PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Dziwna sprawa gwint od ucha holowniczego.



GoSuPiCaSsO
29-12-2011, 23:36
Witam Serdecznie mam mondeo mk3 od 3 miesiecy 11/2000 sedan na sylwestra wybieram sie w gory dla pewnosci chcialem zabezpieczyc sie w ucho holownicze i linke. Dla poewnosci zdjalem zaslepki na tylnym zderzaku i wszystko wporzadku. Ale zdjalem z przedniego zderzaka i okazalo sie ze tam wogole nie ma otworu ... Jak to jest mozliwe ktos mi moze to wytlumaczyc ? Reka sprawdzielm strone prawa i palcem od tylu wyzculem otwor jakby gwint. teraz moja konsternacja. Zaslepka po lewej przy kierunku a gwint po prawej ? ...

pepe
30-12-2011, 00:24
Dlaczego ... pewnie poprzednik Mondzioła miał stłuczkę i nie założył belki z przodu w której jest mocowanie ucha holowniczego

Grzesio
01-01-2012, 08:40
A belka z angola nie ma przypadkiem ucha do holowania po prawej stronie?

CzarekJ
01-01-2012, 12:15
A belka z angola nie ma przypadkiem ucha do holowania po prawej stronie?
Nie....

WojtasS
01-01-2012, 18:27
albo po prostu belka jest na odwrót zamontowana :) trzeba ściągnąć zderzak i belkę odkręcić (4 śruby jak dobrze pamiętam) i przełożyć :)

mihor
01-01-2012, 19:59
z przodu wchodzi ucho z dlugim gwintem a z tyłu z krótkim

CzarekJ
01-01-2012, 23:50
z przodu wchodzi ucho z dlugim gwintem a z tyłu z krótkim
Masz dwa ????

rednaxelA
02-01-2012, 00:05
Belka zderzaka ma na 99% symetryczne mocowania - moze jakas sierota odwrotnie zalozyla :-)
Tu jest zdejcie poglądowe http://allegro.pl/belka-zderzaka-przedniego-ford-mondeo-rok-2001-07-i1977175591.html

WojtasS
02-01-2012, 00:12
z przodu wchodzi ucho z dlugim gwintem a z tyłu z krótkim

było ponoć rozróżnienie jeśli chodzi o lifty, bo przecież nikt nie wozi dwóch różnych ;)


Belka zderzaka ma na 99% symetryczne mocowania - moze jakas sierota odwrotnie zalozyla :-)
Tu jest zdejcie poglądowe http://allegro.pl/belka-zderzaka-prz...977175591.html

da się zamontować bez problemu i nie widać różnicy dopóki nie założysz zderzaka i nie będziesz chciał wkręcić ucha jak kolega wyżej ;)

mihor
02-01-2012, 09:46
Masz dwa ????

Tak. Mam dwa.

linkgrabber
02-01-2012, 13:42
Z tego co ja zauważyłem to przed liftem był długi gwint a po lifcie krótki, możliwe, że jeśli ktoś ma dwa różne to po prostu miał zmienianą belke z przodu albo tyłu bo jak pewnie większość wie pasują a nikt nie przejmowałby sie tym, że będzie inny gwint... :)

mihor
02-01-2012, 16:11
Ucho z dlugim gwitem pasuje zarówno z przodu jak i z tyłu. Ucho z krótkim gwitem - niestety tylko tył.

linkgrabber
02-01-2012, 16:31
miałem poprzednie mk3 i tam miałem długi gwint i pasował przód i tył, teraz mam po lifcie z krótkim i tak samo pasuje przód tył :)

Fietkus
02-01-2012, 17:13
jakby każdy miał jedno auto od poczatku to by wiedział czmeu i dlaczego tak jest a nie inaczej a tak szkoda rozkminiać tylko posprawdzać wszystko jak należy mi z długim gwintem pasuje z przodu i z tyłu ale z tłu wchodzi tak do połowy gwintu.

misiek1982
03-01-2012, 08:06
Sprawdziłem u siebie i mam jeden gwint z przodu i z tyłu jest taki sam ciężko wkręcić bo chyba nie używany a do tego lewy :hmm:

sokoleokoo2
03-01-2012, 13:22
Kurde - ale zaskoczenie - właśnie tak myślałem o zakupie takowego UCHA bo mi zginęło a że po Boomie mam nową belkę - to teraz zaczną się schody ;( kurde najwyżej pojeżdżę po szrotach i może coś spasuje :mo:

