PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] kolor przewodów od halogenów przód mondeo mk1



bastollo34
22-12-2011, 14:57
Witam. Mam pytanie.
otóż dołożyłem sobie halogeny w przedni zderzak do mojego mondeo,(instalacje miałem gotowA) i nigdzie nie moge znależc przełaćznika , z funkcja na halogeny. ( jest jeden , ale z czarną kostka i nie pasuje)
I moje pytanie brzmi, czy ktos wie jak wyprowadzic kable na oddzielny przełacznik, chodzi mi głownie o kolor przewodów. Prosze o podpowiedz
pzdr

1olek
22-12-2011, 17:45
chyba potrzebujesz cos takiego: http://motoallegro.pl/wlacznik-przelacznik-swiatel-halogeny-mondeo-mk1-i2012878429.html

moze ten co znalazles byl od MKII

przemoprzem
22-12-2011, 19:10
Nie czaje. Miałeś już instalację, ale nie miałeś włącznika świateł z funkcją halogenów przednich? Jeśli masz oryginalną instalację to powinieneś mieć włącznik jak z linka allegro powyżej.

Ja u siebie mam włącznik z tylnymi przeciwmgłowymi, mam dołożone halogeny przednie i dorabiałem sam instalację. Włącznik mam dołożony dodatkowy - zdjęcia są w temacie o moim aucie, link w stopce.

1olek
22-12-2011, 22:52
jak nie ma halogenow to wlacznik nie ma opcji ich wlaczenia, ma tylko tylne przeciwmgielne, wtedy halogeny zapalaja sie razem z tylnymi przeciwmgielnymi

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:50 ----------

Tu masz schematy MKI, wic halogeny tez sa: http://chomikuj.pl/Oszrany/Schematy_elektryczne,505195393.rar

przemoprzem
22-12-2011, 23:18
No ale jeśli miał gotową instalację to dziwne, że włącznik miał bez włączania przednich - p to mi chodzi.

Ja miałem dokładane przednie halogeny, ale nie chciałem mieć na tych samych załączaniu co tylne. Raz że nie można, dwa że mam zamiar podpiąć zaświecanie halogenów z dodatkowego przycisku pilota centralnego zamka.

1olek
22-12-2011, 23:51
No ale jeśli miał gotową instalację to dziwne, że włącznik miał bez włączania przednich - p to mi chodzi.

czemu dziwne, halogenow nie ma to i wlacznika nie ma, a ze instalacja jest, akurat taka mieli w fabryce i wrzucili

bastollo34
23-12-2011, 19:38
a może chociaż paniowie, ktos podpowie, który to przekaznik od halogenów?? i gdzie on sie dokładnie znajduje.???

przemoprzem
23-12-2011, 21:39
Tutaj masz schematy elektryki do Mondeo MK1/2 - http://chomikuj.pl/auto-diag/Schematy+elektryczne/Mondeo+Schemat,955418562.pdf

Ciebie interesuje str. 14 PDF "Diagram 12: Exterior lighting – foglights, stop-lights and reversing lights"

10 - włącznik świateł
26, 25 - przednie lampy przeciwmgielne.

Tylko nigdzie nie ma na schemacie przekaźnika w ogóle (ang. "relay"). Bierz schemat i zobacz co dokładnie za kable dochodzą do włącznika świateł. Do przednich świateł przeciwmgielnych powinien od włącznika iść kabel VT/BU - Violet/Blue czyli fioletowo/niebieski na pinie nr 15. Pin nr 5 to wyjście na światła przeciwmgielne tylne.

