PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Gaśnie podczas jazdy.



ArtGen
26-12-2011, 15:46
Jak w temacie przeglądałem forum ale nic konkretnego nie znalazłem. Mianowicie jadąc czy to zimnym czy rozgrzanym w pewnym momencie gaśnie mruga sprężynka ale od razu zapala nie muszę się zatrzymywać w locie przekręcam kluczyk stacyjki i jadę a on znowu za ok 500 metrów do kilometra to samo a ja przekręcę kluczyk i jadę, co to może być ? Mam wymieniony dwa lata temu czujnik położenia wałka rozrządu więc to on nie będzie bo były troszeczkę inne objawy. Oraz pojawia się to że kiedy go od pale na biegu jałowym silnik pracuje normalnie nawet przez pół godziny nie gaśnie żadnych objawów że coś nie tak. W momencie gdy już jadę to sprężynka wyłącza silnik ja zapalam i jadę dalej ale gdy go rozpędzę i dam na luz to mi nie wyłącza silnika. Tylko podczas jazdy gaz bieg na luzie żadnych objawów


Koledzy dzisiaj na spokojnie pojeździłem i zauważyłem że silnik pracuje jak szwajcarski zegarek ciągnie jak głupi nie dymi wszystko gra do momentu gdy puszczę gaz przyspieszenia wówczas kontrolka spirala i silnik gaśnie przekręcam kluczyk i śmigam dalej. Zawsze kiedy puszcze gaz auto staje a tak ciągnie że hoho myślę że może zawór podciśnienia na listwie a może ktoś się wypowie w temacie.

Ar2rB
26-12-2011, 17:46
podpięcie do komputerka prawdę Ci powie albo znacznie do prawdy przybliży...

Gościu42
26-12-2011, 18:21
podpięcie do komputerka prawdę Ci powie

Na 99% ...ale to nic dobrego...$$$ :skromny:

hirotarosc
26-12-2011, 22:03
pompa się kończy

ArtGen
13-01-2012, 18:30
Koledzy problem rozwiązany miałem uszkodzony czujnik doładowania turbiny ( niektórzy mówią MAPSENSOR ) koszt nowego w sklepie 295zł na alledrogo 100zł używany. Czujniki te mają numer i trzeba kupić taki sam z takim samym numerem górnym ( jest też dolny numer składający się z czterech cyfr i liter ale on jest nie ważny liczy się górny). Czujnik znajduję się na dole pomiędzy chłodnicą doładowania a silnikiem, stając przed silnikiem mamy go z lewej strony.

Gościu42
13-01-2012, 18:35
Koledzy problem rozwiązany

Dzięki wielkie za wyczerpujące info. i dobrze że to tylko to co piszesz... :skromny:

fundil
14-01-2012, 06:42
Koledzy problem rozwiązany miałem uszkodzony czujnik doładowania turbiny
Troszkę mnie to nurtuje,ponieważ uszkodzony mapsensor raczej nie wygasi motoru

ArtGen
14-01-2012, 12:50
Troszkę mnie to nurtuje,ponieważ uszkodzony mapsensor raczej nie wygasi motoru

Ale po wymianie już nie gaśnie, wystarczyło czujnik odłączyć i auto nie gasło ( ale brak doładowania). Teraz mam czujnik wymieniony i auto nie gaśnie. To jest elektronika i rożnie może się zachowywać.