PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Przekaźnik albo co?



SpiderM
02-01-2012, 15:01
Witam mam pytanko.
Ktoś mi kiedyś zażucił hasełkiem że jest przekaźnik który odcina paliwo (rope).
Mama mojego 1.8TD i jakoś więcej niż 175 km/h niechce jechać miejsce na pedale jest moc jeszcze jest ale paliwa niet.
Jest moze jakaś blokada montowana orginalnie? Bo niechce mi sie go narazi chipować :)

SpiderM
04-01-2012, 09:00
i co nikt nic niewie? :(

Wilhelm
04-01-2012, 09:38
Chodzi ci o tzw. odcinkę? Pewnie w TD jest ustawiona na 5000 obr i wskazówka dalej nie pójdzie bo rozleciał by się silnik. :)

SpiderM
04-01-2012, 11:23
no z tym rozleci to nie tak pewne wiadomo jakbyś mu dodoł tak przez długi czas ale tak to no nie chyba pozostaje mi mały chip jakieś do 45 koni mu dociepiemy

Wilhelm
04-01-2012, 12:03
Chcesz w starym 90 konnym dieslu na pompie wtryskowej dodać 50% mocy? Ja bym na twoim miejscu sprzedał tego diesla i kupił coś szybszego, w benzynie ;)

Qrzyh
04-01-2012, 12:12
no z tym rozleci to nie tak pewne wiadomo jakbyś mu dodoł tak przez długi czas ale tak to no nie chyba pozostaje mi mały chip jakieś do 45 koni mu dociepiemy

:panna:

Polecam lekturke na FCP w dziale tuning, wstyd takie rzeczy pisac :hmm:

batman72
04-01-2012, 12:53
Bo niechce mi sie go narazi chipować
I choćbyś chciał, to nie dasz rady :) To jeden z ostatnich silników diesla o prostej budowie, praktycznie bez elektroniki.
Można go podkręcić mechanicznie, ale czy jest sens?

zsberg
04-01-2012, 19:47
1.8TD i jakoś więcej niż 175 km/h niechce jechać

1. katalogowo V maks w tym modelu to ok 182km/h
2. zdarza się, że licznikowo poleci więcej - mój maks 190 poszedł, ale teren równy i bezwietrznie było, ale te 180 to bez problemu łapie w 2 osoby + bak paliwa. na youtube jest film gdzie turbodramat leci coś około 210:)) ale terenu nie pokazali:)
3. paliwo - na bio maks 165 poleciał, a Vmaks było na paliwie premium - nie pamietam której marki wtedy.
4. Rajdówka to nie jest więc sie nie ma co przejmować. Może wymień filtr powietrza, paliwa i ew może coś dawkę paliwa trzeba podregulować minimalnie??


To jeden z ostatnich silników diesla o prostej budowie
taki prosty, a wielu mechaników rozrządu nie umie ustawić. wymiana sprzęgła to porażka.



Można go podkręcić mechanicznie, ale czy jest sens?

jest, bo +15KM za darmo to już coś :)

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:42 ----------


Chodzi ci o tzw. odcinkę? Pewnie w TD jest ustawiona na 5000 obr i wskazówka dalej nie pójdzie bo rozleciał by się silnik. :)

w tym silniku 180km/h osiąga sie gdzieś w granicy 4500-4600 więc u niego ewidentnie nie idzie więcej, bo mu paliwa brakuje :)

SpiderM
05-01-2012, 10:16
tak zapytałem bo wydaje mi sie że zeczywiście paliwa brakuje filtry nowe pompa po regeneraci silnik po kapie bawiemy sie w podkręcanie na warsztacie to pomyślołech że może tego moje też podkręcić a z tym chipem to wezna i mu sie podpna pod kompa i tam mu podkręca ale musza czekać aż kumpel podjedzie na warsztat bo on mo kompa i programy do tego a takie do ścigania to my momy :) Vtec z turbo :)

zsberg
05-01-2012, 10:53
jest tu gdzieś kamera ukryta?? ;)

Qrzyh
05-01-2012, 11:20
jest tu gdzieś kamera ukryta??

