PDA

Zobacz pełną wersję : BArdzo prosze o ocene MK3 2,5 v6 BARDZO PROSZE !!



dawid28
23-12-2011, 20:43
witam

witam kolegow z forum jestem zainteresowany kupnem forda mondeo 2.5 v6 i oczywscie zwracam sie na forum do ludzi znajacych sie gdzyz ja nie mam zielonego pojecia , co , jak i gdzie :P czytam o tym silniku ale roznie sie ludzie wypowaiadają ze jest lipa inni ze ok wiec juz nie rozumiem ,prosze ocencie mi pare autek i napiscie pare slow
(silnik, zawiesznie, karoseria) czy warto cos kupowac takiego. Bardzo nie chce wdepnac w koszty w tej chwili mam vectre i auto bezawaryjne jak dla mnie ale wiadomo trzeba trafic . Prosze o ocene !!!

http://allegro.pl/ford-mondeo-2-5-v6-170km-serwisowany-stan-bdb-i2005822018.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-5v6-ghia-szwajcar-super-stan-C21046737.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-5-v6-170km-okazja-C22232606.html
http://allegro.pl/z-niemiec-ghia-webasto-nawi-klima-po-oplatach-szok-i2000812965.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-czarne-mondeo-navi-gaz-sekwenc-C22211223.html

zastanawiam siue nad tym ostatnim :) albo tym wczesniej

Ab4rth
24-12-2011, 12:02
Jak na mój gust to właśnie ten z przed ostatniego linku, wydaje się być najładniejszy ze wszystkich, na zdjęciach wnętrza czy nadwozia nie widzę nic niepokojącego. Auto jest dobrze wyposażone i ma najładniejszy kolor ze wszystkich które podałeś. Zastanawia mnie tylko ostatnie zdjęcie silnika, dlaczego jest on cały jak by posypany talkiem, i dlaczego łapa z prawej strony (ta przy zbiorniczku wyrównawczym) jest cała pordzewiała. Poza tym powiem to co zwykle ;) jechać, oglądać i jeśli wszystko będzie ok to kupować. POWODZENIA :)

Grale
24-12-2011, 12:20
dlaczego łapa z prawej strony (ta przy zbiorniczku wyrównawczym) jest cała pordzewiała.

Ta łapa ma mieć taki kolor. Wszystko jest z nią ok.

---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 11:16 ----------

Mnie co innego niepokoi. Gdzie ona ma znaczki V6 przy błotnikach? Odpadły od prędkości?

dav18
24-12-2011, 12:55
Gdzie ona ma znaczki V6 przy błotnikach? Odpadły od prędkości?

A może po prostu właściciel je ściągnął?? Ja na żadnym mondku nie mam emblematów, ani V6 ani na klapie mondeo :)

Ab4rth
24-12-2011, 14:11
lepszy brak znaczków ;) niż te dwie śmieszne rureczki pod tylnym zderzakiem w tym ostatnim czarnym egzemplarzu ;) i te chromowane końcówki :) baaajka ;)

Grale
24-12-2011, 14:25
lepszy brak znaczków ;) niż te dwie śmieszne rureczki pod tylnym zderzakiem w tym ostatnim czarnym egzemplarzu ;) i te chromowane końcówki :) baaajka ;)

No te rureczki to tragedia :)

dawid28
24-12-2011, 15:21
0bardzo prosze o nie komentowanie zdjec typu No te,, rureczki to tragedia ,,:D tylko o wypowiadaniu sie o autach tak to ja nic nie wiem

Ab4rth
24-12-2011, 16:57
0bardzo prosze o nie komentowanie zdjec typu No te,, rureczki to tragedia ,,:D tylko o wypowiadaniu sie o autach tak to ja nic nie wiem
musisz nam wybaczyć ale to jest takie ciekawe że nie mogliśmy się powstrzymać. Jeśli chodzi o silnik to niewiele Ci powiem bo posiadam diesla i nie mam wiedzy na temat Vki, jeśli chodzi o karoserie to egzemplarze "przed liftowe" czyli właśnie do połowy 2003 roku miały drobne problemy z ogniskami korozji, głównie doły drzwi i na to musisz zwrócić uwagę. Zawieszenie mk3 to konstrukcja wielowahaczowa przez co auto dobrze zachowuje się na drodze, jest stabilne i komfortowe. Jeśli chodzi o naprawę zawieszenia to części nie zabijają ;) Mniemam że wszystko to w połączeniu z 2.5 litrową jednostką benzynową sprawi że będziesz zadowolony... i jeszcze raz dodam, grafitowy z przed ostatniego linku najładniejszy ;)

