PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] zamki wariują, czy wymiana pomoże? Czy to coś innego?



mirpo
18-01-2012, 12:47
Odkąd zaczęły się niskie temperatury, a zwłaszcza mrozy, to zaczęły się wariacje zamków.
Chodzi o to, że otwieram pilotem, naciskam raz, to otwierają się tylko drzwi kierowcy, a po chwili otwierają się pozostałe drzwi (a przecież powinny dopiero po drugim naciśnieciu).
No i siądę do auta, to po chwili same się zamykają.... A potem też bywa tak że jak przejadę trochę to się znowu same otworzą...
Jeśli się nie otworzą same i próbuje sam otworzyć, to jak pociągnę klamkę do położenia normalnego to pozostałe trzy reagują z opóźnieniem.
Później (zapewne chodzi o temperaturę) jest już OK.

No i wyraźnie słychać że zamek w drzwiach kierowcy chodzi już słabo. Od jakiegoś czasu tak jakoś ciszej i bardziej ociężale chodzi od pozostałych.

Jeśli zmienię zamek w drzwiach kierowcy na jakiś "nowy", to te problemy powinny ustąpić?

lukkison
18-01-2012, 12:55
Wyzwalanie pozostałych zamków jest sterowane przez przełączniki w zamku sterującym.
Ja miałem z tym problem jak gęstniał smar, którym jest wypaćkany zamek. Na przełącznikach było go sporo i reagowąły jak chciały.
Możesz próbować rozebrać zamek i go oczyścić trochę, ale jest z tym zabawy.

mirpo
18-01-2012, 13:10
Kurcze teraz trochę kiepska pogoda żeby się zabierać za rozbieranie drzwi :/ Ale właśnie nie wiedziałem czy za działanie pozostałych zamków jest odpowiedzialna centralka w kabinie czy zamek w dzwiach kierowcy.

A ten smar to wytarłeś całkowicie? coś tam później nałożyłeś na miejsce smaru?

lukkison
18-01-2012, 13:31
Wytarłem tylko z przełączników - mechanizm musi być*nasmarowany.
Jak się*za to zabierzesz, to ostrożnie rozbieraj zamek - najlepiej ogrzany do temperatury pokojowej, bo zimny może pęknąć.

bender131
18-01-2012, 14:51
u mnie czasami sam sie zamyka;/ parę razy kluczyki mi sie zatrzasnęły w stacyjce;/