PDA

Zobacz pełną wersję : [All] prędkość tankowania lpg



jarku
04-01-2012, 12:50
1. Czy prędkość tankowania gazu zależy od mocy/wydajności pomp, które są na stacji?
2. Czy moc/wydajność tych pomp ma wpływ na ilość tankowanego gazu?
3. Czy prędkość tankowania ma wpływ na ilość tankowanego gazu?

ostatnio doszedłem do wniosku, w jakiś sposób popartego statystyką mojego spalania z motostatu, że jeśli tankowanie przebiega wolno, ilość gazu który jest nabity do butli zgadza się z licznikiem na dystrybutorze.

przy szybkim tankowaniu, licznik dystrybutora zawyża, w butli jest mniej gazu, a ja widzę to w postaci zwiększonego spalania.

mam takie wrażenie, że im wolniejsze tankowanie, tym jakość gazu lepsza - ale to pewnie przypadek. poziom spalania lpg mnie nie interesuje, ale kiepska jakość gazu doprowadza mnie do :zly:

rustin
04-01-2012, 17:35
Nie jestem pewien ale wszystko zależy od ciśnienia jakie daje dystrybutor i jaka jest temp na dworze, wilgotność itd

jarku
05-01-2012, 10:05
jaka jest temp na dworze, wilgotność itd

czytałem, ze temp zewnętrzna ma wpływ na ilość tankowanego gazu.
ale ciekawi mnie samo ciśnienie i prędkość z jaką jest tankowany gaz

Rogaleskoo
05-01-2012, 11:15
LPG jest podawany w formie płynnej a jak wiemy płyny nie są ściśliwe... Dopływ gazu jest odcinany poprzez układ pływaka, dźwigni i zaworu (jak w rezerwuarze). O tak jak na tym filmie...
http://www.youtube.com/watch?v=IUxSM4bzHks

jarku
05-01-2012, 11:31
LPG jest podawany w formie płynnej a jak wiemy płyny nie są ściśliwe..

aj noł. chodzi mi o kwestię : prędkość tankowania vs. licznik. czy są w jakimś związku "przyczynowo-skutkowym" :hmm:

przemyślenia te mam po wizycie na orlenie w ostatnim czasie: tankowanie trwało długo, licznik na dystrybutorze kręcił się powoli, a ilość gazu i późniejszy wynik spalania wskazują, ze wszystko było ok.

szczególnie na jednym z wasbruków i lukoilu w wawie - tankowanie jest bardzo szybkie, licznik gna jak szalony, ale spalanie wychodziło mi po 13litrów i do butli wchodziły ilości kosmiczne.

dlatego zastanawiam się czy ma to jakiś związek, czy jest to przypadek, ze gaz z tamtych stacji jest lipny

LukaszV6
05-01-2012, 14:53
ja testuje teraz taką sytuacje....zawsze wchodziło mi ~39L, a ostatnio zawór odbił przy ~34L (zbiornik był wyjeżdżony do końca-jak zawsze:zakrecony:) i zobaczę ile km zrobię....podejrzewam, że może coś zawór daje doopy....

krzysiekbyd
05-01-2012, 17:01
u mnie na osiedlu jest taka stacja .Tak tankujesz np za 20zl to juz od 15zl zaczyna pompa pompowac wolniej ... i tez mi sie zdaje ze jak wolniej pompuje to cos oszukuje ....

jarku
05-01-2012, 17:02
mi sie zdaje ze jak wolniej pompuje to cos oszukuje ....

mi odwrotnie - im wolniej, tym dokładniej

pepicosi
05-01-2012, 23:36
auta z typem wlewu holderskim mają bardzo wielki przelot przewodu i tam szybko leci
a czemu szybciej ma być mniej dokładniej ?

LukaszV6
09-01-2012, 09:34
no i na 35L przejechałem tyle samo co na 39L, a przypomnę że na 100 tankowań 99 to tankowania ~39L, tylko ostatnio wlazło 35L no ale zrobiony dystans ten sam