Jareczek1980
24-12-2011, 23:21
przedostatniego odpuść, skręcony licznik i podpicowany na sprzedaż, jak znam życie to po obejrzeniu wyjdzie ze z dwóch jest składany, typowo odpicowany egz. Zainteresuj się tym pierwszym. Kupujesz dość leciwe auto i bardziej skup się na stanie technicznym, niż na wyposazeniu. Jeśli był serwisowany to w serwisie możesz zrobić przegląd przedsprzedażowy za grosze a jeszcze ci powiedzą co w aucie było wymieniane. Jeśli to wszystko było wymienione co opisie to masz spokój, od hanldarza kupujesz puszke pandory, bo nic o aucie się nie dowiesz

dawid28
24-12-2011, 23:41
aha no ale chyba kazdy model moge sprawdzic w serwisie i mi powiedza wszystko np czy byl licznik krecony jak z blacha i jak technicznie

brave2010
24-12-2011, 23:49
jak kolega wyzej powiada tego przedostatniego sobie daruj,bo widac ze koles od szablonu opisy aukcji robi i wychodzi na to ze same perelki ma w zanadrzu do sprzedania.(zreszta jak wiekszosc handlarzy).

Jareczek1980
25-12-2011, 00:46
mi powiedza wszystko np czy byl licznik krecony jak z blacha i jak technicznie
jeśli kupujesz z zagranicy to nie powiedza ale sprawdzą czy był bity, technicznie tez sprawdza. Jesli kupiłbyś polski egz to mozesz w tym serwisie w którym był serwisowany sprawdzić. Innej metody nie ma. Chyba ze będziesz dzwonił po serwisach niemieckich

Ab4rth
25-12-2011, 11:46
jeśli kupujesz z zagranicy to nie powiedza ale sprawdzą czy był bity, technicznie tez sprawdza. Jesli kupiłbyś polski egz to mozesz w tym serwisie w którym był serwisowany sprawdzić. Innej metody nie ma. Chyba ze będziesz dzwonił po serwisach niemieckich
a ja jestem ciekaw po czym wnioskujesz że auto ma cofnięty licznik, i że jest do odpuszczenia?? pytam bo szczerze ja bym właśnie na ten egzemplarz postawił gdybym szukał takiego auta, i ten bym chciał zobaczyć na żywo.

Jareczek1980
25-12-2011, 11:57
a ja jestem ciekaw po czym wnioskujesz że auto ma cofnięty licznik, i że jest do odpuszczenia?? pytam bo szczerze ja bym właśnie na ten egzemplarz postawił gdybym szukał takiego auta, i ten bym chciał zobaczyć na żywo.
statystyka,
większość ogłoszeń od handlarzy ma przebieg 199 000 szczegolnie tych starszych

brave2010
25-12-2011, 13:02
aha no ale chyba kazdy model moge sprawdzic w serwisie i mi powiedza wszystko np czy byl licznik krecony jak z blacha i jak technicznie
Obydwa moje egzemplarze pochodza z tego samego salonu i jak kupowalem to sobie sprawdzilem historie(na zasadzie na co byly dawane zlecenia naprawy,kiedy przeglady i przy jakim przebiegu itp.)Jednak jak koledzy wspominali mozna to sprawdzic tylko w salonie ,w ktorym auto bylo serwisowane gdyz Ford nie ma bazy ogolnej.

dawid28
25-12-2011, 13:11
Obydwa moje egzemplarze pochodza z tego samego salonu i jak kupowalem to sobie sprawdzilem historie(na zasadzie na co byly dawane zlecenia naprawy,kiedy przeglady i przy jakim przebiegu itp.)Jednak jak koledzy wspominali mozna to sprawdzic tylko w salonie ,w ktorym auto bylo serwisowane gdyz Ford nie ma bazy ogolnej.

