PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] czy 11l w miescie to super czy nie na II gen? +pyt o w



koju
12-03-2006, 17:44
Witam
Na wstępie WITAM WSZYSTKICH :)
Jestem z Wawy i mam dwa Mondki, oba rocznik 93, oba 1,6l, oba zagazowane.

I mam problem. Mondek pierwszy (nazwijmy go bordowym) ma instalacje ktorej nazwy nie znam, pali w miescie SREDNIO 10-11l/100km przy normalnej jezdzie, co uznaje zo wynik bardzo dobry. W trasie schodze do 9 a jak jade 90km/h to nawet mniej. I tu jest cacy.

Problem jest z Mondkiem nr dwa (nazwijmy go zielonym) - kupilem go z rozwalonym silnikiem, ktory zostal wymieniony. Zalozylem do niego gaz (stwierdzilem ze jak w bordowym jest zwykla instalacja, pali malo, nie strzela i jest cacy to po cholere kupowac sekwencje!?) firmy Landi R. i się zaczeło...

Autko na poczatku palilo w miescie...18l/100km... W trasie "schodził do 14-15... Horror... Po marudzeniu w warsztacie poustawiali, podumali i jest teraz 15-16 w miesice i 13 w trasie... Tez horror moim zdaniem.

Teraz sedno sprawy:
1). Co w samochdozie odpowiada za spalanie? Dodam że ma wymienione kable, swiece, filtr pow, filtr gazu nowy itp termostat itp...
2). Jaka POWINNA byc norma - gazowiec mowi mi, ze sie czepiam, bo to normalne. Tyle mondeo spalaja. Moim zdaniem bzdura, ale zanim sie zaczne wsciekac chcialbym poznac Wasza opinie.
3). czy ktos mnie nie robi w jajo...? dodam, ze dosc mocno sie targowalem, wiec moze mi cos wyjeli? albo podmienili... Oni tez silnik wymieniali na inny...
4). czy latwo jest wymienic sonde lambda? moze ona jest winowajca? wyjalbym ja z bordowego i wlozyl do zielonego... i bym zobaczyl co sie dzieje...
5). moze pojechac do innych gazowcow? mieszkam w Warszawie na bemowie i mam pod nosem chlopakow ze Slomianej (chyba sa niezli) i warsztat Forda na ul Fortuny. Mieliscie z nimi do czynienia?

Z gory dzieki za info

Koju

lyssy
12-03-2006, 18:03
Na LPG różnice znaczne - a jak jest na benzynie?

Norma spalania LPG? 20-30% więcej niż Pb :) To chyba jedyny słuszny wyznacznik... I tu nie przyoszczędzisz - bo oszczędność oznacza jazdę na za ubogiej mieszance - a to się może zemścić...

Gazownicy większość problemów z LPG kwitują stwierdzeniem "to normalne, tak ma być" :wall: A nie mówili nic o nie działającej sondzie lambda? To jeden z możliwych powodów dużego spalania. Resztę (np. filtr powietrza, układ WN) chyba już wykluczyłeś... :)



PS. Ktoś niedawno pisał o dużym spalaniu spowodowanym "stojącym" zaciskiem hamulcowym...... :metal

koju
12-03-2006, 18:20
benzyny nie sprzawdzalem - jutro zrobie test...
zacisk wykluczam - autko sie "toczy" bez problemów
lambda - mysle ze to wlasnie jest winowajca... stad moje pytanie jak latwo/trudno sie ja wyjmuje

lyssy
12-03-2006, 18:35
Teoretycznie sonda powinna dać sie wykręcić bez problemów - gwint jest fabrycznie powleczony jakimś cudownym smarem ze szkłem, co ma zapobiegać zapiekaniu się... Ale w praktyce to tak pięknie pewnie nie będzie... :)
Na dobry początek możesz ją pomierzyć (raczej na Pb) - dołączyć się do kabelków i popatrzyć czy napięcie się zmienia jak powinno.

alienides
12-03-2006, 19:59
Jak ja mialem walnieta lambde to palil ok 1l gazu wiecej i tyle.A to co ci opowiadaja ze mondek ma tyle palic to bym zrozumial gdyby to bylo v6 :) Bez przesady to jest przeciez 1,6. Dla porownania powiem ze ja narazie zrobilem ok 7000 na gazie (70%trasa, 30%miasto) i nigdy nie spalil mi wiecej niz 10l gazu. Lambda pomimo ze oryginal wykrecila sie bez problemow, jak masz dostep do kanalu to zajmie ci to kilka minut i wszystko bedzie jesne. Najlepiej chyba jak podjedziesz do innego zakladu i niech ci dokladnie oblukaja silnik a dopiero pozniej instalke. Moze przy wymianie silnika cos pokrecili :niewiem: Nie napisales jak z osiagami tego autka, a chyba masz dokladne porownanie. Nie jest jakis mulasty na gazie/benzynie, ladnie sie wkreca na obroty??

koju
12-03-2006, 20:07
do kanalu znajde dostep
co do osiagow bordowy chodzi bez zastrzezen i na Pb i na LPG
a zielony na benzynce jest ok natomiast na LPG juz jest tak skrecony ze juz ciezko sie wyprzedza :(
generalnie do 170 km/h na LPG zielony jeszcze pociagnie

alienides
12-03-2006, 20:14
Jesli na benzynce chodzi ok a na gazie sie przymula to albo zwalili cos przy instalowaniu gazu albo nie umieja ustawic... Sprawdz lambde a jak nie pomoze to jedz gdzie indziej. Tylko jak by co to nie musisz wspominac ze ktos inny ci ustawial bo pozniej wszystko beda zwalac na czyjes "zle" ustawienia itp. :satan: