PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena opłacalności zakupu mk3



mikeman
21-12-2011, 18:12
Witam,
mam możliwość zakupu mondeo mk3 z firmy w której pracuje. Auto oczywiście poleasingowe, jeździły nim 3 osoby, z tego co wiem nie było zażynane, ze względu na to że dwie z nich miały równolegle inne auta.
Jest to diesel 2.2 z 2006r. , wersja hatchback, pakiet ghia.
Auto ma przejechane prawie 111k km (ostatni przegląd fabryczny przy 105k w lipcu), mam książkę serwisową (wynika z niej że wymieniono tylko chłodnice, oraz tarcze i klocki), był bezwypadkowy. Z mankamentów jedynie lekkie wgniecenie tylnego, lewego nadkola.
Mogę go mieć za 17k zł.
Opłaca się?

aras124
21-12-2011, 18:18
Jeśli jest z pewnego źródła tak jak piszesz i nic mu nie dolega to ja bym się nawet nie zastanawiał za tą cenę. Dla pewności sprawdź go tylko w serwisie.

Tycak
21-12-2011, 18:21
Dokładnie też bym się nei zastanawiał, jesli znasz to auto, wiesz kto nim jeździł to bierz. Cena wporządku i pewny przebieg, a nie jak połowa mk3 na allegro z 2001 z przebiegiem 100 000 :)) Wogóle to duża zaleta ten pewny przebieg bo wiesz co i ile jeszcze powinno w nim wytrzymać. Jeśli kupujesz od kogoś z niepewnym przebiegiem niby 120 000km, a ma w rzeczywistości 220 000 to mogą zacząć się koszta jak się zacznie coś sypać, a tak to wiesz przynajmniej ile pojeździsz ;) Później ludzie czytają opinie, że kupił z przebiegiem 120 000 i się coś rozsypało, a tak naprawdę miało prawo się rozsypać bo ma nalatane 200,250 kkm itd.

mikeman
21-12-2011, 18:27
To chyba wezmę. Dodam, że jakiś komis chciał dać od ręki 16k zł w gotówce i powiedział, że jakby nie pasowało szefom, to żeby dali znać - pewnie by się trochę podnieśli z ceną. Chciałem się upewnić. Nie wiem jak z rozrządem i dwumasą, ale po uruchomieniu i przejechaniu się kawałek nie słysze nic niepokojącego- wiem że wcześniej czy później będę musiał to zrobić.

Ab4rth
21-12-2011, 18:52
Możesz podjechać do aso forda na przegląd. Z tego co piszesz to auto jest OK, a za taka kase to tylko brać. Silnik 2.0 ma rozrząd na łańcuchu, nie wiem jak w 2,2 ale myślę że tak samo, jeżeli chodzi o dwumasę to gdyby było coś nie tak to by było słychać. Jednym słowem:BRAĆ :)

Domelo
22-12-2011, 12:44
nie wiem jak w 2,2 ale myślę że tak samo

Wszystkie silniki w mk3 mają rozrząd na łańcuchu ;)



Jednym słowem:BRAĆ

Nic więcej nie muszę dokładać :)

jarku
22-12-2011, 12:48
Ocena opłacalności

zakup samochodu, jeśli nie będzie na siebie zarabiał, nie jest opłacalny :zakrecony:
tak jak reszta - sprawdzić, jeszcze raz sprawdzić, brać i pokazać