PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Gasł na niskich obrotach. Problem z odpaleniem. Zdecydowanie za duze spalanie



Adam O
04-01-2012, 15:47
Witam

Mam mały problem mniej więcej od 3 dni. Mianowicie samochód palił mi w trybie mieszanym (trasa\miasto) zalezy od stylu jazdy 7litrów czasem do 8 dochodzilo
3 dni temu mniej wiecej jak mialem polowe baku gdy wciskałem sprzęgło żeby zmienić bieg samochód podczas jazdy gasł. Zatrzymałem sie na poboczu i silnika za nic nie moglem odpalić... Zadzwoniłem po kolege który wystarczyło ze delikatnie mnie popchną i samochód zapalił. za około 10 kilometrów sytuacja się powtórzyła. Ale na popych juz nie pomoglo... wiec musialem przejsc do drastycznych srodków linka... samochód niby zaskoczył ale nie mogł sie wkrecic na wyższe obroty i gasł po przejechaniu około 2 km na lince z małą predkości na biegu 2 samochod juz nie gasł i wszytko wróciło niby do normy....

po przejechaniu 30 km zauwazyłem na wsakzniku znaczny spadek poziomu paliwa. Ze tak powiem palił jak smok. wychodzilo na moje oko prawie 12 litrów jak nie lepiej. silnik nie kopci na czarno spadku ani wzrostu mocy nie zaobserwowałem silnik chodzi równo. Po zatankowaniu nie wiem czy jest istotnegdzie ale na orlenie sytuacja sie powtórzyła na 5 litrach ledwo przejechałem 40 km. Dla mnie to jest nawet nie mozliwe zeby samochod 1.8 tyle palil... Kałuży pod samochodem nie... co moze byc nie tak???

Jeszcze jedno: gdy poziom paliwa mam miedzy rezerwą a pierwsza kreską (rezerwa sie nie swieci) po dodaniu gazu np na swiatłach strzałka opada pod rezerwe i momentalnie zapala sie rezerwa. Gdy jade juz noramalnie wskazówka delikatnie na poziom równy z rezerwą się podniesie gdy zatrzymam sie na swiatłach wskazówka wraca do stanu faktycznego (ile jest tak naprawde paliwa) gdy rusze sytuacja sie powtarza. Czasami juz nie wiem ile mam paliwa ;] przed gasnieciem samochodu takiej sytuacji nie mialem...

co moze byc przyczyna tego wszystkiego...?

suhy4
04-01-2012, 15:59
Po pierwsze mierzenie zużycia paliwa od kreski (kontrolki) rezerwy nie jest tak miarodajne jak pod korek. Po drugie czy przy odkręcaniu korka wlewu paliwa nie słyszysz zasysania powietrza? Po trzecie sprawdź pasek rozrządu

boni
09-01-2012, 00:29
diesla nie odpalamy na popych!!!!