Padlem :wow::zakrecony::zakrecony::zakrecony::zakrecony:: zakrecony::zakrecony::zakrecony::panna:

---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

Trafiles w sedno w 10000%

plusek
05-01-2012, 14:56
SpiderM, ale na j.polskim w podstawówce to pewnie spałeś :)

guuuma
05-01-2012, 18:52
heh... hanysek.... z TD to mooooże uda się jechać szybciej ale tylko z górki :) sam mało nie kupiłem dwa lata temu TDeka



jest, bo +15KM za darmo to już coś

i tu już bez sarkazmu... jak chcesz wycisnąć z tego diesla 15MK więcej??

batman72
05-01-2012, 21:13
katalogowo V maks w tym modelu to ok 182km/h
180, a kombi 176

licznikowo poleci więcej - mój maks 190 poszedł
czyli naprawdę ok 170

bio maks 165 poleciał, a Vmaks było na paliwie premium - nie pamietam której marki wtedy
bio, czy premium nie ma znaczenia- ten silnik lata na wszystkim, co przypomina ropę

wielu mechaników rozrządu nie umie ustawić. wymiana sprzęgła to porażka
to d... , a nie mechanicy, gdzie Ty widzisz porażkę przy wymianie sprzęgła, tym bardziej, że 300tys wytrzymuje?

+15KM za darmo to już coś
nie za darmo- dawkowanie trzeba zwiększyć i boster rozkręcić, poza tym silnik z większym przebiegiem się rozleci w momencie.

zsberg
05-01-2012, 21:24
i tu już bez sarkazmu... jak chcesz wycisnąć z tego diesla 15MK więcej??

kolego, da się - poszukaj na forumie :)
chodzi o to, że turbina ma zawór który nadmiar doładowania upuszcza w powietrze (takie zabezpieczenie przed przeciążeniem). Maksymalnie podobno turbo ma wydajność 1.6 bara, ale ustawione jest jakoś tak na połowe 0.8 czy 0.9. Zwiększając ciśnienie do powiedzmy 1.1 i zwiększając dawkę paliwa na boosterze mamy kilka koni więcej i lepszy moment obrotowy oraz minimalnie mniejsze spalanie. To tak łopatologicznie. No ale na tym sie "tuning" kończy w tym silniku.

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:16 ----------


180, a kombi 176

różne źródła różnie podają


czyli naprawdę ok 170
tutaj sie mylisz - jeśli dobrze pamiętam to nawigacja zanotowała 185km/h, bo w funkcjach ma możliwość pokazania największej szybkości przelotu trasy


bio, czy premium nie ma znaczenia- ten silnik lata na wszystkim, co przypomina ropę

owszem, pojedzie na wszystkim, ale poczytaj temat o bio to zobaczysz co ludzie piszą. ja jeździłem i czuć było utratę mocy. licznikowe 165 to było naprawdę wszystko co poleciał


to d... , a nie mechanicy, gdzie Ty widzisz porażkę przy wymianie sprzęgła, tym bardziej, że 300tys wytrzymuje?

nie każdemu wytrzymuje 300 to raz. dwa to zobacz ile np. do mk1 sprzęgło kosztuje i ile chcą za wymiane (w mk2 jest inne i o 40% tańsze). POczytaj temat rozrządu w TD to zobaczysz jakie ludzie mają problemy potem z odpalaniem przez zle ustawione rozrządy.


nie za darmo- dawkowanie trzeba zwiększyć i boster rozkręcić, poza tym silnik z większym przebiegiem się rozleci w momencie.
kolega z forum podkręcił i z tego co pisał to 20 000 jeździł a potem sprzedał i nic sie nie działo. i skończmy z mitem ze 200 000 to już kaplica dla silnika. to dopiero początek życia. ludzie mają cofniete z 400 na 160 i latami śmigają jeszcze.

guuuma
05-01-2012, 22:59
kolego, da się - poszukaj na forumie
chodzi o to, że turbina ma zawór który nadmiar doładowania upuszcza w powietrze (takie zabezpieczenie przed przeciążeniem). Maksymalnie podobno turbo ma wydajność 1.6 bara, ale ustawione jest jakoś tak na połowe 0.8 czy 0.9. Zwiększając ciśnienie do powiedzmy 1.1 i zwiększając dawkę paliwa na boosterze mamy kilka koni więcej i lepszy moment obrotowy oraz minimalnie mniejsze spalanie. To tak łopatologicznie. No ale na tym sie "tuning" kończy w tym silniku.

słyszałem że ktoś podkręcił tak turbawke że była gorętsza niż kolektor wydechowy... słyszałem też że pasuje do endury turbina z jakiegoś Iveco ale na ile to legendy to nie wiem....

batman72
06-01-2012, 08:13
różne źródła różnie podają
Instrukcja polskia i holenderska- identyczne Vmax, ale spalanie podaja inne:)

pojedzie na wszystkim, ale poczytaj temat o bio
Nie muszę czytać- jeździłem na bio i np: najniższe spalanie na trasie PL-NL miałem na bio, auto słabsze nie było, a przynajmniej tego nie odczułem.

