PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec] Pęknięta miska olejowa, remont silnika?



bede83
11-01-2012, 13:08
Szybkie pytanie:

Jechałem w lesie, wjechałem w kałużę coś bach! pierdzielnęło od tego momentu przejechałem ok 2 km z czego ok 1 km przez las (kałuża była w lesie :) dość wolnym tempem. Pod koniec jazdy zaczęło coś dymić z nawiewów więc zaparkowałem pod domem wpełzłem pod auto i zauważyłem, że... nie mam tylnej ściany miski olejowej (od strony kabiny) podstawa miski została.

Pytanie moje brzmi czy mam już zmieniać silnik? robić remont? czy może wyszlifować wał kupić panewki i będzie hulało? oczywiście miche muszę kupić to wiadomo :)

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam
Piotr

Marcin-Klb
11-01-2012, 13:32
Wymień silnik ;)

linkgrabber
11-01-2012, 13:39
Nie zapaliła sie kontrolka od cisnienia? Najlepiej zawieź je do mechanika niech oceni, nikt przez internet nie powie czy silnik sie zatarł :) Przy Audi jak ojciec rozbił miske to dojechał do celu, nie wiedział o tym, stało 2 godziny, i dopiero potem jak przejechal kilkaset metrow to zauwazyl kontrolke, sama wymiana miski załatwiła sprawę :) No ale tam to wchodzi ponad 6 litrow oleju...

bede83
11-01-2012, 13:44
kontrolka sie nie zapalila

jerzuu123
11-01-2012, 15:15
Załóż inną miskę i zalej olej i odpal.Może nic mu nie jest.

Ufo
12-01-2012, 00:57
W tych autach kontrolka ciśnienia bardzo późno się zaświeci. Ja miałem taki przypadek że po zalaniu engine flush puściło klejenie michy i wylał się olej, że bagnet suchy i nawet popyhacze klekotały. Czujnik jednak działał bo po zlaniu resztek oleju i wymianie filtra odpaliłem silnik, ciśnienie świeciło z 5 sekund aż zgasło. Teraz normalnie kontrolka się zachowuje a silnik dobrze pracuje. Zmień michę, zalej olejem i zobaczysz jak jest. Wymiana michy nie jest prosta bo silnik trzeba opuścić sankami lub podnieść

bede83
12-01-2012, 15:47
miche już nie raz zmieniałem przy okazji uszczelki czy remontu tylko chodzi o to właśnie czy sie opłaca :)
no ale zobacze zaloże nową miche zaleje olejem i zobacze czy zabangla :)

dzieki za pomoc
peace! :)

suhy4
13-01-2012, 08:41
Jak z nową michą będzie się tłukło to pozamiatane. Same panewki na wale to min. 100zł + 100zł do tego szlif wału a może jeszcze hydropopychacze min. 20zł sztuka *16 =320zł a inne drobne części........... szkoda kasy i robocizny. No ale poczekajmy na miche