PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Ksenon MKI



VvOnski
23-01-2012, 16:06
Szukalem i nie znalazlem wiec pytam. Mam lampy wkladkowe i
1) czy chcac zalozyc do MK I ksenon wkladka zostaje czy out?
2) Zarniki h4 czy h7?
3)Czy cos jeszcze ogolem potrzeba do tego aby ksenon swiecil dobrze?
Nie chce czytac odpowiedz typu zmien wkladki lampy itp Oczekuje odpowiedzi wprost
Pozdrawiam

Optysio
23-01-2012, 23:45
Do lamp MK1 nie da się założyć ksenonów, aby spełniały wymogi prawne. Lampa z wkładką ma homologację na żarówkę H1. Wkładka w lampie odpowiada za kształt strumienia światła, czyli nawet jakbyś założył żarnik ksenona to musi zostać. Poza tym odbłyśnik (lustro) lampy nie jest przystosowane do ksenonów. Ma inną geometrię. Do tego musiałbyś założyć samopoziomowanie lamp. Jak nie chcesz narobić sobie kłopotów to raczej zregeneruj odbłyśniki, wymień wkładki na nowe i załóż nowe żarówki. Gwarantuję, że lampy ożyją i będą dobrze oświetlać drogę.
Poza tym założenie ksenonów może dać efekt odwrotny od zamierzonego. Będziesz oślepiał innych, ale drogę może oświetlać gorzej niż zwykłe żarówki.

JokerMondeo
24-01-2012, 07:36
Miałem te ksenony i powiem Ci tak, wkładki musisz zostawić bo inaczej nie będziesz miał dobrego światłocienia, w MK 1 przez te wkładki trochę mniej oślepia się innych niż w lampach bez wkładek, ale dalej będziesz oślepiał. No i licz się z tym, że wkładki Ci bardzo szybko zrobią się żółte i matowe (tak jak mi się zrobiły!) i wtedy to już nawet ksenon nie pomaga ;) Zmieniłem lampy na bez wkładkowe i dobre żarówki wsadziłem i powiem Ci że jest super! Co prawda nie jest to ksenon ale świecą super no i z czystym sumieniem śmigam;)

VvOnski
24-01-2012, 14:35
Hmm a czy moglibyscie mnie na allegro pokierowac ktore lampy sa bezwkladkowe bo dla mnie kazda wyglada tak samo a w opisach nie widze aby cos na ten temat pisalo. Szkoda ze ksenon nie podchodzi pod MK I swiatla mnie naprawde wk....

JokerMondeo
24-01-2012, 15:42
Podchodzić podchodzi tylko że wkładki zrobią się żółte no i jak Cię złapią to w najlepszym wypadku będziesz musiał wkładać stare żarówki przy nich :D Lampy bez wkładkowe widać od razu bo są bialutkie i mają więcej tych paseczków na kloszu (a nie jak stare, które na kloszu mało tych paseczków bo są one na wkładkach) i są już na żarówki H1.

Taka jak na tej aukcji jest bez wkładkowa na moje oko:

http://moto.allegro.pl/lampa-ford-mondeo-93-96-lewa-i2058328015.html

VvOnski
24-01-2012, 15:50
dzieki za link ale wlasnie na oko ;) sprzedawca tez moze mnie w balona zrobic i powiedziec ze bezwkladkowe szukam pewniaka Dzieki za pomoc

Kafar
24-01-2012, 16:59
Spytaj go z którego sa roku, może wie. Muszę być z 96 żeby były bezwkładkowe.

JokerMondeo
24-01-2012, 21:11
dzieki za link ale wlasnie na oko sprzedawca tez moze mnie w balona zrobic i powiedziec ze bezwkladkowe szukam pewniaka Dzieki za pomoc

Wystarczy go poprosić o dokładniejsze foty i będziesz od razu widział czy jest wkładka czy nie ....Klosz z wkładką w miejscu gdzie masz światła mijania jest bardziej przeźroczysty i widać wkładkę! A bez wkładki jest cały zakreskowany taki. Na dobrym zdjęciu od razu to zobaczysz. I tak jak Kafar pisze, ostatnie wypusty MK I dopiero miały oryginalnie bez wkładkowe lampy czyli rocznik 96 (chyba, że akurat ktoś założył do starszego sobie mondka we własnym zakresie i handlarz ma z takie właśnie mondka lampy). Zapytaj w markecie chłopki rozbierają mondki i mają kupe części i od razu Ci powiedzą czy mają lampy takie czy takie ;)

A i kolejna różnica to lampy bez wkładkowe są na żarówki H7 a z wkładkami na H1, tak że wystarczy zadzwonić i dopytać gościa o te szczegóły ;)

GORI232
24-01-2012, 23:47
Zrób coś takiego jak ja mam w swoim
https://lh5.googleusercontent.com/-7SsEi8yiC5s/Tkes4xYGveI/AAAAAAAABv8/GQ6tyEAzHOI/s640/DSC03810.JPG
Tym nie oślepisz nikogo