmieniają turbo tzn ściągają i montują regenerowane to robią z dobrych części bo wtedy muszą już uznać gwarancje. Swoje turbo kupiłem za 450zł wymianę miałem za darmo bo razem z remontem silnika. A nie miała czasem luzu żadnego? Mojego turbo juz praktycznie nie słychać tylko czuć jak ciągnie przed siebie i to ładnie a stare buczało przy 2000+ po 600km juz całkiem wyło po zdemontowaniu przeraziłem się jaki miało juz luz. A masz gwarancje rozruchową na turbo?

Może być wina mechanika też jakby np. nie napełnił turbo olejem ale w sumie żaden ci się nie przyzna do błędu

Masa
20-12-2011, 21:08
cos mi sie zdaje ze nie napelnil jej olejem bo jak wymontowal tamta to pow ze zlal z niej olej bo przepuszczala i w intercoolerze byl ale nie jestem pewien

janek19pl
20-12-2011, 21:16
turbo bez oleju to nawet wystarczy odpalić motor i po niej. Wiesz wystarczy troszeczkę oleju wlać albo chyba ( nie wiem nie próbowałem tego)podłączyć samo smarowanie i pokręcić rozrusznikiem tak żeby nie odpalił i olej zaciągnie. Umył chociaż inter i resztę przewodów żeby wszystko było czyste? Aha ile dałeś za turbo a ile wymianę jeżeli można wiedzieć tak z ciekawości

marko37
20-12-2011, 21:19
Moja tez się rozsypała.Chciałem kupic uzywke ale mechanik odradził mi to i polecił regeneracje.Pociągneło mnie to 1200 zł ale nie załuje. Może nie jest dobrze smarowana i piszczy na łozyskowaniu

janek19pl
20-12-2011, 21:27
Jedna firma dobrze robi inna nie zależy jak kto trafi. Moja używka działa bez problemu. W każdym razie nie jeździć autem chyba że do mecha może uda się odratować

Masa
20-12-2011, 21:29
powiem ze dzisiaj mulil tak ze nie moglem osiagnac ponad 100km/h fakt ze na 5biegu ale samochod sie rozbujal

marco2603
20-12-2011, 21:31
Moja przed regeneracją chodziła tak jakby mi śmigłowiec spod maski startował. Teraz jest ok. Moją turbinę regenerował gość, który specjalizuje się w naprawach fordowskich dieseli

kuba 82
20-12-2011, 21:46
tą turbine dałem mu sam bo wcześniej kupiłem ją to teraz, jak nawet mechanik nie zalał jej olejem to ci powie ze taką mu dałes i taką załozył. Oddał ci twoją stara turbine? Ciekawe jak cos mogło wpasc do turbiny (metalowego)

Masa
20-12-2011, 22:12
oddal ale jeszcze jej nie ogladalem pokazal mi jakas metalowa zapinke ktora zblokowala turbine (jakis trzpien) mogl ja odblokowac ale puszczala olej do intercoolera a ta teraz co mam to nie swiszczy jak tamta tylko piszczy nawet ponizej 2tys obrotow

kuba 82
20-12-2011, 22:20
Turbo absolutnie nie powinno wydawac z siebie zadnych dzwięków.Najlepiej bedzie wymontowac to "nowe" turbo i tez mu sie dokladnie przyjrzec, wirnik nie moze miec wyczuwalnego luzu i powinien sie lekko obracac bez jakichkolwiek zacięć.Poza tym te dzwieki z turbo nie wróżą nic dobrego.

Masa
20-12-2011, 22:29
a moze jakas.nieszczelnosc jest cos zle nalozyl?

Gruuby
21-12-2011, 07:11
jak piszczy na dzień dobry to jest zepsuta, najprawdopodobniej albo ma nalatane setki tysięcy km albo szła na sucho bo pisk świadczy już o łożyskach że są zużyte.


większość firm regenerujących turbo robi je tak wysyłka- części made in china

to się często zdarza, teraz już nawet do pomp wtryskowych ładują części z chin (czyt. chińska stal robiona z ryżu) i gość po takiej regeneracji bezczelnie rzuca hasłem że gwarancja 3miesiące lub 100h pracy :/

Masa
21-12-2011, 23:29
a więc tak zacznijmy od nowa trochę źle się wyraziłem. Od 1500obr słychać gwizdanie obojętnie czy pod obciążeniem czy bez. Autko jest strasznie zmulone jakby coś je dławiło (fakt faktem chodzi lepiej jak po tym jak tamta turbina się zwiesiła bo na 1 ew 2 podjeżdżałem pod górke z trudem), czuć że ona coś ciągnie ale nie tak jak powinna bo pałowałem go jak tylko mogłem ale nie mogę przekroczyć 90-95km/h. Czy coś oprócz turbiny mogło się przestawić (np. kąt wtrysku? zapłon - choć odpala dobrze i chodzi równo) albo źle coś dokręcił np. jakaś nieszczelność bo tak jak napisałem wcześniej zanim tamta turbina się zawiesiła poczułem szarpnięcie.

Czy moje mondeo wersja ghia ma komputer by podłączyć go i zobaczyć co i jak?
Jak się wymienia turbine to jak ją zalać olejem (tzn. gdzie) bo jeśli się zdecyduje na podmianke na wcześniejszą to chciałbym wiedzieć choć podobno przepuszczała olej do intercoolera (co może być przyczyną?)

GrzegorzD
26-12-2011, 16:56
podłaczyć się nie da. Pisk czy gwizd? Pisk to turbina pracująca na sucho... wiem bo to w poprzednim przerabiałem.

A tak w ogóle proponuje zerknac na booster. Czy jest nie zapieczony, czy przewód podcisnienia jest cały aż do turbiny i czy przy niej jest wogóle podłaczony

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

jesli slychac gwizd przy obciązeniu szukaj nieszczelnosci na przewodach do IC i dolotu

marco2603
26-12-2011, 17:29
czy przewód podcisnienia jest cały aż do turbiny Ciśnienia :skromny:

GrzegorzD
26-12-2011, 20:20
oj tam, oj tam :D

kazdy moze sie przejezyczyc

Masa
28-12-2011, 00:15
Dzisiaj z kolegą zdjeliśmy IC i go przeczyściliśmy z oleju bo trochę słabo dmuchał, turbo dmucha moim zdaniem dobrze skąd te gwizdy nie wiem możliwe że turbo tak pracuje ale jeszcze chcę wymienić IC (mam drugi) bo nie wiem czy nie jest mocno zasyfione. U kolegi z fiacie marea jak się przygazuje to przewód od IC robi się twardy u mnie zaś nie. Od strony rozrządu słychać dziwny dźwięk nie wiem jakby łożysko jakieś padło czy coś i tak spekulowaliśmy że może pompa na rozrządzie padła i za małą dawke paliwa dostaje czy to możliwe? może coś innego odpowiedzialne jest za podawanie małej dawki paliwa bo auto to po prostu jedzie ale nie raz mam wrażenie że gorzej jak Fiat CC (nie sporting).