PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Rezystor nawiewu



maciek666157
22-01-2012, 16:04
Chyba nigdzie o tym nie pisze...
Czy ktos podlaczal to ustrojstwo gdy bylo odkrecone?Konkretnie chodzi mi o to,czy pod czas dzialania dmuchawy,rezystor,a dokladnie to co przypomina plasteline,az tak bardzo sie nagrzewa,ze nie mozna tego dotknac?
Nie dzialal mi 3 bieg i dzis to rozebralem.Procz popalonych stykow na rezystoze mialem stopiona wtyczke(najbardziej na 3 bieg)
zakupilem nowy(uzywke),ale podlaczajac bez kostki sa luzy na stykach i raz dziala,raz nie(ale oba cholernie sie nagrzewaja)-czy to normalne?
I moze wiecie od czego moge dopasowac taka wtyczke?A moze ma ktos i chetnie odsprzeda?
Niech to dziala jak nalezy,bo moja*:girl:tez tym jezdzi,a spalic mondka przez wlasne niedopatrzenie,chyba szkoda

Netoper
22-01-2012, 16:10
Chyba nigdzie o tym nie pisze...
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/81835-problem-z-nawiewem-na-3-stopniu

maciek666157
22-01-2012, 16:15
Netoper podziekowal.Akurat nie kuknalem tego tematu,ale rzeczywiscie,jest tam jakis tunel i tez podejrzewalem,ze to on chlodzi rezystor.
Ale co z moja* spalona wtyczka?*

Netoper
22-01-2012, 16:25
Ja u nas wgóle odciąłem wtyczkę, na przewody dałem coś takiego
http://www.image.micros.com.pl/_icon_auto_s/zs6.3og.jpg
I zarobiłem takimi konektorami
http://www.image.micros.com.pl/_icon_auto_s/zs6.3gt.jpg
Bardzo ładnie i ciasno wszystko do kupy wlazło w gniazdo rezystora.
No i porządnie też trza wyczyścić męskie konektory w gnieździe rezystora.
W dziale klima zamieszczałem dokładniejszy opis

Oryginalny konektor we wtyczce wziął się nam upalił tak, że nawet dociskanie i czyszczenie nic nie dawało bo luźno nachodził, przez to się grzał i w końuu wtyczkę wypalił.

maciek666157
22-01-2012, 16:33
czyli chyba pozostraje Twoja opcja. powiem szczerze,ze chyba najlepsza,niz meczenie sie z uzywana wtyczka.Koszt niewielki a dziala.Szkoda tylko,ze te przewodziki sa takie krotkie....
Dziekuje za podpowiedz Netoper:beer:

Netoper
22-01-2012, 16:39
Szkoda tylko,ze te przewodziki sa takie krotkie....
Ja u nas musiałem skracać bo tak się grzało. że na jednym przewodzie izolacja się skotłowała i sam przewód był ostro przegrzany.

maciek666157
22-01-2012, 16:42
u mnie od tunelu nie da sie ich wiecej wyciagnac jak 10 cm.Jutro po pracy zabiore sie za Twoj patent i mam nadzieje,ze bedzie spoko

Netoper
22-01-2012, 16:50
Tylko porządnie pozaciskaj przewody w konektorze, bo jak będzie za słabo to się zaraz znowu zaczną grzać.
Ja chciałem polutować dodatkowo, ale garb już bolał od niewygodnej pozycji.
Nie pamiętam szczegółów ale gdzieś udało mi się poluzować wiązkę od rezystora (i tu właśnie nie pamiętam czy paskiem była mocowana czy na zaczepie) i dało ją się na tyle wyciągnąć że w miarę była na wierzchu, ale i tak niewygodnie się robiło.

Coś mi świta jeszcze, że odpinałem zasilanie wentylatora dmuchawy bo przeszkadzało żeby wiązkę rezystora bliżej siebie wyciągnąć.

maciek666157
22-01-2012, 16:56
2*:beer: i na spokojnie to ogarne.
Wielkie dzieki za pomoc
pozdrawiam

maciek666157
23-01-2012, 18:49
zrobilem,jak napisales i...jest OK
Jeszcze raz podziekowal

Netoper
23-01-2012, 20:43
Pamiętałeś aby dobrze wyczyścić konektory wystające z gniazdka rezystora?