CzarekJ
03-01-2012, 20:42
Kurde - ale zaskoczenie - właśnie tak myślałem o zakupie takowego UCHA bo mi zginęło a że po Boomie mam nową belkę - to teraz zaczną się schody ;( kurde najwyżej pojeżdżę po szrotach i może coś spasuje
Nówka kosztuje 60-80zł - w zależności od długości gwintu (nowszy model taniej)......ciekawe ile uciułasz na szrocie (wliczając w to stracone paliwo i czas).......

misiek1982
03-01-2012, 21:18
ciekawe ile uciułasz na szrocie (wliczając w to stracone paliwo i czas).......
Jak się ma po drodze i troszkę bajeru to taką pierdołę z darmo lub z 5 zł można wyrwać :jaja::jaja:

CzarekJ
03-01-2012, 23:59
Jak się ma po drodze i troszkę bajeru to taką pierdołę z darmo lub z 5 zł można wyrwać
Qrde- chyba mi tego brakuje :skromny: - trochę już kupowałem na szrotach - dużo taniej niż na "alledrogo" nie było z tym że "od ręki"

linkgrabber
04-01-2012, 00:18
to nie wiem na jakim szrocie byłeś, że coś chcieli za 5 zł oddać albo za darmo bo na tych co ja byłem to ceny od 30 zł za byle co a jak coś takie tanie i jest w samochodzie to nie bardzo chce im sie wykręcać a jak już kiedyś wykrecali akurat maglownice to powiedzieli, że w ogóle nie mają czasu i żeby przyjechać kiedy indziej... :)

misiek1982
04-01-2012, 07:38
że w ogóle nie mają czasu i żeby przyjechać kiedy indziej...
jak nie mają czasu to mówi gościu idź pas sobie poszukaj albo wykręć :hmm: a wtedy zestawik z bagażnika i na polowanie :hmm:

to nie wiem na jakim szrocie byłeś
w okolicach Radomia grasuję czasami po szrotach jak mam chwilę wolnego i tam jestem

sokoleokoo2
04-01-2012, 10:19
Witam ja akurat mam 3-4 na trasach jak jeżdżę do klientów więc po drodze (a zawsze się coś ekstra zakupi)

Potwierdzam też że ciężko zakupić coś za 5PLN aczkolwiek ostatnio dla teścia przewodziki przelewowe do 1.8 TD zakupiliśmy za 5PLN za 2 szt. ;) dodam też że jak szukałem lusteka jak mi w Astrze za. :red: to nic tańszego niż 50-60 PLN nie mogłem zakupić i nie dość że nie pod kolor to zawsze jakiś uchwyt urwani i rzeczywiście lepiej kalkulowało się kupić zamiennik (nowy). Ale my tu mówimy o UHU które jest chyba wymienne z Focusami więc trochę tego powinno być, a jak trafie na zorientowanego chłopa to mi może odpali cośik lepszego. Zależy od szczęścia.

Pozdrawiam

misiek1982
04-01-2012, 11:26
dodam też że jak szukałem lusteka jak mi w Astrze za. to nic tańszego niż 50-60 PLN nie mogłem zakupić i nie dość że nie pod kolor to zawsze jakiś uchwyt urwani i rzeczywiście lepiej kalkulowało się kupić zamiennik (nowy
Ostatnio chciałem kupić elektryczne lusterko do 206 małżonki i nigdzie nie mieli tylko manuale od 50 do 100 zł aż jeden mi zaproponował nowiutki zamiennik kompletny i za 75 zł założyłem i pasuje idealnie

GoSuPiCaSsO
08-01-2012, 23:47
Wrocilem z gor to byla moja 1 taka dalsza wycieczka obylo sie bez problemow. Jednak Nie wiem co z tym zrobic chyba musze skoczyc do mechanika niech zdejmie zderzak i przelozy belke jesli faktycznie jakas sierota zle zalozyla. Nie wiem ile to moze kosztowac. Mam nadzieje ze to nie duzo pracy. Dobrze ze to zobaczylem bo teraz zima i wogole a w razie awarii jakiejkolwiek nawet lawetą nie ma jak mnie wciagnąc no chyba ze tylem... wie ktos czy mozna nagwintowac ewentualnie belke??? pod ucho holownicze? ona jest pusta w srodku ?