No to wielka lipa :/ bo te auta oczywiscie produkowane na polski sa pewnie lipne , zreszta jak z innymi markami wszystko co na polske gorzej wykonane , dlatego najlepiej kupic na rynek niemiecki , holenderski czy inne tak mi sie wydaje .hmmm

brave2010
25-12-2011, 20:15
No to wielka lipa :/ bo te auta oczywiscie produkowane na polski sa pewnie lipne , zreszta jak z innymi markami wszystko co na polske gorzej wykonane , dlatego najlepiej kupic na rynek niemiecki , holenderski czy inne tak mi sie wydaje .hmmmJaka wersje wybierzesz i z jakim wyposazeniem taka bedziesz mial.Czy to w Polskim ,niemieckim czy holenderskim salonie:)Oczywiscie w innych krajach to co jest standardem bazowym u nas moze byc uznawane jak extra dodatki.Ja znalazlem sobie takie wersje ,ktore maja to co chcialem zeby mialy.Przyklad tempomat.Dlamnie zbedny dla kogos innego moze byc przydatny.itp.

dawid28
25-12-2011, 21:32
no w polsce to najmniej przydatna rzecz

mieczu
25-12-2011, 22:15
Wg. mnie naciekawszy jest pierwszy link, pytanie tylko jaki ma przebieg i jak korozja na drzwiach. A co tych "kominów" doklejonych pod zderzak...masakresku ;)

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

Choć ta sztuka z niemiec, z webasto też całkiem całkiem. I tak trzeba na warsztacie sprawdzić całość. Grunt by silnik nie był przegrzany, bo wtedy kapota.
Dziwi mnie ta sztuka z gazem...taki przebieg+ gaz ?? hmmm

dawid28
25-12-2011, 23:03
ogladam i ogladam te auta i czasmi widze jak ludzie zakladaja gas zeby tylko sprzedac auto ale np do mondka nie zalozyl bym gazu za ok 3000 tys zeby sprzedac bo to juz wogole nie oplacalne jest . a zap[ytam sie co wy chcecie od tych wydechow w tym c zarnym mondku bo nie do konca rozumiem :/

caqerr
25-12-2011, 23:06
Przerost formy nad treścią:)

Kvojt
26-12-2011, 01:40
Zastanawia mnie tylko ostatnie zdjęcie silnika, dlaczego jest on cały jak by posypany talkiem

Proste ... bardzo prawdopodobne ,że miał myty silnik bo środki chemiczne stosowane do mycia pozostawiają taki efekt (biały osad) a więc możliwe, że sprzedawca miał coś do ukrycia. Generalnie ten samochód to typowa odpicowana sztuka od handlarza czyli wielce prawdopodobne kupa złomu.


No to wielka lipa :/ bo te auta oczywiscie produkowane na polski sa pewnie lipne , zreszta jak z innymi markami wszystko co na polske gorzej wykonane , dlatego najlepiej kupic na rynek niemiecki , holenderski czy inne tak mi sie wydaje .hmmm

Po pierwsze to ciesz się jak Ci się uda kupić samochód z Polskiego salonu z w miarę udokumentowaną przeszłością bo 90% tych okazyjnych egzemplarzy sprowadzonych przez handlarzy z Niemiec, Holandii itp to odpicowane kupy złomu z przekręconymi licznikami. Poza tym pomyśl jak handlarz chce sprzedać Ci samochód za 12-13,5 tys to by zarobić musiał go wcześniej w Niemczech czy Holandii kupić za ok 8 tys....a tyle to mało by tam kupić samochód w b.dobrym stanie.

dawid28
26-12-2011, 02:03
no fakt :/ dlatego chyba lepiej szukac u polaka gdzies a nie zadne sprowadzania chyba ze zeczywiscie kogos kto jest uczciwy i z polecenia , ale to raczej trudno

Jareczek1980
26-12-2011, 10:54
bo te auta oczywiscie produkowane na polski sa pewnie lipne , zreszta jak z innymi markami wszystko co na polske gorzej wykonane

:wow::panna::panna::panna:
ford miał 3 fabryki 1 na rynek holenderski, jedną na Niemcy i jedną na Polskę. W tej ostatniej pracowali przymusowi robotnicy z Chin i z Afryki, dlatego są "lipne".
Te od Niemca są pachnące, świeże i zadbane. W tamtej fabryce zatrudniali tylko "Rasę Panów", czyli auto od Helmuta produkował wysoki blondyn z długą kuśką. Dlatego tak pachną i się świecą.
Litości

