PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Przełącznik sterowania szyb



piotr.npk
11-01-2012, 07:55
Hej
Zdechła mi szyba od pasażera i pierwszym podejrzanym jest przełącznik jak w temacie... ale...
pomierzyłem go sobie i jest tak: w stanie "spoczynku" piny odpowiedzialne za sterowanie są zwarte, a kiedy przycisnę - odpowiednie się rozwierają. Tak na logikę powinno być odwrotnie stąd moje pytanie - czy wyłącznik jest kaput czy może coś innego?

miłego

jasiugm
11-01-2012, 13:56
A czy przycisk od strony kierowcy otwiera szyby? Najlepiej rozłożyć ten nie działający. Nie jest to trudne i potrzeba jedynie cienkiego śrubokręta. Po bebechach zauważysz co jest z nim nie tak:)

piotr.npk
11-01-2012, 17:46
Ano właśnie rozbierałem i zauważyłem taką przypadłość jak opisałem - co się kłóci ze zdrowym rozsądkiem :)
A przycisk od kierowcy działa i szybę otwiera...

plusek
11-01-2012, 19:31
pierwszym podejrzanym jest przełącznik
Nie masz innego na podmianę? Albo pożyczyć od kogoś?
Żeby być pewnym, że to przełącznik.

dav18
11-01-2012, 21:03
Na podmiane możesz użyć tego od fotela, różni się tylko tym że nie jest podświetlany na zielono :)

plusek
11-01-2012, 22:26
No, fakt. Zapomniałem o tym w fotelu. :)
Myślałem najpierw o tym z tylnych szyb, ale nie każdy ma 4 szyby w elektryce. :skromny:

Optysio
11-01-2012, 22:27
Podmień przełącznik i zobacz co będzie. Prawdopodobnie padł i z tego powodu masz problem. Dlatego miernik może pokazywać rozwarcie. Poza tym miernik może oszukać. U mnie na ten przykład miernik pokazywał, że wsio jest ok, a szyba nie działała. Kupno nowego zlikwidowało problem.

piotr.npk
12-01-2012, 14:34
A podmienię niezadługo i zobaczę. Dzięki za rady :)