nawigacja zanotowała 185km/h
Jeżdżę z nawigacją od 1997 roku i wiem, że pamięta Vmax, ale czasami w tej zakładce znajdowałem pierdoły typu osiągniete Vmax 300km/h

ile np. do mk1 sprzęgło kosztuje
piszę o MkII (założyciel tematu też ma MkII) a sprzęgło zaczęło ślizgać przy 300 tys i założyłem świeżo okutą tarczę wyjętą uprzednio z auta taty i jego docisk, bo był ciut lepszy. Wysprzęglik nowy.(Co prawda padł po 2 dniach, ale został wymieniony na gwarancji.) Tata wcześniej założył nowy komplet. Mój docisk po jakimś czasie poszedł do trzeciego samochodu. Jeżdzi na tym zestawie do dziś.

podkręcił i z tego co pisał to 20 000 jeździł
20 000 to dla mnie żaden przebieg- robię tyle w 4-5miesięcy

skończmy z mitem ze 200 000 to już kaplica dla silnika
tego nie napisałem- mój były ma ponad 2 razy tyle, ale jeśli podkręcimy taki silnik z przebiegiem rzędu 300-400 tys, to długo nie pociągnie.
Pozwolę sobie zacytować mój post z innego tematu:
Nasze 4 rodzinne Mondki MkII 1.8 td chodzą i odpalają bez problemu- swojego z przebiegiem 390.000 wymieniłem na MkII 2.0 automat z powodów podatkowych. Pomimo niemałego przebiegu auto dalej śmiga, a widzę je często, bo kupił je kumpel- teraz ma około 450.000
Zaznaczam, że pod maską w żadnym z nich nie znajdziesz ani ręcznych pompek "gruszek", ani zaworków zwrotnych, wężyków przeźroczystych i innych tego typu wynalazków.
Wszystko oryginał- z podgrzewaczem ropy, szybkozłączkami, filtrem paliwa z pompką, czyli z wszystkim tym, co ludzie z tego forum polecają wyrzucić. Oczywiście auta młode nie są (wszystkie z lat 97-98) i niedomagania się pojawiają- u taty (klubowicz Stasio1948) uszczelniano pompę, u siostry również, w trzecim padł wtrysk sterujący i uszczelka pod głowicą, mój był kupiony z wypalonymi zaworami i cieknącym bosterem itp. Wszystkie usterki były na bieżąco diagnozowane i usuwane- zepsute części były naprawiane, lub zastępowane nowymi, bądź używanymi, ale sprawnymi. Nigdy nie było problemu z rozrządem- we wszystkich naszych td wymieniany co 60.000.
Tak więc wszystkie moje posty są pisane w oparciu o doświadczenie nabyte w kontakcie z 6 Mondeo MkII (moje 3), a nie z tego, co gdzieś słyszałem.
Do mechaników nie mam zaufania, a że nie jestem ułomkiem, to wszystko, co dam radę naprawiam, lub wymieniam sam.
Wielu napraw nie opisuję na forum, ale potrafię naprawić w td sprzęgiełko klimy nie wyciągając jej z auta, zdarzyło mi się wymieniać szczotki rozrusznika na ulicy w Amsterdamie rozbierając rozrusznik "od tyłu" (głowiczka została przy skrzyni) robiąc wszystko "od góry" itp.
Pierwsze Mondeo td użytkujemy od początku 2002 roku (10 lat)- pozwoliło to dobrze zapoznać się z autem, więc z następnymi było "z górki".

bewa
07-01-2012, 10:37
Zgadzam się całkowicie z tym co powiedział batman72, natomiast jeśli chodzi o osiągi to na swoim autku nie mogę "wycisnąć) więcej jak 145km/h, nie wiem co jest tego przyczyną ale tyle mi wystarcza:skromny:

zsberg
09-01-2012, 15:01
nie mogę "wycisnąć" więcej jak 145km/h, nie wiem co jest tego przyczyną ale tyle mi wystarcza

toć jeździć czymś taki to istna męczarnia jest, no chyba ze do tej prędkości przyspiesza żwawo

bewa
09-01-2012, 15:50
Do 145 przyspiesza żwawo, a później klapa...więcej nie "wyduszę"...nie wiem co go boli.

Gruuby
11-01-2012, 22:15
ja miałem 114KM w 1.8td i nadal szału nie było szkoda zabawy i jeżeli maiłbym to robić drugi raz to za 1mln $ :D

zresztą poczytaj....
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/9599-cisnienie-turbiny/page3

bewa
12-01-2012, 13:39
Świetny materiał do zapoznania, ale...dla mnie to wszystko jest "czarną magią".
Muszę się jeszcze bardzo dużo nauczyć, ale pocieszam się tym, że mam Was tutaj i mogę zawsze liczyć na Waszą pomoc :skromny: