PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Gaz w V6 - gdzie reduktor i czujnik cisnienia



KLUSEK
13-01-2012, 22:07
Witam speców :D

Ostatnio robię porządek ze swoją instalacją w V6, która chyba zakładał jakiś kowal, a nie gazownik ;)
No ale do rzeczy.

Najpierw chciałbym sie dowiedzieć, gdzie, w jakim miejscu w swoich V6 macie reduktor zamontowany, i jakiej firmy.
Do tej pory miałem Zavioli Zeta przy prawym kielichu wciśniety. Teraz wymieniłem go na Scorpiona ST, ale z racji większych rozmiarów ledwo się tam mieści.
Do tego wszystkiego chcę rozpórkę zamontowac, więc reduktor musi stamtad zniknąć.

Ja widzę dwie opcje:
- za prawą lampą jest trochę przestrzeni
- pod akumulatorem

Jak jest u Was ?

Drugą rzeczą jest miejsce wpięcia czujnika ciśnienia. Wiadomo, że najlepiej, aby był zaraz za filtrem f.l., ale zamierzam zamontować filtr czaja z dwoma wyjściami, więc czy podłączenie go pomiędzy listwami (na kompensacji) będzie dawało prawidłowe odczyty? Według tego schematu:

http://i.imgur.com/0OGj1.png

wilu117
13-01-2012, 22:37
Lepszą opcją jest zastosowanie dwóch filtrów, pierw rozgałęziasz "Y" a potem montujesz filtry. Czujnik daj za którymś filtrem ale przed listwą, nie dawaj go na kompensacji. Reduktor mam pod akumulatorem ale ja mam mk3.

KLUSEK
13-01-2012, 22:42
Wiem, że lepiej dwa filtry, ale ten "Y" ma wystarczającą wydajność (przepustowość) według opinii speców i moich wyliczeń :)
Poza tym, chcę mieć jak nawiększy porządek pod maską, im mniej kolanek, przewodów i rozgałęzień tym lepiej.


Czujnik daj za którymś filtrem ale przed listwą, nie dawaj go na kompensacji

Czy jeśli rozgałęzimy na dwa filtry i damy czujnik za jednym z nich, to nie będzie wskazywać niższego ciśnienia ? Na chłopski rozum tak, natomiast na kompensacji powinno być w miarę realne ciśnienie w układzie. Tutaj właśnie mam zagwozdkę :)


Reduktor mam pod akumulatorem ale ja mam mk3.
No własnie, tam najwięcej miejsca. Ale ogólnie chyba w MK3 jest więcej miejsca pod maską.

Kleber
13-01-2012, 23:01
ja dalem czujnik wlasnie na kompensacji , mysle ze to nie jest zly pomysl a reduktor mam tez pod aku

wilu117
13-01-2012, 23:42
Szczerze mówiąc nie wiem, na chłopski rozum na kompensacji ciśnienie w trakcie pracy będzie trochę niższe niż przed listwami :niewiem:
Natomiast jak się dowiadywałem co i jak to zawsze mówiono mi aby czujnik był pomiędzy filtrem a listwą.

KLUSEK
13-01-2012, 23:46
Między filtrem a listwą to najlepsze miejsce, ale w R4, gdzie jest jedna :) W V6 trochę to komplikuje sprawę, bo listwy są dwie, a czujnik jeden :)

andrzejud
14-01-2012, 00:05
Ja w swoim MKII 2.5 V6 reduktor miałem pod akumulatorem. Jest tam wystarczająco miejsca jeżeli masz manual. Przy automacie jest problem bo jest tam sterowanie od skrzyni i reduktor się nie mieści.

KLUSEK
14-01-2012, 00:22
Oczywiście mam manual.
Pod aku chyba będzie najlepiej, w zasadzie tylko tam chyba jest miejsce :)

Obecnie mam elektrozawór za prawą lampą (obok wlewu płunu do spryskiwaczy) i myślę, aby go tam zostawić, tylko pociągnąć miedź pod aku. Będzie to można bezproblemowo gdzieś przy chłodnicy zrobić ?