PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] przyklejenie wygłuszenia podłogi



kuba 82
20-12-2011, 20:24
Witam koledzy, dzis zauwazylem ze pod autem wisi jakis odklejony kawałek wygłuszenia, nie zaglądałem pod spód z kanału, ale wyglada to jakby jakis kawałek duzej maty sie oddzielił od podwozia.teraz tak, co z tym zrobic, jakos to przykleic(czym?) czy jest to jakos inaczej montowane? dodam ze ten kawałek odstaje mniej wiecej w okolicach fotela pasażera tzn pod nim, jutro chciałem to zrobic ale nie wiem czy kupic jakis bitex czy cos innego

mondziak2005
20-12-2011, 21:07
zobacz czy ktos nie przyczepial tam nic , bo samo z siebie sie nie odkleila

Stasio1948
20-12-2011, 21:15
Weź to oberwij i wyrzuć.To jest wygłuszenie/izolacja tunelu nad tłumikiem/rurą wydechową i było niegdyś przykręcone w podwoziu takimi dużymi blaszanymi nakrętkami.Po dłuższym czasie wygłuszenie traci sztywność i opada na rurę wydechową ulegając uszkodzeniu.Jest inaczej jak w benzynie wykonana-z wykładziny jutowo-azbestowej i jak już wisi to oznaka że trzeba się tego pozbyć.Istnieje bowiem niebezpieczeństwo niewielkie co prawda że może się toto od gorącej rury zapalić.Ja się tego pozbyłem przy okazji naprawy tłumika środkowego już ze dwa lata temu.

zobacz czy ktos nie przyczepial tam nic , bo samo z siebie sie nie odkleila
mondziak Ty masz benę a tam tego ni ma:helm:

kuba 82
20-12-2011, 21:24
Ale to miejsce po tym wygłuszeniu należałoby jakos zakonserwowac? bo wybieram sie tez na wymiane łacznika elastycznego wydechu, a tłumikarz powiedzial ze zdejmie ta długa rure coby dobrze pospawac.Wtedy byłby dostep do tego tunelu.

mondziak2005
20-12-2011, 21:37
mondziak Ty masz benę a tam tego ni ma
to co klekoty maja dodatkowe wygłuszenie ??:hehe:

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

jesli jest jak satsiek mowi to powinien tam byc bitex albo cos w podobie , tak mi sie wydaje ,
a zabezpieczyl bym tak
minia jako podkład (czerwona tlenkowa)
i na to bool do podwozi

bitex jest lipny bo peka itp a bool jest elastyczny

kuba 82
20-12-2011, 21:38
dodatkowe wygłuszenie ?? ano mamy mamy, ale za rada Stanisława juz niedługo:zakrecony: jak radzisz Rafale tak tez zrobie.Dzieki ogromniaste

mondziak2005
20-12-2011, 21:58
a nie za maco :) daj znac jak ci poszlo

Stasio1948
21-12-2011, 13:19
to co klekoty maja dodatkowe wygłuszenie
U nas jest tak jak opisałem,w benie w tym miejscu jest wypraska z cienkiej blachy aluminiowej.Po wywaleniu wygłuszenia nie trzeba nic robić,blacha tunelu jest pomalowana farbą(u mnie szarą) w pięknym stanie.No chyba że już będzie pordzewiałe to minia i pędzel i heja.Dostęp z kanału jest w miarę dobry nawet jak wydech nie jest zdemontowany.

kuba 82
21-12-2011, 18:25
Odstawiłem auto do mecha. Spód przeschnie, a jutro darcie "łacha" z podłogi i remoncik wydechu. dzieki Stasiu , dzieki(raz jeszcze ) Rafał