PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Bardzo wysokie spalanie Lpg



angelot
04-01-2012, 07:52
Witam, od momentu założenia instalki, tj. BRC sequent24, mondek bardzo dużo pali i nie wiem czy tak ma być czy gazownik coś schrzanił. Do rzeczy - ostatnio w mieście 330km spalił 36l lpg, do tego jeszcze ok 12l benzyny. Po moim wyliczeniu na gazie wychodzi 10,90l ale nie liczę benzyny. Po odliczeniu benzyny zużytej na odpalanie wychodzi, że gazu spalił w mieście 15,6l. Do tego dochodzą jeszcze problemy z ciężkim odpalaniem auta, rano odpala bez problemu ale po zgaszeniu i ponownej próbie odpalenia jest już gorzej, trzeba dłużej albo dwa razy zakręcić silnikiem. Proszę o opinię na ten temat. Dzisiaj po raz już chyba 7 czy 8 jadę do gazownika , mam zostawić mondka i mają sprawdzić czy układ jest szczelny bo poprzednie regulacje nic nie dały.
Pozdrawiam.

rustin
04-01-2012, 17:38
Ja bym jednak stawiał na regulację, odłacz aku, odpal na drugi dzień czy tam za parę godziń jak ostygnie, zostaw go aż złapie 90' i jeździj normalnie ze 2-3 dni, zobaczysz jeżeli bezie normalnie odpalał, wina regulacji ( dlatego zostawic na wolnych aż złapie temp bo u mnie gdy stał tylko 2-3min jak był mrozy to potem na zimnym jak odpalałem obroty falowały, czekanie aż sie zagrzeje pomogło )

PawelKrakus
07-01-2012, 01:44
czekaj, ale jak to liczysz? nagle z 10,90 robi sie 15,6 gazu... a benzyna byla tylko na odpalenie i az do momentu jak instalacja sama przechodzi z benzyny na gaz, tak? na zbiorniku 36 l gazu przejechales 330 km wiec gdzie tu jest problem? do tego piszesz o okolo 12 litrach benzyny ale nie masz pewnosci ile to bylo, pytanie jak zmierzyles ilosc tej benzyny???
Problemy z odpaleniem... no wiesz, jesli odpalasz rano bez problemu i zaraz go gasisz, to problem bedzie... sam tak mam gdy tylko wyjezdzam z garazu i jade pod dom (300 metrow) a gasze silnik i zapomne po zgaszeniu wcisnac pedalu przyspieszenia to potem mam takie problemy z odpaleniem o jakich piszesz.

pepicosi
07-01-2012, 20:27
normalnie szok jak się takie coś czyta a ile ma palić według ciebie 8 lpg czy jak
to nie jest małe auto i na dodatek combi
to sprzedaj kup focusa z 1,6 silnikiem to ci spali mniej o litr może dwa

co do palenia na ciepłym silniku mogą być rozwalone mapy
albo któryś wtrysk lub parownik puszcza lpg w dolot

angelot
09-01-2012, 23:23
czekaj, ale jak to liczysz? nagle z 10,90 robi sie 15,6 gazu... a benzyna byla tylko na odpalenie i az do momentu jak instalacja sama przechodzi z benzyny na gaz, tak? na zbiorniku 36 l gazu przejechales 330 km wiec gdzie tu jest problem? do tego piszesz o okolo 12 litrach benzyny ale nie masz pewnosci ile to bylo, pytanie jak zmierzyles ilosc tej benzyny???

Liczę tak jak powinno się liczyć, tankuję PB i Lpg pod korek, rano wyjeżdżam zapisuję ile przejechałem na benzynie zanim instalka przełączy się na gaz i tak codziennie. Kończy się gaz, tankuję znowu i gaz i benzynę do pełna/ stąd wiem ile spalił benzyny na km, które przejechałem zanim się mondek nie rozgrzał/, od całości przejechanych km odejmuję te tylko na Pb i wychodzi 15,6 Lpg. Miałem nadzieję, że bedzie palił mniej ok 13l max 14 ale widocznie ten typ tak ma.
Pozdrawiam.

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:17 ----------



Problemy z odpaleniem... no wiesz, jesli odpalasz rano bez problemu i zaraz go gasisz, to problem bedzie... sam tak mam gdy tylko wyjezdzam z garazu i jade pod dom (300 metrow) a gasze silnik i zapomne po zgaszeniu wcisnac pedalu przyspieszenia to potem mam takie problemy z odpaleniem o jakich piszesz.
Hmm, o tym nie słyszałem, jak jutro wyjadę i zgaszę silnik to spróbuję tak zrobić. W końcu może się rozwiąże problem. Dzięki. Pozdrawiam.

PawelKrakus
10-01-2012, 03:20
jezdzisz tylko na krotkich odcinkach po miescie?

kordyl
10-01-2012, 11:25
A jaki Kolega ma silnik ?? Bo u mnie to i 18l wychodzi w korkach albo na krótkich odcinkach...