PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] cos dziwnego



gos
19-03-2006, 13:42
witam wszystkich i jak zwykle licze na wasza pomoc za która z góry dziekuję problem polega na dziwnym zjawisku ktore ostatnio wystepuje w moim mk, czasami zauwarzam ze mk przerywa tak jak by silnik ciagna i wpewnej chwili nie ale trwa to kilka sekund i mozna to wyczuc nigdy tego niebyło nastepnym obiawem jest to żeczasani gdy samochód stoi silnik pracuje na małych obrotachto chodzi nierównowskazówka obrotomierza porysza sie minimalnie góra dół wiec o co tu chodzi pomocy

mondipython
19-03-2006, 14:01
Spróbój przeczyścić przepływomierz. Ja miałem podobne objawy przerywania przy stałej prędkości i "zmulenia" przy przyspieszaniu i po czyszczeniu ustąpiły. Nie zaszkodzi też reset kompa. Jak te rzeczy zrobić łatwo znajdziesz w archiwum. Chociaż nierówne obroty na jałowym to może być silnik krokowy, może też świece i/lub przewody do wymiany, ale najpierw wyczyść i zresetuj to nic nie kosztuje.

Rhapsody
19-03-2006, 14:55
Spróbój przeczyścić przepływomierz. Ja miałem podobne objawy przerywania przy stałej prędkości i "zmulenia" przy przyspieszaniu i po czyszczeniu ustąpiły. Nie zaszkodzi też reset kompa. Jak te rzeczy zrobić łatwo znajdziesz w archiwum. Chociaż nierówne obroty na jałowym to może być silnik krokowy, może też świece i/lub przewody do wymiany, ale najpierw wyczyść i zresetuj to nic nie kosztuje.
nie "krokowy" tylko zawór bocznikowy, ale tak jak piszesz sprawdzić i wyczyścić (zawór ten jest odpowiedzielny za utrzymywanie stałych obrotów biegu jałowego. ) :banan:

gos
21-03-2006, 22:53
a male pytanko gdzie jest silnik krokowy(zawor bocznikowy)?????

rc23
21-03-2006, 23:01
z prawej strony kolektora dolotowego śruby 10

Rhapsody
21-03-2006, 23:07
z prawej strony kolektora dolotowego śruby 10
wybacz, ale jeśli się nie mylę to chyba M5 na klucz 8 mm.

gos
23-03-2006, 22:20
wielkie dzieki za pomoc jak widac zawsze mozna nawas polegać po przeczyszczeniu przepływomierz i elektro zaworu wszystko wrucilo do normy narazie spoko miejmy nadzieje ze na dłuzej WIELKIE DZIEKI wiem krzyczę.

krzys-68
23-03-2006, 23:00
z prawej strony kolektora dolotowego śruby 10
wybacz, ale jeśli się nie mylę to chyba M5 na klucz 8 mm.Tak,to na pewno M5 :metal na kluczyk 8mm

rc23
23-03-2006, 23:20
racja to nr8 przepraszam, ale dawno tego nie robiłem :satan: