PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Pytanie o fotel pasażera - Mondeo 2001



jusytka
20-03-2006, 14:20
Mam problem, jechalismy dziś tym autem na zakupy (ja - po raz pierwszy) i nie mogłam znaleźć przycisku do podnoszenia fotala pasażera. U kierowcy jest w widocznym miejscu, a u pasażera nie ma. Mąż twierdzi, ze silniki są zarówno w fotelu kierowcy jak i pasażera. Podobno można też regulować fotel w części lędźwiowej, tylko trzeba wiedzieć jak:(

m3hoo
20-03-2006, 15:00
Najprawdopodobniej (tak jest w większości MDO) elektryczne podnoszenie fotela jest u Ciebie tylko w fotelu kierowcy.
Regulacja lędźwiowa jest widoczna po wewn. stronie oparcie fotela (gałka nad podłokietnikiem). Zapewne też jedynie w fotelu kierowcy.

jusytka
20-03-2006, 15:08
W takim razie to niesprawiedliwe ;

ugni
20-03-2006, 15:16
regulacja wyskosci jest tylko u kierowcy.U pasażera nie ma jedynie występuje w opcji dodatkwa regulacja na ledzwie i opcja elektryczna a nie manualna

Lowlander
20-03-2006, 15:17
W takim razie to niesprawiedliwe

Możesz zrobić tak jak straits i wstawić fotel z Anglika. Wtedy jeden i drugi będzie sterowany w wielu płaszczyznach.

werc
20-03-2006, 17:07
Mam problem, jechalismy dziś tym autem na zakupy (ja - po raz pierwszy) i nie mogłam znaleźć przycisku do podnoszenia fotala pasażera. U kierowcy jest w widocznym miejscu, a u pasażera nie ma. Mąż twierdzi, ze silniki są zarówno w fotelu kierowcy jak i pasażera. Podobno można też regulować fotel w części lędźwiowej, tylko trzeba wiedzieć jak:(

Jeśli nie ma przycisku (w widocznym miejscu - jak to ładnie określiłaś) nie ma regulacji elektrycznej
Podporę lędźwiową regulujesz elektrycznie za pomocą tóregoś z zespołu przełączników - jeśli jak opisałaś masz tylko "widoczny" przycisk do podnoszenia siedzenia, regulacja może być (nie musi) ręczna - po prawej stronie oparcia (od strony podłokietnika) powinny być pokrętła do regulacji.

waldemarz
20-03-2006, 17:17
Dlatego jest z jednej strony, bo to regulacja jest tylko dla kierowcy, to on ma miec dobrze wyregulowany fotel, a pasazer siedzi i tak bardzo wygodnie. :satan:

krzys-68
20-03-2006, 17:22
Mam problem, jechalismy dziś tym autem na zakupy (ja - po raz pierwszy) i nie mogłam znaleźć przycisku do podnoszenia fotala pasażera. U kierowcy jest w widocznym miejscu, a u pasażera nie ma. Mąż twierdzi, ze silniki są zarówno w fotelu kierowcy jak i pasażera. Podobno można też regulować fotel w części lędźwiowej, tylko trzeba wiedzieć jak:(Tylko b.bogata wersja ma regulacje fotela pasazera elektryczna.Wiekszosc reczna i to tylko ograniczona,nie mozna podnieść ani opuscic fotela.Umiejscowienie przycisków jest identyczne(lustrzane odbicie)

Camel
17-04-2006, 13:48
Po prostu nie ma regulacji fotela pasazera. Moj mondek ma rowniez tylko regulacje fotela kierowcy :/

STraits
17-04-2006, 21:12
Dobra.. to moze ja sie wtrące :)

Sprawa wygląda tak. Przy tapicerce skórzanej (zawsze) lub welurowej, ale tylko za specjalnym zamówieniem była instalowana regulacja elektryczna fotela kierowcy w 10 płaszczyznach (ale tylko do 1998 roku). Co to oznacza ?

- regulacja wysokości przodu fotela (góra-dół)
- regulacja wysokości tyłu fotela (góra-dół)
- regulacja całego fotela (przód-tył)
- regulacja kąta pochylenia oparcia
- regulacja wysuwania/chowania części lędźwiowej

oczywiscie wszystko elektrycznie.

Po 1998 roku ford chyba poszedł na oszczędności i zrezygnował z elektrycznej regulacji części lędźwiowej. Dotyczy to zarówno mk2 jak i obecnych mondeo po 2001 roku. Także pomimo elektrycznej regulacji fotela (w 8 pozycjach) regulacja lędźwi odbywa się "ręcznie" poprzez pokrętło.

Swojego czasu odbiła mi szajba i zakupiłem fotel angielskiego kierowcy regulowany w 10 pozycjach, nałożyłem na stelaże swoje skóry i zamontowałem. W ten sposób stałem sie właścicielem mondeo z 2 fotelami przednimi w pełnej elektryce (mój ojciec śmieje sie że to są fotele dentystyczne ;)

W nowych mondeo po 2001 roku spotkałem się z obydwoma fotelami regulowanymi elektrycznie bodajrze w wersji Titanium X. Wersja Titanium i ST220 miała regulacje elektryczną tylko fotela kierowcy z tego co pamietam.

Jeżeli ktoś ma pytania w tym temacie to służe pomocą.

Lowlander
17-04-2006, 22:17
W sytuacji gdy ludzie sprowadzają na części całe Angliki, z których z elementów wnętrza niewiele się nada, cena takiego fotela powinna być znośna.

Truszek
17-04-2006, 22:52
W sytuacji gdy ludzie sprowadzają na części całe Angliki, z których z elementów wnętrza niewiele się nada, cena takiego fotela powinna być znośna.

Ano ano :)
Kupowałem foteliki od GT do swojego i ... za 2 fotele na przód, oraz kanapę na tył by było pod kolor dałem 200 pln :satan:

STraits
17-04-2006, 22:53
Ja kupiłem komplet za 200 w tym samym źródle. Kumpel wziął tapicerke, ja fotel, maty grzewcze poszły na sprzedaż i wyszło na zero :)