Spojrzałem jeszcze w schematach w TISie i tam jest przekaźnik. Ale na początek zobacz dokładnie co masz przy wtyczce na pinie nr 15, poniżej masz schemat gniazda, żebyś połapał się w numeracji pinów (schemat RHD).

http://img440.imageshack.us/img440/7418/20335320111223w9998010g.th.jpg

E (http://img440.imageshack.us/i/20335320111223w9998010g.jpg/)DIT:
Schemat z TISa instalacji przeciwmgielnych: http://chomikuj.pl/przemoprzem/Mondeo*2bmk1*2b-*2bschemat*2b*2Ac5*2A9bwiate*2Ac5*2A82*2bprzeciwmg ielnych,1267602221.pdf

JokerMondeo
24-12-2011, 01:55
Były wersje z przekaźnikami i bez przekaźników. Przekaźnik był montowany w mondkach w których można włączyć halogeny już na pozycjach, a w mondkach w których nie ma przekaźnika, halogeny można włączyć dopiero na światłach krótkich ;)

A niby czemu nie można mieć przednich i tylnych w jednym włączniku? Jedno pociągnięcie i zapalają się przednie, drugie pociągnięcie to zapalają się tylne.

przemoprzem
24-12-2011, 08:49
Nie chodziło mi o jedno urządzenie włączające. Chodziło mi o to, że nie można mieć przednich i tylnych zapalanych jednocześnie. Tak podobno mówią przepisy.

Ja miałem dorobiony przekaźnik, który był sterowany plusem z obwodu tylnych świateł przeciwmgielnych - taka prowizorka totalna. Dorobiłem włącznik za 2 zł i mam przednie zapalane jak włączę światła mijania minimum.

maciek666157
24-12-2011, 09:30
Były wersje z przekaźnikami i bez przekaźników. Przekaźnik był montowany w mondkach w których można włączyć halogeny już na pozycjach, a w mondkach w których nie ma przekaźnika, halogeny można włączyć dopiero na światłach krótkich

A niby czemu nie można mieć przednich i tylnych w jednym włączniku? Jedno pociągnięcie i zapalają się przednie, drugie pociągnięcie to zapalają się tylne.
Widze,ze kolega moze wie cos wiecej ode mnie w tym temacie...
Otoz ja mam hallo,ale zapalaja sie one tylko na postojowych.Po wlaczeniu swiatwl mijania gasna(dzialaja jak dzienne).Tylne przeciwmgielne juz tylko na mijania.Moj MDO pochodzi z Holland i wyczytalem gdzies,ze montowano takie dzienne,w zaleznosci od danego kraju.
Wie ktos jak to dokladnie jest?
(fakt,ze w tych hallo mam H1,ale jak zapale je same w nocy to nie zachowuja sie jak normalne halogeny_)

Optysio
24-12-2011, 19:26
Chodziło mi o to, że nie można mieć przednich i tylnych zapalanych jednocześnie. Tak podobno mówią przepisy.
W kodeksie jest dopuszczone używanie halogenów przy opadach, złej widoczności (mgła), na drogach krętych. Świateł przeciwmgielnych tylnych można używać tylko i wyłącznie jeśli widoczność spada poniżej 50m. Dlatego nie mogą być zapalane halogeny i tylne przeciwmgielne razem.

1olek
25-12-2011, 01:48
Dlatego nie mogą być zapalane halogeny i tylne przeciwmgielne razem.

moga jak


widoczność spada poniżej 50m

Przeciez zeby wlaczyc tylne przeciwmgielne, najpierw trzeba wlaczyc przednie, inaczej sie nie da

Optysio
25-12-2011, 13:55
Tak, ale jak jedziesz nocą w normalnych warunkach (tzn. brak mgły) na krętej drodze to możesz wg prawa włączyć halogeny. W takiej sytuacji nie możesz jednak załączyć przeciwmgielnych tylnych. I o to mi chodziło.

plusek
25-12-2011, 14:31
Przeciez zeby wlaczyc tylne przeciwmgielne, najpierw trzeba wlaczyc przednie, inaczej sie nie da
Akurat tak jest w mondku, ale np. w audi A4 można włączyć osobno przeciwmgielne przednie i tylne.

1olek
25-12-2011, 14:59
W takiej sytuacji nie możesz jednak załączyć przeciwmgielnych tylnych. I o to mi chodziło.

no wiem, wiec wlanczasz przednie a tylnych nie ;)