PDA

Zobacz pełną wersję : No i stało sie! - Hamulce.



Foveon
23-04-2005, 21:11
Dzisiaj przykręciłem polskie blachy, przysło ubespieczenie, wyjechałem na pierwszy spacer i.... czerwona lamka od hamulców. Patrze szukam wkącu znalazłem ubyło płynu hamulcowego. Myśle sobie że płyn takak sam z siebie nie ubywa więc zaczełem szukać i znalazłem.
Przerdzewiał przewód hamulcowy idący do tylnych kół. Mięwięcej w okolicy baku. 8O Jestem załamany nawet nie przejechałem tym autem 10 Km.
I tu moje pytanie:
1. Ile może kosztować nowy przewód (są 4 to ten przy samym progu cienki)
2. Ile będzie kosztować wymiana
3. Czy można go jakoś połatać (rozciąć i wstawić coś czy coś w tym stylu)
Wiem że tam jest duże ciśnienie więc trzeci pomysł chyba odpada
Błagam weżcie poratujcie mnie jakoś psychicznie bo jestem załamanay.
P.S
Mam MK1 kombi 1.8 benzyna

fuel111
23-04-2005, 21:25
Nie ma co się załamywać :pad: :)) . Nie jest to jakaś strasznie kosztowna naprawa. Trzeba poszukać tylko przewodu w sklepie z częściami do forda lub częściami do hamulców. Ale tak na marginesie to po zakupie powinieneś zrobić mu porządny przegląd, nie taki tam do przedłużenia dowodu rejestracyjnego - tylko u jakiegoś dobrego mechanika zobaczyć co w trawie piszczy. Nigdy nie masz pewności co z nim robił poprzedni właściciel. Druga sprawa to rozrząd. Czy wiesz ile ma kilometrów bo chyba też przydałoby się go zmienić. No i rzecz najważniejsza NIE ŁĄCZY SIĘ PRZEWODÓW HAMULCOWYCH w warunkach domowych. To jest Twoje bezpieczeństwo :nono:

altoot
23-04-2005, 21:27
I tu moje pytanie:
1. Ile może kosztować nowy przewód (są 4 to ten przy samym progu cienki)
2. Ile będzie kosztować wymiana
3. Czy można go jakoś połatać (rozciąć i wstawić coś czy coś w tym stylu)
Wiem że tam jest duże ciśnienie więc trzeci pomysł chyba odpada
Błagam weżcie poratujcie mnie jakoś psychicznie bo jestem załamanay.



Niestey nie odpowiem Ci na 2 pierwsze pytania, bo pojecia bladego o tym nie mam (nigdy tego nie robiłem)
co do łatania przewodu... khem khem.. tu idzie o twoje (i nie tylko) bezpieczenstwo..na ukladize hamulcowym bym nie oszczedzał
na pewno nie jest to jakis gigantyczny wydatek, a bedizesz miał pozniej spokoj


PS. nie przejmuj sie... samochodu nowego nie kupiłes, zawsze trzeba brac poprawki na jakies ewentualne usterki...głowa dogóry :bigok:

Foveon
23-04-2005, 21:31
Peh jest okrutny ponieważ samochód kupiłem od siostry a ona była 1 użytkownikiem więc wiem co było robione. Rozżąd ma ok 3 tysięcy więc jest ok tylko ten hamulec :zly: ile może to kosztować? Napewno sam tego nie będe robić ale może są jakieś łączniki albo coś w tym rodzaju bo to jest skorodowane na odcinku 10 cm a cały przewód jest w idealnym stanie. :wall:

fuel111
23-04-2005, 21:44
Musisz wymienić cały kawałek , naprawdę daruj sobie wszelkiego rodzaju wstawki. Koszt to ok. 50 pln :metal

Foveon
23-04-2005, 21:47
Żartujesz tylko 50 zł? Gdzie? Na dziędobry powiedzą stówke a potem pewnie następne 4 :(

fuel111
23-04-2005, 21:58
Mylisz się, za 4 to jeszcze chyba cylinderki wymienisz. Napisz pri do Altoota to może znajdzie coś z anglików w super stanie. 8O

fuel111
23-04-2005, 22:19
No w końcu ci wyszperałem niedowiarku jeden :getsome: W firmie BHMD w Warszawie przewód kosztuje stałe nie drożej niż 11.40 Eur, a elastyczny 9,77 Eur
pozdrawiam 8O

