PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Proszę o pomoc w doborze głosników.



axater
24-01-2012, 17:19
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Mondka z 96r. Chciałbym zmienić swoje standardowe głośnik na coś lepszego. Z tego co się dowiedziałem standardowo w mk1 są głośniki 7x5 20W 4ohm. Chciałbym zmienić je na takie http://allegro.pl/blaupunkt-gtx-572-sc-glosniki-ford-mazda-5x7-i2049346510.html
Posiadam jakieś starsze radio chyba Blaupunkt na którym jest oznaczenie 4x50W. I stąd moje pytania:
Czy mogę te głośniki po prostu podmienić?
Czy nie potrzebuję dodatkowego wzmacniacza? Jeśli tak, to czy ten wystarczy? http://allegro.pl/blaupunkt-gta-4-special-edition-2011-i2056704961.html
Czy będą potrzebne jakieś dodatkowe materiały np kable?
Z góry dziękuje za odpowiedzi!
Pozdrawiam Axater

maniek_
24-01-2012, 17:51
Napisz ile byś chciał wydać na te głośniki. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup zestawu odseparowanego 165 i zastosowanie dystansów z MDFu. Zawsze dobrym pomysłem jest wygłuszenie drzwi - nawet przy głośnikach seryjnych słyszy się różnicę.

axater
24-01-2012, 18:26
Mój maksymalny limit to 700zł, ale wolałbym wydać jak najmniej.
Jestem zielony i prosiłbym o mniej fachowe określenia:)
Czy przy tym zestawie nie jest potrzebny wzmacniacz?
Mógłbyś zaproponować konkretny zestaw głośników i dystansów, bo kompletnie się na tym nie znam...
Co do wyciszenia to maty wygłuszające w drzwiach wystarczą czy coś jeszcze?

Saren
24-01-2012, 22:46
Co do wyciszenia koniecznie maty i pianka

ja u siebie dałem, maty wewnątrz drzwi, na to pianka akustyczna, potem maty na zamknięcie komory drzwi, następnie maty na panel drzwi i na to pianka akustyczna - efekt jest nawet bardziej niż rewelacyjny

co do głośników mogę polecić Ci to co mam w podpisie :) no i w sumie przydałby się do tego wzmacniacz - zakładając że wzmacniacz kupisz używany za około 300 PLN a głośniki nowe to powinno Ci jeszcze zostać na kable :)

axater
26-01-2012, 13:27
Maty takich firm jak APP czy Dynamat? Jakiej firmy pianki?
Gdzie jest komora zamknięcia drzwi?
Wielkie dzięki za pomoc:)

Saren
26-01-2012, 13:33
no ja mam chyba APP , pinka pierwsza lepsza - byle akustyczna ( nie wchłania wilgoci)

pisząc o komorze zamknięcia drzwi miałem na myśli tą cześć drzwi która styka się z plastikowym panelem

czyli do środka drzwi dajesz te miękkie maty a na zewnątrz twarde

Gregor_lowicz
26-01-2012, 14:49
maty najlepiej dynamata ale to duzo wyjdzie a dobre i lepsze od APP sa STP, ok 50zl za mate na przednie drzwi wyjdzie ok, 1,5 maty

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:42 ----------

co do glosnikow to jak juz cos to jakies morelki np tempo 6 za ok 350 mozna kupic a mam namiar do goscia ktory chcial sprzedac

Saren
26-01-2012, 15:16
widziałem ostatnio nawet że Focale można za sensowną kasę złapać :)