PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] przekaznik podgrzewania foteli.



qpens
07-01-2012, 12:36
witam jak w temacie poszukuje przekaźnika od podgrzewania foteli bo niestety przestały grzać mimo ze bezpiecznik jest ok.... może ktoś jest w stanie mi pomoc w znalezieniu tego przekaźnika?? wiem ze jest gdzieś z prawej strony pod deska rozdzielcza ale niestety nie mogę go znaleźć. z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

mondziak2005
07-01-2012, 12:51
nie wiem gdzie on jest ale zobacz czy prad masz w przewodach pod fotelem bo moze przkaznik jest ok a przewód w samym fotelu sie przetarł urwał albo co

qpens
07-01-2012, 13:25
no prąd do kostki pod fotelem dochodzi ale nie grzeje ani jeden ani drugi. może być coś z fotelami??

Optysio
07-01-2012, 13:36
Przekaźnik od podgrzewania zadków jest za schowkiem. Trza wyciągnąć schowek, odkręcić sterownik centralnego. Za sterownikiem znajdziesz brązowy przekaźnik (białe, jak są, dotyczą instalacji alarmu).
Sprawdź same włączniki oraz kostki kostki pod fotelami. Jeśli tu jest dobrze, to mogły urwać się/upalić przewody przy matach lub same maty szlag trafił. Mata z siedziska i oparcia połączone są szeregowo. Najczęściej uszkodzeniu ulegają przewody przy macie w siedzisku.

qpens
07-01-2012, 13:38
dzieki Optysio. wiec może to być wina mat?? a można gdzieś takie dostac??

Linarr
07-01-2012, 19:40
na złomie z rozebranych aut np. A weź jeszcze sprawdź ile omów będzie miała mata - czy jest tzw przejście najlepiej ustawić miernik na piszczałkę. To wskaże lub wykluczy uszkodzenie maty

qpens
08-01-2012, 12:25
oki dzieki jutro sprawdze i jak sie czegos dowiem dam znac...

JokerMondeo
08-01-2012, 12:43
no prąd do kostki pod fotelem dochodzi ale nie grzeje ani jeden ani drugi. może być coś z fotelami??

Jeśli prąd dochodzi to nie masz co ruszać przekaźnika ;) Zobacz przełącznik od podgrzewanych foteli, bo one są tandetne i często się psują!
Tylko zastanawia mnie to czemu oba nie grzeją. Przestały Ci grzać oba w tym samym czasie?

qpens
09-01-2012, 03:13
szczerze mówiąc to kupiłem samochód w zeszłym roku w lutym i nie korzystałem z podgrzewania foteli. sprawdzałem czy grzeją ale nie dawały znaku życia i się tym nie przejmowałem ale tak ostatnio zabrałem się za małe poprawki w moim mondolocie a chciałbym je ożywić :)

Optysio
09-01-2012, 14:12
Kuba, możemy umówić się na niedzielę i dojdziemy prawdy o siedzeniach, w tygodniu niestety brak czasu

mondeo1983
09-01-2012, 16:53
prawdopodobnie urwały ci sie kabelki przy matach siedziska (te co ida do termistorów-takie guziczki na środku maty siedziska)wystarczy zdjac troche tapicerki i przylutowac je z powrotem
miałem tak samo:boshe:

qpens
09-01-2012, 17:15
Optysio sprawdzę najpierw tak jak pisze kolega mondeo1983 jeżeli mi się nie uda i jak będziesz miał chwile czasu w niedziele to do Ciebie podjadę

Optysio
09-01-2012, 17:28
Nie ma sprawy, czas w niedzielę się znajdzie. Ale faktycznie, sprawdź przewody jak pisze Mondeo, u mnie w jednym fotelu właśnie urwały się przewody. Jak na złość, to był mój fotel.

qpens
09-01-2012, 18:14
jedno jest pewne wszystko wskazuje na usterkę w fotelach ponieważ nie ma przejścia prądu sprawdzałem miernikiem i na dodatek oba włączniki są do wymiany bo w nich znów przejście jest cały czas to chyba musiało być przyczyna upalenia się kabelków skoro grzało cały czas.