PDA

Zobacz pełną wersję : Zerknijcie fachowym okiem czy warto go obejrzeć MKIII v6



tomi24
28-01-2012, 22:39
http://moto.allegro.pl/mondeo-2-5v6-mkiii-2003r-lift-czarne-skora-igla-i2085982306.html

Te tylne światła to wychodziły w 2003? Bo niby lift a przód stary

WojtasS
29-01-2012, 00:05
lampy tył z ostatniego lifta - ktoś mógł sobie wymienić. Co do zdjęć to tak są zrobione, że mało widać, tempomat jak jest, to jest osobno dokładany...fotele były obszywane, bo nie wychodziły w takiej skórze. Poproś o vin i niech koledzy rozkodują (w odpowiednim dziale), a się wszystkiego dowiemy. Serwisowany do 190tyś km, a w ogłoszeniu 180 tyś km zwrócić uwagę na to jak będziesz oglądał... silniczek wypucowany że nawet fabrycznie tak nie wyglądał :)

dominiq
29-01-2012, 00:19
To na pewno nie jest rok modelowy 2003 ;) Też mam z grudnia z 2002. W dodatku mam pokrywę silnika a tu brak. No i te tylne lampy zastanawiają czy tam przypadkiem dzwona nie było.

WojtasS
29-01-2012, 01:13
W dodatku mam pokrywę silnika a tu brak.

to chyba ktoś musiał założyć tak jak pokrywę od imrc, bo jak dobrze pamiętam engu ma 2003 przedlifta i tej pokrywy na kolektor nie miał, a pokrywa od imrc ma z napisami

No i te tylne lampy zastanawiają czy tam przypadkiem dzwona nie było.
ktoś mógł po prostu wymienić, bo są przecież ładniejsze - sam mam zamiar kiedyś to uczynić ;)

dominiq
29-01-2012, 01:39
to chyba ktoś musiał założyć tak jak pokrywę od imrc
Nie ma takiej opcji :-)

MAG
30-01-2012, 13:12
Koniecznie sprawdzić VIN, bo w autach z Niemiec bardzo sporadycznie występują spryski do zwykłych lamp.
No i trzeba sprawdzić czy jest ten tempomat czy nie, bo ja go osobiście nie widzę ...
Skóra na fotelach zdecydowanie nie jest fabryczna, ale to akurat wcale nie musi być minusem, bo jak była obszywana później, to jest szansa, że jest lepsza gatunkowo niż ta fabryczna.

btw - Co to za ustrojstwo widac przy kierze???
No i bzdety odnośnie opłat - jakie 700zł jeśli sama akcyza wyjdzie minimum około 2tys ...

aaa, i jeszcze jedna rzecz odnośnie VIN-u - czy on aby napewno na Niemcy został wypuszczony, bo handlarze czasem robia taki myk, ze auta z Danii czy Szwecji rejestruja w Niemczech po to, aby zataić myk z kręceniem licznika, bo w Danii i Szwecji mozna sprawdzić każde autko jaki miało przebieg przy ostatnim przeglądzie ...

Podsumowując
Pierwszy stopień to sprawdzenie nr VIN i jesli wszystko będzie się zgadzało, to wtedy można sie wybrać na oględziny.

I jeszcze taka uwaga - dobrze byłoby dzwonić o ten nr VIN siedząc przy kompie przy dekoderze, (bardzo częstą zagrywką handlarzy jest podawanie niepełnego numeru, gdzie brakuje jakiejś cyferki lub literki) tak aby od razu sprawdzić jego poprawność.