Ab4rth
26-12-2011, 19:59
nie wiem Panowie, ja po przeczytaniu komentarzy typu że standard u handlarza to 199 tyś itp. i tak pokusił bym się o tego przedostatniego, po prostu to auto wydaje mi się najbardziej odpowiadające moim wymaganiom, natomiast czy bym go kupił czy nie, to zdecydował bym po obejrzeniu auta, a nie dlatego że ktoś poleca, albo nie poleca bo to od handlarza. Prowadzicie tu dywagacje na takim stopniu jak byście kupowali używkę za co najmniej 100 tyś może nawet euro :) ale nie oszukujmy się że auto, czy to sprowadzone od niemieckiego emeryta który mógł mieć zapędy rajdowca, czy też kupione w polskim salonie z pełną historią będzie idealne, bo takich najzwyczajniej w świecie nie ma, 10 lat robi swoje... I nie próbujmy wrzucać wszystkich do jednego worka, od handlarza to shit, a z polski to na pewno ideał, zaletą zachodu jest to że mają lepsze paliwa, i o niebo lepsze drogi przez co jak wiadomo wszystko się wolniej zużywa. Sztuką w tym wszystkim jest odpowiednie podejście do auta, nie napalać się, tylko oglądać, patrzeć i wtedy oceniać. A to że auto jest daleko?? W dzisiejszych czasach to nie problem.

Kvojt
26-12-2011, 21:23
zaletą zachodu jest to że mają lepsze paliwa, i o niebo lepsze drogi przez co jak wiadomo wszystko się wolniej zużywa.

Wszystko ładnie i pięknie ale czas kiedy Niemcy i Holendrzy sprzedawali używane samochody za bezcen minęły więc...


jak handlarz chce sprzedać Ci samochód za 12-13,5 tys to by zarobić musiał go wcześniej w Niemczech czy Holandii kupić za ok 8 tys....a tyle to mało by tam kupić samochód w b.dobrym stanie.

Ab4rth
26-12-2011, 23:54
Wszystko ładnie i pięknie ale czas kiedy Niemcy i Holendrzy sprzedawali używane samochody za bezcen minęły więc...

zgodzę się z Tobą, mam kilku znajomych którzy od lat wożą auta, z tym że akurat z Francji, i wiem jedno, jeśli auto ma mieć dobrą cenę to musi być uszkodzone, jedne mniej inne mocniej, całe auta czy to w niemczech, czy francji kosztują więcej niż w polsce i dlatego nie opłaca się tego zwozić.

Jareczek1980
27-12-2011, 14:43
Prowadzicie tu dywagacje na takim stopniu jak byście kupowali używkę za co najmniej 100 tyś może nawet euro
po to jest ten dział żeby pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru, czy to auto za 5 tys czy za 50 tys. Dla Ciebie 10tys może być małą kwotą, ale ktoś może tą kasę zbierać i odkładać klika lat.
Więc szanujmy się i starajmy się pomagać a nie olewać wybór bo auto jest za 10tys.

dawid28
27-12-2011, 15:17
wlasnie , bo neistety nie kazdego stac na auto za 100 tys zł , zreszta bym nawet nie kupil takiego bo zaraz mi ukradna dziady, dla neigo 10 tys jest mala kwota a widze ze jezdzi mondeo z 2005 roku:P heh , moze najlepiej jak ktos jest blisko lub mieszka w tej miejscowosci co ta 1 i ostatnie auto obejzal by ktos kto ma pojecie bo np do gniezana musze jechac przez poł polski a jak wtopie to **** :/ chyba najlepiej bedzie czekac az ktos z forum sprzedawac bedzie :) doskladac kasy i zakupic na wiosne , bo jeszcze ludzie na forach szanuja auta , wiem bo sam kupilem 2 auta z forum i super

Ab4rth
27-12-2011, 16:57
Czytanie ze zrozumieniem to podstawa sukcesu, w mojej wypowiedzi nie napisałem że 10 tyś to mała kwota, chodziło mi natomiast o to że auto o którym jest mowa ma już blisko 10 lat i to wiek robi swoje, a nie to czy kosztuje 10 czy może 5 tyś. Jeśli chodzi o Twój komentarz co do tego że 10 tyś to dla mnie mało a jeżdżę mondeo z 2005 roku, to są w życiu ważniejsze rzeczy niż auto, przynajmniej dla mnie ;) działka, budowa itp. a na zmianę auta przyjdzie jeszcze czas :)

dawid28
27-12-2011, 20:07
z tym sie zgadzam :D kobiety ciagna wiecej pieniedzy ale dosc o perdolach :) jak z tymi mondziakami bo jeszcze znalazlem cos takiego
http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-5-24v-C20709782.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-5-v8-170km-1-wlasciciel-z-ni-C21744591.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-mondeo-2001-1-8-16v-81kw-ghia-C21944020.html

http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-5-v6-ghia-C18933111.html

