PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Lampka kabiny do kombi



przemek0113
26-01-2012, 00:10
Słuchajcie, będę montował sobie nad siedzeniami, nad tylną kanapą dokładnie dwie lampki. I teraz pytanko bo wiem, że wersje HB miały z tyłu lampki i czy one były w jakiejś ramce? Mam w bagażniku lampkę i tam jest taka metalowa ramka, jakby wklejona w podsufitkę... Nie wystarczyłyby 3 kropelki super glue w 3 miejscach?

Nad lusterkiem mam zwykłą lampkę i tam chyba wymienię na wersję Ghia a na tył pójdą dwie zwykłe :skromny:

bartekk
26-01-2012, 07:09
Kolego, HB miały w tylnej części nadwozia różne lampki. Przed liftem była to taka owalna lampka. Fabrycznie była ona montowana w taką metalową ramkę jak piszesz, aczkolwiek ja mam u siebie zamontowaną taką owalną lampkę bez tej metalowej ramki i siedzi bardzo stabilnie. To tylko kwestia wycięcia w podsufitce odpowiedniego otworu. Możesz zobaczyć jak to u mnie wygląda w tym linku: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/77267-Mondeo-Mk3-SilverX-by-bartekk-%29.

Tak więc metalowej ramki nie musisz mieć, ani nie musisz dawać kropelki. Wytniesz dokładnie otwór i lampka sama będzie się trzymała :up:

Poliftowe, niektóre lepsze wersje miały lampkę taką bardziej prostokątną i ona była osadzona w plastikowej ramce.

przemek0113
26-01-2012, 10:08
Czyli ja mam przedlifta i będę się trzymał wersji bez ramki :) :hehe:

bartekk
26-01-2012, 11:00
Czyli ja mam przedlifta i będę się trzymał wersji bez ramki :) :hehe:

Dokładnie, ona nie jest konieczna ;)

fundil
27-01-2012, 17:45
Jak już będziesz robił otwór na lampkę to musisz dobrze pomierzyć żeby nie trafić w wzmocnienie dachu.
Już na forum podawałem wskazówki tylko muszę to odszukać.

przemek0113
28-01-2012, 00:41
Chyba mała zmiana planów, będzie jedna lampka nad kanapą :hehe: Jak tam włożę żarówkę z 9-ma ledami :hmm: to będzie wystarczająco :zakrecony:

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:17 ----------


tylko muszę to odszukać.Będę wdzięczny :hmm:

MarekPrint
28-01-2012, 01:16
Jak już będziesz robił otwór na lampkę to musisz dobrze pomierzyć żeby nie trafić w wzmocnienie dachu.
Już na forum podawałem wskazówki tylko muszę to odszukać.

Tak jest wzmocnienie , ale ono jest bliżej środka dachu. Zawsze można szpilką się posłużyć. Wbijasz i obserwujesz czy nie trafiłeś.
Ja za pomocą kilku szpilek ustaliłem środek i pozycję lampki, chwila strachu i już świeci. Do przeciągnięcia kabla proponuje użyć twardego drutu prowadzącego. Ja posłużyłem się anteną CB.

przemek0113
28-01-2012, 01:19
Do przeciągnięcia kabla proponuje użyć twardego drutu prowadzącego. Ja posłużyłem się anteną CB.To akurat mam opanowane :hehe: Przerabiałem temat w poprzednim mondku, mk1 :hmm:


Tak jest wzmocnienie , ale ono jest bliżej środka dachu.Będę chyba chciał zamontować centralnie nad kanapą, nad środkowym miejscem. Tak chyba będzie najlepiej :skromny:

MarekPrint
28-01-2012, 01:29
Nie wiem jak w combi , ale w HB wzmocnienie wyczułem dopiero koło środkowego słupka. Od lampki zrób przymiar - obrysówkę na kartce, tekturze i dołóż do podsufitki , wycentruj , przymocuj szpilkami, zrób jedno nacięcie po środku, zbadaj miejsce ( w razie czego możesz trochę przesunąć) i tniemy jak karton.

przemek0113
28-01-2012, 01:36
Nie wiem jak w combi , ale w HB wzmocnienie wyczułem dopiero koło środkowego słupka.Myslę, że będzie podobnie. Może nawet będzie drugie wzmocnienie przy słupkach C.


Od lampki zrób przymiar - obrysówkę na kartce, tekturze i dołóż do podsufitki , wycentruj , przymocuj szpilkami, zrób jedno nacięcie po środku, zbadaj miejsce ( w razie czego możesz trochę przesunąć) i tniemy jak karton.Wiadoma rzecz ;) W mk1 jak ciąłem podsufitkę to w szoku byłem jak przyjemnie się to cięło :))

fundil
28-01-2012, 05:36
Ja mam w tym miejscu i wzmocnienie jest ok 2cm od lampki po lewej stronie
https://lh6.googleusercontent.com/-ssMHCYeA1qM/TSjoULHVjII/AAAAAAAAAnM/Z4hC97QT41w/s128/Zdjęcie0226.jpg

castagnet
22-06-2012, 22:49
Odświeżę trochę temat,
sam zamontowałem taką lampkę. Najpierw szukałem lampki od mondeo z ramką.
Ale było ciężko a jak były to drogie.
Poszedłem na szrot i szukałem lampki która była by w miare estetyczna i z ramką.
Znalazłem w peugeocie 306.
Jest całkiem ładna, ma ramkę i sprawdziła się w swojej roli super!
http://c.wrzuta.pl/wm16152/45da470a0004edce4fe4cbc1/lampka (http://w86.wrzuta.pl/obraz/24q1Gq1X4gC/lampka)

CzarekJ
26-06-2012, 09:26
Przyznam się że trochę jestem w szoku czytając temat.

Myślałem że oświetlenie wnętrza (pod osłonami przeciwsłonecznymi,lusterko wewnętrzne,tylna kanapa i bagażnik w kombi) to standard w tym aucie.

Qrde - myliłem się :hmm:

bartekk
26-06-2012, 09:30
I to bardzo - widziałem już najróżniejsze konfiguracje oświetlenia w Mondeo - co ciekawe, nie zawsze dość dobra wersja wyposażeniowa miała dobrze wyposażoną podsufitkę ;)

beezone
27-06-2012, 12:28
tu masz cały temat o lampce z tyłu w kombi....

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/59066-monta%C5%BC-dodatkowej-lampki-na-podsufitce