PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 1.8 TD sprzęgło



korus22
22-01-2012, 18:45
witam . mam taki dziwny problem ze sprzęgłem a może z mechanizmem wysprzęglającym. otóż w czasie jazdy po mieście, gdzie wiadomo sprzęgła używa się często, moment w którym zaczyna brać robi się coraz niżej , ale pedał wraca normalnie na swoją pozycję. żeby wrócić do "normalnego stanu muszę kilkakrotnie strzelić ze sprzęgła i wszystko jest ok. dodam że wymieniałem sprzęgło i całą resztę 20.000 temu i wszystko było ok. ktoś ma pomysł lub doświadczenie z tym problemem? według mnie coś nie tak z linką ale to moja laicka teoria i wolę ją skonsultować. czekam na konstruktywne odpowiedzi i pozdrawiam

kuba 82
22-01-2012, 18:55
na pewno masz linke a nie hydraulikę?

korus22
22-01-2012, 19:09
nie jestem mechanikiem i nie mam pojęcia mam takiego mondka jak ty silnik endura.de a jeżeli to hydrauliczne sprzęgło to co może powodować takie zachowanie?

GrzegorzD
22-01-2012, 19:23
zobacz czy masz dość płynu hamulcowego. Jesli tak spróbuj odpowietrzyć wysprzęglik

korus22
22-01-2012, 19:32
płynu jest dosyć bo sprawdzałem a wiesz GrzegorzD jak to odpowietrzyć ? szukałem na forum ale znalazłem że można ale nie napisane jak.

GrzegorzD
22-01-2012, 19:47
na obudowie skrzyni jest odpowietrznik. Z tego co pamietam odpowietrza się jak hamulce - pompując sprzeglem.

kuba 82
22-01-2012, 19:48
podnies maske i zprawej strony z obudowy sprzegla wystaje taka rurka z zaworkiem, jest to odpowietrznik sprzegła ,warto odpowietrzyc sprzegło i hamulce bo działają na jednymo biegu.zobacz jakiego koloru jest płyn, choc mniemam ze jest wymieniony przy okazji wymiany sprzegła. jezeli nie, moze juz płyn "naciągnął" wody i jego temperatura wrzenia spadła, co przy wzmozonej eksploatacji sprzegła w ruchu miejskim moze doprowadzic do takiej sytuacji jak u ciebie

korus22
22-01-2012, 21:09
podnies maske i zprawej strony z obudowy sprzegla wystaje taka rurka z zaworkiem, jest to odpowietrznik sprzegła ,warto odpowietrzyc sprzegło i hamulce bo działają na jednymo biegu.zobacz jakiego koloru jest płyn, choc mniemam ze jest wymieniony przy okazji wymiany sprzegła. jezeli nie, moze juz płyn "naciągnął" wody i jego temperatura wrzenia spadła, co przy wzmozonej eksploatacji sprzegła w ruchu miejskim moze doprowadzic do takiej sytuacji jak u ciebie
ok jutro sprawdze i napiszę co i jak

moman
01-02-2012, 23:20
Witam Panowie też jestem nowy,mam kłopot z moim Mondeo. Jadać przez miasto sprzęgło wpadło do środka, pedał leży. Cudem dojechałem do mechanika na gasnącym co chwile silniku, biegów już nie dało rady wrzucać. Kupiłem Mondka niedawno, poprzedni właściciel podobno wymieniał dwómas 20000km temu koszt 2800zł. Moje pytanie czy to dwómas i muszę ponownie wchodzić w koszta, czy może pękły węże i płyn hydrauliczny uciekł (gdzieś jakiś wyciek był od spodu z lewej strony właśnie blisko sprzęgła co by potwierdziło moją teorie z płynem hydralicznym), czy też może linka się zerwała. Bo nie wiem jeszcze czy mam hydrauliczne sprzęgło czy linkę. Bardzo Was proszę o pomoc. Auto stoi u mechanika, który uległ wypadkowi zanim więc wróci do pracy trochę jeszcze tam postoi więc chciałbym wiedzieć czy mam się szykować finansowo na nową dwómasówkę czy nie?

GrzegorzD
05-02-2012, 14:22
model i rocznik?

Stasio1948
06-02-2012, 14:36
Jak ma dwumasę to musi być Mk3.Sprzęgło z wysprzęglikiem hydraulicznym i są 2 opcje-pierwsza brak płynu hamulcowego w zbiorniczku-jest wspólny dla hamulców i sprzęgła.Po drugie (gorsze) padł wysprzęglik co wiąże się ze zwaleniem skrzyni biegów i wymianą rzeczonego-koszt znaczny,dlatego najpierw sprawdzić płyn i spróbować odpowietrzyć wysprzęglik.

moman
27-02-2012, 18:06
poszedł wysprzęglik już wymienilem i hula pozdrawiam

korus22
18-03-2012, 12:49
witam to znowu ja. po sprawdzeniu wszystkiego dałem sobie spokój bo niczego nie znalazłem ale... dziś piękny dzień to pomyślałem że autko troszkę posprzątam i zonk! z pod pedała sprzęgła coś cieknie a jak wcisnę sprzęgło to z pod tego gumowego czegoś co jest przy pedale widać i słychać jak coś pod ciśnieniem się wydostaje, domyślam się że to jest przyczyna i mam pytanie ktoś to może przerabiał i wie jak najłatwiej to naprawić czy zostanie mi metoda prób i błędów? pozdrawiam i dzięki za ewentualne rady

Stasio1948
18-03-2012, 13:11
witam to znowu ja. po sprawdzeniu wszystkiego dałem sobie spokój bo niczego nie znalazłem ale... dziś piękny dzień to pomyślałem że autko troszkę posprzątam i zonk! z pod pedała sprzęgła coś cieknie a jak wcisnę sprzęgło to z pod tego gumowego czegoś co jest przy pedale widać i słychać jak coś pod ciśnieniem się wydostaje, domyślam się że to jest przyczyna i mam pytanie ktoś to może przerabiał i wie jak najłatwiej to naprawić czy zostanie mi metoda prób i błędów? pozdrawiam i dzięki za ewentualne rady
Poszła spać pompka sprzęgłowa a właściwie jej uszczelnienie czołowe.Pozostaje poszukać takiej pompki(we wszystkich Mk2 jest taka sama) i wymienić.Naprawa pompki jest niecelowa gdyż oryginał jest plastikowy i przy wyrobionym wejściu tłoczyska do pompki uszczelnianie na dłuższą metę nic nie daje.Zamienne pompki nie są specjalnie drogie a są metalowe.Wymiana nie jest specjalnie skomplikowana chociaż przez brak miejsca bardzo trudno zdjąć zabezpieczenie przewodu ciśnieniowego-trzeba mieć wąskie dłonie.