Foveon
23-04-2005, 22:54
Dzięki wielkie. Myślałem że taki długi przewód będzie kosztował majątek. Wkońcu to jakieś 4 metry. Miałem wcześniej Taunusa i tam przewody tkałem na zamówienie i pamiętam że nie było to tanie. Ale jeżeli to tylko tyle to będe spać spokojnie :) Jak w poniedziałek załatwie to zdam relacje. :pad: dzieki wielkie

fuel111
23-04-2005, 23:13
NIe, nie, nie - on nie składa się z jednego długiego kawałka tylko jest podzielony na części środkowa tylna i elastyczny . Trzeba wybierać odpowiedni - zamienniki robi firma z Pruszkowa

http://www.pwp.pwpnet.pl/marki.html tu sobie pooglądaj jak to wygląda :pc:

Foveon
23-04-2005, 23:31
Patrzyłem 8O To pewnie środkowy przud prawa strona. Tylko on idzie od ABS komorą silnika wzdłuż samochodu zagina sie koło baku do góry rdzewieje i przecieka potem idzie troche w lewo i tam łączy sie z następnym. Wsumie jab by go rozprostować to jakieś 4 metry. NIe wiem czy znajdę coś takiego we Wrocławiu. Mam fajny sklep z częściami do forda i zobaczymy co oni tam mają.

pingwin
23-04-2005, 23:34
Mysle ze Fuelowi nalezy sie "pomogl" :bigok:

v1tek77
23-04-2005, 23:40
Mysle ze Fuelowi nalezy sie "pomogl" :bigok:
no co Ty Pingwin :jezyk1:
bedzie mial tyle pomogl ile Ty :))
ja bym jednak dal komu innemu :satan:
oczywiscie zarcik :beer: kazdemu sie nalezy za jego wiedze :pad:

Foveon
23-04-2005, 23:41
O tak tak i to ogromy znalazłem nawet przedstawiciela tej firmy we wrocławiu :) ściągam cennik. Wielkie dzięki :)

fuel111
24-04-2005, 08:43
Och wy żatownisie jedni :)) :)) :beer: :bigok:

pingwin
24-04-2005, 09:49
To bylo jak najbardziej serio i w dobrej wierze. Zajales sie problemem kolegi Foveon'a kompleksowo :).

fuel111
24-04-2005, 10:22
No wiem, ale przecież jesteśmy tu aby sobie nawzajem pomagać i z tego założenia wychodzę :)

mburz
24-04-2005, 10:25
Mysle ze Fuelowi nalezy sie "pomogl" :bigok:

i Mocny Full :beer:

fuel111
24-04-2005, 13:13
Z tym mocnym to przesada :) a jak mówią o mnie kolesie z roboty to jestem strasznie małolitrażowy i odpadam szybko :)) :)) , ale nie odmawiam nigdy jak tylko mogę :bigok:

kaz
24-04-2005, 22:46
Znam sklep gdzie dorabiają na poczekaniu za niewielkie pieniądze 20-30 zet niestety znajduje się on w Wieliczce.Przypuszczam że u siebie też taki znajdziesz.

kaz
24-04-2005, 22:48
Znam sklep gdzie dorabiają na poczekaniu za niewielkie pieniądze 20-30 zet niestety znajduje się on w Wieliczce.Przypuszczam że u siebie też taki znajdziesz.

Foveon
25-04-2005, 18:33
No i już naprawione. Ale nie było łatwo.
1. całego gotowego przewodu nie ma (tylko na zamówienie czas oczekiwania ok 2 dni)
2. cena 1 mb 17zł trzeba przynieść stary przewód mieżą go i zaciskają końcówki pod warunkiem że są dobre. Jeżeli nie sprowadzają (pewnie też z 2 dni)
3. Robocizna w warsztacie nie autoryzowanym 150 zł w autoryzowanym od 75 do 105zł
Zdecydowałem się oczywićcie na autoryzowaną stacje zrobili to w ok 5h od oddania im auta. Zapłaciłem 170 zł :metal Teraz sie ciesze jak diabli i hamuje ile wlezie (czyli do następnego pekniecia przewodu :) )
Tak w nawiasie mówiąc autko jest dziwnie skorodowane pod spodem prawie na wszystkich łączeniach zaczyna wyłazić rdza. Ale może opisze to w innym wątku z przykładowymi fotkami.

fuel111
25-04-2005, 20:41
Niestety to chyba jakaś przypadłość. :(