Ab4rth
27-12-2011, 22:06
trzy z czterech podanych stoi w Czechach ;) piwa przywieź przy okazji ;) jak byś się wybrał

dawid28
27-12-2011, 23:03
wiem ze stoi , ale moze czasaim warto sie wybrac do naszych sasiadow tylko trzeba bylo by negocjowac cene , bo za duzo bym zaplacil przy rejestracji :/ przy silniku 2.5

mieczu
27-12-2011, 23:25
bo za duzo bym zaplacil przy rejestracji :/ przy silniku 2.5I pamiętaj o ubezpieczeniu...zaboli ;) oj zaboli

lasermaster
27-12-2011, 23:39
I pamiętaj o ubezpieczeniu...zaboli oj zaboli
Niekoniecznie tak bardzo zaboli różnica pomiędzy 2.0 a 2.5 to ok. 50 zł w skali roku zakładając że płacimy jednorazowo i przy max. zniżkach np. w pewnym banku za samo oc silnika 2.0 wychodzi 670 zł a silnik 2.5 to 685 pln. no ale trza mieć maxymalne zniżki:hmm:

Ab4rth
27-12-2011, 23:51
w przypadku ubezpieczenia nie ma tak wielkich różnic czy to 2.0 czy 2.5, jeśli chodzi o opłaty rejestracyjne dla auta sprowadzonego, to najprościej zrobić rzeczoznawstwo, i tym samym zmniejszyć wartość bazową auta od której będzie płacona akcyza (18,6% dla aut powyżej 2 litrów) jeśli będzie ktoś potrzebował informacji jak to po kolei zrobić żeby nie strzelić sobie w kolano to służę pomocą na priv lub gg 1613304 mam w tym wprawę ;)

krol44
28-12-2011, 15:54
Niekoniecznie tak bardzo zaboli różnica pomiędzy 2.0 a 2.5 to ok. 50 zł w skali roku zakładając że płacimy jednorazowo i przy max. zniżkach np. w pewnym banku za samo oc silnika 2.0 wychodzi 670 zł a silnik 2.5 to 685 pln. no ale trza mieć maxymalne zniżki:hmm:

Sporo za to OC ja teraz płaciłem za mojego w firmie ze statułą wolności 440 PLN-ów OC z NNw

lasermaster
28-12-2011, 15:58
Sporo za to OC ja teraz płaciłem za mojego w firmie ze statułą wolności 440 PLN-ów OC z NNw:wow:
Muszę się zastanowić nad zmianą ubezpieczyciela w takim razie

dawid28
28-12-2011, 17:20
czemu zaboli kolega przy kia carnivale pelne znizki silnik 2,9 crdti rok 2002 placi 400 zł , ja teraz w mojej opel vectra rok 1998 silnik 1.8 place 570 zł wiec ile moze byc przy 2.5 przy pelnych znizkach 600 -700 albo 400 zł jak kumepl ma :P

mieczu
01-01-2012, 21:58
kolega przy kia carnivale pelne znizki silnik 2,9 crdti rok 2002 placi 400 złA gdzie kolega mieszka?? :hmm:
Bo jak nie w wawie to zapraszaamy do nas...
Ja płacę w statule 460 :zakrecony:

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

Tylko, że ja mam 2495 ccm :zakrecony:

crocop
02-01-2012, 22:52
z tym sie zgadzam :D kobiety ciagna wiecej pieniedzy ale dosc o perdolach :) jak z tymi mondziakami bo jeszcze znalazlem cos takiego
http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-5-24v-C20709782.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-5-v8-170km-1-wlasciciel-z-ni-C21744591.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-mondeo-2001-1-8-16v-81kw-ghia-C21944020.html

http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-5-v6-ghia-C18933111.html

Ten ostatni mondziak bardzo ładny. Ale aktualnie zakup czegokolwiek w koronach czeskich to głupota. Przelicznik jest dla nas mega niekorzystny. Jak dodasz jeszcze koszty transportu do PL i opłaty celne, to... szukaj czegoś po naszej stronie granicy :D