Majsterbombka
09-01-2012, 00:44
wie ktos czy mozna nagwintowac ewentualnie belke??? pod ucho holownicze? ona jest pusta w srodku ?
szybciej taniej i wygodniej bedzie zdjąc zderzak o odwrócic belke, jak sie uprzesz to sam zrobisz:) instrukcje zdjęcia zderzaka znajdziesz tu na forum:hmm:




Kurde - ale zaskoczenie - właśnie tak myślałem o zakupie takowego UCHA bo mi zginęło a że po Boomie mam nową belkę - to teraz zaczną się schody ;( kurde najwyżej pojeżdżę po szrotach i może coś spasuje
jesli chodzi o długie ucho do przedlifta to bardzo ciezka sprawa, całą czewe zjezdziłem i nic:/ ale kilka krótkich znalazłem, wkoncu zakupiłem w serwisie za 77zł

CzarekJ
09-01-2012, 01:22
Jednak Nie wiem co z tym zrobic chyba musze skoczyc do mechanika niech zdejmie zderzak i przelozy belke jesli faktycznie jakas sierota zle zalozyla
Widzę że nadal problem jest nie rozwiązany.

Reka sprawdzielm strone prawa i palcem od tylu wyzculem otwor jakby gwint. teraz moja konsternacja.
Pytanie czy jak sprawdzałeś zdejmując zaślepkę to cokolwiek widać w otworze?
Belka jest dość blisko zderzaka - może jej tam nie ma?
Nie podpowiem w jakiej odległości - (u mnie jej brak) ale na pewno wkładając w otwór ucho holownicze powinieneś dotknąć belki.

Jak trafisz w próżnię - nie ma jej :bigok:
Jeżeli jest a nie czujesz się na siłach aby ją przełożyć - wiadomo - jedź do mechanika.
Wykonanie takiej czynności nie jest zbyt skomplikowane ale jednak trzeba się trochę nagimnastykować i nie polecam tego robić pod blokiem (chyba że latem przy słoneczku) - dostęp do dwóch śrub mocujących zderzak jest dość utrudniony i nie dysponując podnośnikiem trzeba się położyć.

GoSuPiCaSsO
09-01-2012, 18:30
Nie mialem czasu sie tym zajac wrocilem z gor pare dni bylem w domu i teraz jestem w holandii wroce za 6 tygodni to sie tym zajme. Patrzylem na zdjecia tych belek i otwor faktycznie jest od wewnatrz rowniez czyli przechodzi na wylot. wiec jest szansa ze belka pochodzi od wlasciwego modelu niestety jakis paprak zalozyl odwrotnie :/

A co do tego co tam widac poz zdjeciu zaslepki to belka na 100% dosyc bliziutko. Ale idzie w calosci bez otworu plaska czarna :) otwor jest po 2 stronie mniej wiecej na wlasciwym miejscu mysle ze po przelozeniu bedzie wszystko cacy. chociaz co tam wlasciwie jest opkaze sie po zdjeciu zderzaka

CzarekJ
09-01-2012, 20:29
A co do tego co tam widac poz zdjeciu zaslepki to belka na 100% dosyc bliziutko. Ale idzie w calosci bez otworu plaska czarna
I wszystko jasne - przełożyć i po krzyku.

pstrykelektryk
09-01-2012, 22:09
Na pewno belka jest założona odwrotnie wiem to z doświadczenia. Otwór jest zawsze na "przelot" też wiem to z doświadczenia po ostatnim "dzwonie" kiedy trza było autko wyciągać za przysłowiową pupkę ze śniegu i przedni odpadł a kwestia ucha długiego lub krótkiego związana jest z miejscem wspawania gwintu w belkę. we wcześniejszych modelach był spawany od tyłu a w nowszych od przodu i ot całość. jutro sprawdzę jak coś bo chyba mi się został długi wiec po koleżeńsku :pub: oddam

Mariusz_
06-12-2014, 19:08
ciekawe ile uciułasz na szrocie (wliczając w to stracone paliwo i czas).......
Jak się ma po drodze i troszkę bajeru to taką pierdołę z darmo lub z 5 zł można wyrwać :jaja::jaja:

Kupowałem teraz za dyszkę na szrocie chyba nawet nie używane

Broonet
06-12-2014, 22:31
^^ widać z uchem jak z winem ... przez dwa lata podrożało ;))

dżizas
07-12-2014, 00:23
A belka z angola nie ma przypadkiem ucha do holowania po prawej stronie?
Nie....

A właśnie, że ma kol Czarku.
Jeżeli nie wierzysz na słowo mogę Ci wrzucić zdjęcie zderzaka mojego ST-ka.

CzarekJ
07-12-2014, 03:09
Jeżeli nie wierzysz na słowo mogę Ci wrzucić zdjęcie zderzaka mojego ST-ka.
Zapodaj

dżizas
29-01-2015, 13:12
Sorki, że tak późno

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/910/cXX9jR.jpg (http://imageshack.com/f/pacXX9jRj)

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/661/EOgkvu.jpg (http://imageshack.com/f/idEOgkvuj)